fbpx
średnia ocena
4.7 / 5

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca  Toruń 

Stomatologia dziecięca Toruń

Coraz to nowsze technologie w dziedzinie stomatologii sukcesywnie poprawiają komfort i przyjazną atmosferę podczas pobytu u dentysty. Jest to dobra nowina w szczególności dla najmłodszych Pacjentów, w przypadku których odpowiednie podejście do zagadnień higieny jamy ustnej i nawyków z nią związanych może przynieść korzyści w przyszłości.

Stomatologia dziecięca – co to takiego?

To dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem najmłodszych Pacjentów. Pedodonta (lekarz zajmujący się stomatologią dziecięcą) musi wykazywać się nie tylko umiejętnościami stomatologicznymi, ale również pedagogicznymi. Niemal każdy dentysta może podjąć się leczenia zębów dziecka, jednak nie każdy może przeprowadzić je sprawnie, komfortowo i co najważniejsze, bezstresowo. Dentisticę tworzą eksperci, którzy swym podejściem oraz zaangażowaniem sprawią, że Twoja pociecha pokocha wizyty u dentysty.

Wizyta adaptacyjna

Kluczowym czynnikiem w bezstresowym i szybkim przeprowadzeniu leczenia młodego Pacjenta jest nawiązanie nici porozumienia. Rozwiązaniem przez nas proponowanym jest zorganizowanie wizyty adaptacyjnej. Ma ona za zadanie zapoznać dzieci z działaniem gabinetu dentystycznego i obecnym personelem, co wspomaga wytworzenie między nimi pozytywnych relacji, znacząco wpływając na charakter przyszłej terapii. W trakcie wizyty adaptacyjnej pokażemy wszelkie używane przez nas sprzęty, a także w jak najprostszy sposób odpowiemy na nurtujące dzieci pytania. Ponadto najmłodsi Pacjenci będą mieli okazję pobawić się zabawkami edukacyjnymi w specjalnie przygotowanym kąciku dziecięcym, a wszystko dla wywołania jak najlepszych skojarzeń związanych z pobytem w gabinecie stomatologicznym.

Korzyści płynące z wizyt adaptacyjnych

Najważniejszą korzyścią jest wyeliminowanie niechęci wobec perspektywy odwiedzin dentysty. Dziecko może poczuć się rozluźnione, przez co z przyjemnością będzie udawać się do gabinetu stomatologicznego. Warto również wspomnieć o walorach edukacyjnych wizyty adaptacyjnej. W jej trakcie dziecko dowie się, jak prawidłowo dbać o zęby. Pozytywnie wpływa to na przyszłe podejście małych Pacjentów do zagadnień związanych z higieną i profilaktyką jamy ustnej, a co za tym idzie, zmniejsza ryzyko wystąpienia przykrych dolegliwości w przyszłości.

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

paulina 683x1024 1 - Stomatologia dziecięca

Lek. dent. Paulina Roszyk

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, leczenie kanałowe, stomatologia estetyczna

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. W podwrocławskiej Oleśnicy odbywałam staż i uzyskałam pierwsze szlify zawodowe, przygotowujące do wykonywania zawodu stomatologa. Moim marzeniem było założyć rodzinę, z tego względu wróciłam do rodzinnego Torunia

Chęć niesienia pomocy i kontakt z ludźmi to moja najsilniejsza inspiracja do pracy jako lekarz dentysta. Uważam samodoskonalenie za prawdziwą receptę na sukces, toteż nieustannie dążę do poszerzania swoich kompetencji w każdej dziedzinie stomatologii, a leczenie innych to po prostu moja pasja.

DSC 5848a 2 - Stomatologia dziecięca

Lek. dent. Agnieszka Biniak

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, leczenie kanałowe, medycyna estetyczna

Jestem absolwentką kierunku Lekarsko-dentystycznego Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach, osiągając przy tym bardzo dobry wynik.


Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach.

Koncentruję się na kompleksowym podejściu do pacjentów, stawiając na dopasowanie zabiegów do ich potrzeb. Przepełnia mnie pasja oraz czuję ciągły głód wiedzy, nieprzerwanie poszerzając horyzonty, aby jak najlepiej pomóc pacjentom.

Prawidłowa komunikacja z dzieckiem

Tutaj należy skierować ważną uwagę do rodziców. Chcąc odpowiednio zachęcić dzieci do wizyty w gabinecie dentystycznym, Wy również nie możecie okazywać strachu przed stomatologiem w obecności dziecka. Powszechnie wiadomo, że najmłodsi biorą przykład i przejmują nawyki od dorosłych, dlatego jest to tak istotne.

Ważnym punktem jest również edukacja. Wczesne wpajanie małym Pacjentom systematyczności w utrzymywaniu prawidłowej higieny jest bardzo ważne. Warto więc poświęcić czas na naukę dziecka szczotkowania zębów, a także przypominanie o wizytach kontrolnych, dzięki którym stomatolog będzie w stanie odpowiednio zadbać o zęby Twojego dziecka. Efektywną metodą jest powoływanie się na obdarzone jego sympatią, popularne postacie z nienagannie wyglądającym uśmiechem. Stosując te rozwiązania, z pewnością zachęcimy dziecko do regularnego odwiedzania gabinetu dentystycznego.

Jakich zwrotów używać, by w łatwy sposób zachęcić dziecko do wizyty:

 • „Pan/Pani dentysta jest miły/a”;
 • „Będziesz mógł się pobawić w gabinecie ładnymi zabawkami”;
 • „Pani Doktor policzy / pomaluje twoje zęby. To będzie świetna zabawa”.
 • „Jak skończy się wizyta, wybierzemy się na lody”;

Leczenie zębów mlecznych

Poświęcenie szczególnej uwagi zębom mlecznym ma duże znaczenie, zmniejsza bowiem prawdopodobieństwo występowania poważniejszych zmian w przyszłości. Ich wczesne wypadnięcie sprzyja pojawianiu się wad zgryzu, co wymusza później konieczność zastosowania leczenia ortodontycznego. Ponadto zmiany próchnicze na „mleczakach” bez przeszkód mogą przenieść się na zęby stałe, dlatego tak ważne jest szybkie wykonanie koniecznych zabiegów.


W Dentistice wykonujemy:


 • kolorowe wypełnienia zębów – do ich wykonania używane są nowoczesne i w pełni bezpieczne materiały, w swej wytrzymałości nieustępujące zwykłym wypełnieniom kompozytowym, stosowanym u osób dorosłych. Do wyboru jest wiele fantastycznych kolorów, m.in. niebieski, pomarańczowy lub zielony. Stwarza to przyjazną atmosferę, a nawiązanie relacji między lekarzem a dzieckiem jest mocno ułatwione;
 • usuwanie zębów mlecznych – przeprowadzane jest przez naszych ekspertów w taki sposób, aby zachować komfort i spokój dziecka. Dokładamy wszelkich starań, aby mały Pacjent po opuszczeniu fotela wyszedł z gabinetu uśmiechnięty i rozluźniony;
 • otwarcie zęba mlecznego – zabieg wykonywany przy pomocy wiertła kulkowego. Stosowany w przypadku wystąpienia chorób miazgi. Jest to etap początkowy leczenia kanałowego. Zabieg ten wykonuje się, aby uzyskać dostęp do miazgi zęba i usunąć chore tkanki.
 • leczenie kanałowe zębów mlecznych – przeważnie budzi wśród rodziców spory niepokój, jednakże jest zabiegiem jak najbardziej powszechnym i bezpiecznym. Stanowi także korzystną alternatywę dla ekstrakcji (usunięcia) mleczaka. W Dentistica zabieg ten przeprowadzamy, stosując różne techniki, w elastyczny sposób dopasowując do wymagań sytuacji;

Umów się na wizytę

Poznaj atuty:

 • Koszt konsultacji  150 zł
 • Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia
 • Poznasz plan i koszty leczenia

  *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane  Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!

  DSC 6282a 2 - Stomatologia dziecięca

  Leczenie bez bólu

  Najskuteczniejszą metodą zjednania sobie młodych Pacjentów, jest przekonanie ich o bezbolesności zabiegów. W klinice Dentistica posiadamy komputerowe znieczulenie SleeperOne. Wbudowany mikroprocesor stale reguluje ilość i ciśnienie podawanej substancji znieczulającej w taki sposób, aby przebieg leczenia był w pełni komfortowy. Decyzję o możliwości skorzystania z komputerowego znieczulenia podejmuje indywidualnie lekarz przeprowadzający dany zabieg.

  Ortodoncja dziecięca

  Nawet najmłodsi Pacjenci często cierpią na wady zgryzu. Wczesne podjęcie leczenia pozwala zapobiec pojawieniu się poważniejszych problemów w przyszłości, a tym samym konieczności zdecydowania się na kompleksową terapię w późniejszych latach. Dlatego gdy u naszych pociech zdiagnozowane zostanie schorzenie związane ze zgryzem, powinniśmy jak najszybciej działać.

  Dla najmłodszych (i nie tylko) Pacjentów optymalnym wyjściem jest zastosowanie ruchomych aparatów. Spowodowane jest to rozwojem struktur szczęki. Linia zębów ulega wtedy zmianom, a proponowany aparat można swobodnie regulować. Dzięki temu proces dojrzewania nie jest w żaden sposób zakłócany. Młodzi Pacjenci mogą bez przeszkód zdejmować aparat i zakładać go, co zapewnia dosyć sporą wygodę. Nosi się je okresowo, zgodnie z zaleceniami stomatologa, przeważnie kilkanaście godzin na dobę. U młodzieży świetnym rozwiązaniem okazać się mogą niewidoczne nakładki Invisalign. Ich zdecydowaną zaletą jest dyskrecja, bardzo istotna przy kontaktach towarzyskich w młodzieńczych latach. Warto dodać, że aparaty te należy zdejmować w trakcie spożywania posiłków i codziennej higieny.

  Przeczytaj najczęstsze pytania Pacjentów dotyczące stomatologii dziecięcej

  Zaleca się, aby na pierwszą wizytę z dzieckiem udać się po wyrżnięciu się pierwszych zębów mlecznych. Świetnym pomysłem w takiej sytuacji jest skorzystanie z wizyty adaptacyjnej.

  Nigdy nie należy rezygnować z leczenia mleczaków. Przede wszystkim próchnica może doprowadzić do ich przedwczesnego wypadnięcia. W konsekwencji mogą wystąpić w przyszłości wady ortodontyczne. Ponadto próchnica bez większych trudności może przenieść się z mleczaków na zęby stałe, przez co koniecznym może okazać się przeprowadzenie złożonego zabiegu na wczesnym etapie życia dziecka.

  Przede wszystkim w klinice powinna być możliwość skorzystania z wizyty adaptacyjnej, aby dziecko mogło spokojnie, bez jakichkolwiek obaw, poznać gabinet stomatologiczny. Warto również sprawdzić, czy oferowane jest leczenie z użyciem nowoczesnego znieczulenia.

  gabinet dentystyczny w toruniu
  0
  GABINETÓW
  dentysta toruń
  0
  WYLECZONYCH PACJENTÓW
  stomatolog toruń
  0
  LAT DOŚWIADCZENIA
  stomatologia toruń
  0
  OSÓB W ZESPOLE
  stomatolog toruń

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wybierzesz swojego dentystę

  Przeczytaj porady ekspertów

  Na czym polega chirurgiczne usuwanie zęba?
  Dentistica Toruń

  Usunięcie zęba czasami jest przykrą koniecznością. Nie zawsze jednak można je przeprowadzić w zwykłym trybie. Zdarzają się sytuacje, gdy tylko wykwalifikowany chirurg może przeprowadzić je jak należy.   Czym chirurgiczne usuwanie zęba różni się od zwykłego? Ekstrakcja, czyli usunięcie zęba, nie należy do rzadkich zabiegów, mimo że obecnie traktowane jest jako ostateczność i jeśli nie […]


  Protezy zębowe na implantach
  Dentistica implanty protezy Toruń

  Brak nawet jednego zęba to niemały kłopot, a co dopiero mówić o sytuacji, gdy luki w uzębieniu są większe? Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi nowoczesna protetyka. Ruchome protezy to rozwiązanie na krótko – po pewnym czasie mogą zacząć sprawiać problemy. Z wielu względów lepszym wyjściem może się okazać proteza mocowana na implantach.   Co […]


  Jak „kobiece sprawy” wpływają na zdrowie jamy ustnej?
  Dentistica hormony profilaktyka Toruń

  Zaburzenia gospodarki hormonalnej mają znaczny wpływ zarówno u mężczyzn, jak i kobiet na zdrowie jamy ustnej oraz bywają powodem niebezpiecznych schorzeń, dotykających głównie błon śluzowych lub dziąseł.       Tabletki antykoncepcyjne – częsty powód grzybicy jamy ustnej Panie przyjmujące farmakologiczne środki antykoncepcyjne często skarżą się na nieprzyjemne dolegliwości niewiadomego pochodzenia. Jedną z nich są […]


  © Wszelkie prawa zastrzeżone

  Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę