lek. dent. Marcin Gajkowski

specjalista protetyki stomatologicznej

 

stomatologia estetyczna, protetyka na implantach, protetyka

 

Uśmiech odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka, dlatego moim celem jest stworzenie Pacjentowi uśmiechu, z którymi czułby się swobodnie i pewnie.
Uwielbiam ten moment, kiedy mój Pacjent po raz pierwszy uśmiecha się na nowo - jest to dla mnie największa nagroda.

 

Dlatego właśnie zostałem lekarzem dentystą.

 

W 2012 r. ukończyłem studia na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. 
W roku 2013 przeprowadziłem się do Torunia, gdzie rozpocząłem szkolenie specjalizacyjne.
W 2018 r. uzyskałem tytuł specjalisty w dziedzinie protetyki stomatologicznej.

 

 

Zajmuję się:
- stomatologią estetyczną,
- protetyką stomatologiczną na implantach,
- protetyką stomatologiczną.
W innych specjalnościach stomatologii wyręcza mnie wspaniały zespół lekarzy Dentistica.

 

Przy pomocy Digital Smile Design (Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu - DSD) - jestem w stanie zobrazować efekt leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem. Co dla dużej grupy pacjentów jest niezwykle ważne.
Jestem współautorem publikacji naukowej na temat DSD w prestiżowym czasopiśmie Quintessence dla lekarzy stomatologów. 

 

Każdego Pacjenta traktuję indywidualnie, ale zawsze według tego samego algorytmu: 
1. szczegółowe badanie (wywiad, dokładne badanie jamy ustnej, mięśni żucia oraz stawów skroniowo-żuchwowych, Digital Smile Design, wykonanie modeli diagnostycznych, ustalenie fizjologicznej/powtarzalnej pozycji szczęki dolnej w stosunku do szczęki górnej, badania RTG)
2. diagnoza
3. omówienie i wyjaśnienie planu leczenia (+ na życzenie Pacjenta symulacja końcowego efektu leczenia - DSD)
4. leczenie
5. wizyty kontrolne

 

Regularnie poszerzam swoją wiedzę stomatologiczną i rozwijam umiejętności praktyczne biorąc udział w kursach i szkoleniach stomatologicznych. 

 

Uwielbiam sport. Bieganie pozwala mi się wyciszyć i zrelaksować. Kiedy tylko mogę, robię wypady z rodziną nad morze. 

Certyfikaty

lek. dent. Izabela Oder-Dekowska

 

stomatologia estetyczna, zachowawcza, leczenie kanałowe, protetyka, chirurgia stomatologiczna

 

Od 23 lat jestem stomatologiem. Mimo, że w mojej rodzinie nie było tradycji lekarskich, już jako dziecko interesowała mnie ta dziedzina medycyny, choć pomysłów na życie miałam wiele.

 

Ukończyłam studia w Akademii Medycznej w Gdańsku w 1995 roku. Staż, który odbyłam w Rzymie w Papieskiej Klinice w Gemelli oraz praktyki w gabinetach w Polsce, utwierdziły mnie w przekonaniu, że słusznie wybrałam ścieżkę zawodową.

 

Do Zespołu Centrum Stomatologii Estetycznej, Implantologii oraz Ortodoncji Dentistica dołączyłam w 2017  roku.
Zajmuję się stomatologią estetyczną, zachowawczą, endodoncją, protetyką i chirurgią stomatologiczną.

 

Prywatnie żona, matka dwóch synów- obaj będą kontynuować rozpoczętą przeze mnie tradycję. Starszy studiuje stomatologię, Młodszy przygotowuje się do studiów medycznych.

 

Moją i męża pasją są podróże, kajakiem, autem lub rowerem. Naszym celem zawsze jest poznawanie nowych miejsc, ludzi i smaków. Magicznym dla nas miejscem są wschodnie rubieże Polski oraz Mazury, gdzie  czas zatrzymał się w miejscu. Marzymy by wspólnie w przyszłości otworzyć małe muzeum.

lek. dent. Jacek Bazan

stomatologia estetyczna, leczenie kanałowe pod mikroskopem, stomatologia dziecięca

 

Jestem absolwentem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Szkołę ukończyłem w 2013 roku.

 

W pracy zawodowej zawsze staram się spełniać oczekiwania moich pacjentów. Cechuje mnie staranność, delikatność i profesjonalizm.  Moje ulubione dziedziny to: endodoncja mikroskopowa zajmująca się leczeniem kanałowym w powiększeniu, stomatologia zachowawcza - estetyczna odbudowa zębów oraz stomatologia dziecięca - bez przykrych doznań dla małych pacjentów.

 

Interesuje się i chciałbym rozwijać w takich dziedzinach jak: chirurgia stomatologiczna, implantologia, periodontologia. Cały czas poszerzam swoją wiedzę i umiejętności przez uczestnictwo w specjalistycznych szkoleniach w wielu dziedzinach stomatologii.

lek. dent. Monika Tomaszewska (Pokojska)

w trakcie specjalizacji z chirurgii szczękowo-twarzowej

 

chirurgia szczękowo-twarzowa, chirurgia stomatologiczna

lek. dent. Izabela Czołgosz

specjalista ortodoncji

 

ortodoncja

 

 

W 2011 roku ukończyłam Akademię Medyczną w Gdańsku. Po ukończeniu studiów przez dwa lata pracowałam w Gdańsku, świadcząc usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Od samego początku moim głównym zainteresowaniem było leczenie dzieci i dorosłych z wadami zgryzu. Przez kolejne lata szkoliłam się w zakresie ortodoncji na wielu kursach w Polsce i zagranicą. 

 

W 2017 roku pomyślnie ukończyłam 3-letni program specjalizacyjny w ortodoncji na Uniwersytecie Aarhus w Danii. Głównym celem moich badań naukowych podczas programu specjalizacji była technika klejenia pośredniego zamków ortodontycznych w technice CAD / CAM i uzyskałam tytuł Master of Science (MSc). Jestem certyfikowanym specjalistą ortodontą różnych technik leczenia ortodontycznego, w tym Incognito, Win, Invisalign i Damon.

 

W celu zapewnienia swoim pacjentom najlepszego leczenia dostosowanego do ich problemu i potrzeb wykorzystuję najnowsze osiągnięcia techniczne i technologiczne w zakresie ortodoncji, nowoczesne metody, w tym technika CAD / CAM. 

Certyfikaty

lek. dent. Damian Czołgosz

 

implantologia

 

W 2008 roku ukończyłem z wyróżnieniem Akademię Medyczną w Gdańsku. Regularnie podnoszę swoje kwalifikacje na kursach w Polsce i zagranicą.

 

Od 8 lat większość zabiegów wykonuję w powiększeniu świadcząc usługi na najwyższym poziomie. Współpracuję z wieloma lekarzami w zakresie endodoncji mikroskopowej.

 

Dzięki zdobytym w ostatnich latach umiejętnościom z zakresu implantoprotetyki oraz mikrochirurgii mogę proponować moim pacjentom najlepsze rozwiązania.

lek. dent. Małgorzata Sowińska

 

ortodoncja, stomatologia zachowawcza i dziecięca, stomatologia estetyczna,

 

Ukończyłam Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Z wykształcenia i zamiłowania jestem lekarzem dentystą.
Moją największą pasją jest ortodoncja - od początku swojej drogi zawodowej kształcę się w tym kierunku. Ukończyłam trzymiesięczny kurs ortodontyczny na Uniwersytecie w Aarhus w Danii (International Short Term Course in Orthodontics). W klinice Dentistica leczenie ortodontyczne prowadzę pod okiem specjalistki ortodoncji - doktor Izabeli Czołgosz.
Na co dzień zajmuję się także stomatologią zachowawczą oraz dziecięcą.

 

Koncentruję się na kompleksowym podejściu do zdrowia Pacjentów i stawianiu szczegółowej diagnozy przed leczeniem. Cenię sobie precyzję, dlatego dużym ułatwieniem w pracy jest dla mnie mikroskop. Swoją uwagę skupiam też na profilaktyce i wczesnym wykrywaniu chorób jamy ustnej.

 

Regularnie poszerzam wiedzę i umiejętności na konferencjach i szkoleniach.

 

W chwilach wolnych od pracy relaksuję się na długich spacerach z psem - adopciakiem z toruńskiego schroniska. Uwielbiam też malować akwarelami - dzięki temu rozwijam swoje zdolności manualne, które w mojej pracy okazują się przydatne podczas tworzenia pięknych wypełnień.

Certyfikaty

lek. dent. Agnieszka Biniak

 

stomatologia zachowawcza, leczenie kanałowe, medycyna estetyczna

 

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego wydziału lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończyłam studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach z wynikiem bardzo dobrym.

 

Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach.

 

Koncentruję się na kompleksowym podejściu do pacjentów, stawiając na dopasowanie zabiegów do ich potrzeb. Pełna pasji, głodna wiedzy, nieprzerwanie poszerzająca horyzonty, aby jak najlepiej pomóc pacjentom.

 

Prywatnie miłośniczka literatury fantasy, gier wideo i ogrodnictwa.

Certyfikaty

lek. dent. Paulina Osińska-Chybińska

 

stomatologia zachowawcza, leczenie kanałowe pod mikroskopem, protetyka, medycyna estetyczna

lek. dent. Emilia Krzemińska

 

stomatologia zachowawcza, leczenie kanałowe pod mikroskopem, protetyka

 

Jestem absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Po ukończeniu stażu podyplomowego w Gdańsku, przeprowadziłam się do Torunia.

Zajmuję się stomatologią zachowawczą, leczeniem endodontycznym (kanałowym) zębów pod mikroskopem oraz protetyką. W swojej pracy wykorzystuję najnowsze technologie, takie jak cyfrowe projektowanie uśmiechu, mikroskop stomatologiczny, radiowizjografię i tomografię komputerową, aby leczenie było jak najbardziej bezpieczne, precyzyjne i przewidywalne. Podczas wizyty zawsze staram się dbać o komfort pacjenta. Stale rozwijam swoje umiejętności na licznych szkoleniach i kursach stomatologicznych.

 

Prywatnie jestem pełną energii mamą. Uwielbiam wycieczki rowerowe, sporty zimowe i relaks przy dobrym filmie.

Certyfikaty

lek. dent. Paulina Roszyk

 

stomatologia zachowawcza, leczenie kanałowe, stomatologia estetyczna

 

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku.
Po ukończeniu stażu oraz zdobyciu pierwszych zawodowych doświadczeń w podwrocławskiej Oleśnicy postanowiłam założyć rodzinę i wrócić do Torunia (mojego rodzinnego miasta).
Pomaganie i kontakt z ludźmi, to dwie rzeczy, które inspirują mnie w byciu lekarzem dentystą. W codziennej pracy po prostu lubię leczyć, dbam więc o wszechstronny rozwój moich kompetencji w każdej dziedzinie stomatologii.
Podczas wizyty moi pacjenci mogą liczyć na empatię, cierpliwość i profesjonalizm. Zawsze szukam najskuteczniejszych rozwiązań, dbam o szczerą komunikację i przyjazną atmosferę.
Prywatnie spełniam się w roli żony i matki, kocham podróże i czytanie książek.

lek. dent. Iwona Grzeszek

specjalista stomatologii ogólnej

 

stomatologia estetyczna, protetyka, stomatologia zachowawcza z endodoncją, 

 

   Każdy  pacjent jest wyjątkowy, dlatego aby mógł się cieszyć długotrwałym efektem leczenia, za każdym razem oprócz wiedzy i zgromadzonego doświadczenia wkładam dużo serca w swoją pracę.
   Ukończyłam Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologicznym na Akademii Medycznej w Gdańsku w 1997 roku. W 2006 roku po zdaniu egzaminu specjalizacyjnego uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie: stomatologia ogólna.
    Wykonuję zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, protetyki, stomatologii zachowawczej z endodoncją.
     Regularnie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i kongresach.
      W wolnych chwilach spędzam czas z przyjaciółmi, oglądam filmy, czytam i eksperymentuję w kuchni.

lek. dent. Sebastian Bugajski

 

stomatologia zachowawcza, leczenie kanałowe pod mikroskopem, protetyka, chirurgia, periodontologia 

 

W roku 2003 ukończyłem Uniwersytet Medyczny w Łodzi na kierunku lekarsko-dentystycznym.

 

W stomatologii najbardziej odnalazłem się w zabiegach chirurgicznych oraz w wykonywaniu leczeń endodontycznych z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego.
Cały czas pogłębiam swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach tematycznych.

 

W gabinecie oprócz staranności wkładanej w leczenie bardzo istotna jest dla mnie też relacja z pacjentem. Staram się uczynić prawdziwym twierdzenie, że "nie taki straszny dentysta, jak go malują".

 

Od kilku lat najintensywniej zgłębiam i kładę nacisk na swój rozwój w dziedzinie implantologii oraz periochirurgii.

Magdalena Branicka

higienistka stomatologiczna

 

Mój zawód to moja pasja .

 

Jestem absolwentką Szkoły Policealnej im. Mikołaja Kopernika w Toruniu , jako asystentka i higienistka stomatologiczna, w zawodzie pracuje od 15 lat.

 

Moje główne zadanie to profilaktyka zdrowia jamy ustnej , usuwanie kamienia nad i pod dziaslowego (skaling ) , usuwanie osadów ( piaskowanie ) a także wybielanie zębów , lakowanie i fluoryzacja . Ponadto asystuje przy zabiegach chirurgicznych i  implantologicznych .

 

W swojej pracy cenie profesjonalizm i punktualność .

 

Jestem sumienna ale i żywiołowa , uwielbiam polskie kino  oraz majsterkowanie. 

Anna Wesołowska

higienistka stomatologiczna

 

Szkołę Higienistek Stomatologicznych ukończyłam  w Niemczech. Tam również przez wiele lat zdobywałam doświadczenie zawodowe pracując w renomowanej Klinice Ortodontycznej oraz biorąc udział w szkoleniach zawodowych. 

 

Wykonuje zabiegi scalingu, piaskowania, fluoryzacji, lakowania oraz wybielania. 

 

Duży nacisk kładę na edukacje pacjenta i opanowanie przez niego poprawnych technik mycia zębów. 

 

W pracy bardzo cenie sobie dokładność, a największą satysfakcje sprawia mi zadowolony i uśmiechnięty po zabiegu Pacjent.

Karolina Ciemielewska
asystentka stomatologiczna
W pracy na stanowisku asystentki stomatologicznej, najwiekszą przyjemność sprawia mi kontakt z ludźmi.
Współpracuję nie tylko ze stomatologiem, lecz także z pacjentem, pozwalając mu się zrelaksować i zmniejszyć stres związany z leczeniem czy zabiegiem.
Do każdego podchodzę profesjonalnie z życzliwością oraz dużą dawką empatii.
 
Uśmiech zadowolonego pacjenta jest dla mnie uwieńczeniem pracy w tak zgranym zespole jaki tworzymy w Centrum Stomatologii Estetycznej, Implantologii oraz Ortodoncji Dentistica.

Erwina Mazerska

higienistka stomatologiczna

Iwona Chojna

asystentka stomatologiczna

Daria Ulawska

higienistka stomatologiczna

Paulina Piątkowska

rejestratorka medyczna

 

Jestem rejestratorką medyczną, ponieważ lubię mieć kontakt z ludźmi.

Dbam o to, aby wizyty odbywały się w przyjaznej atmosferze. Chcę, żeby każdy pacjent czuł się w naszej klinice komfortowo i bezpiecznie. Największą satysfakcją  dla mnie jest uśmiech zadowolonego pacjenta. Lubię pomagać dlatego staram się aby pacjent miał umówione wizyty w dogodnym dla niego terminie. W mojej pracy często do zwykłej rozmowy dorzucam nutę śmiechu aby rozluźnić atmosferę. Zależy mi żeby wizyta w naszej klinice była dobrym i wesołym wspomnieniem dla dorosłych jak i dla maluchów, którzy dzielnie przekraczają progi naszych gabinetów.

Poza pracą studiuje Pedagogike specjalną na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

W wolnym czasie lubię aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu oraz czytać książki, szczególnie kryminały.

Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę

Ważny komunikat ‼️
Drodzy Pacjenci
W odpowiedzi na Wasze liczne telefony wznawiamy przyjmowanie Pacjentów w naszej Klinice od dnia 11maja.
Zapisy na wizytę odbywają się tylko i wyłącznie telefonicznie pod numerem telefonu 530-016-530 ( pon.- pt. , 08:00- 20:00).
Za utrudnienia przepraszamy i z góry dziękujemy za cierpliwość.

Zapraszamy do kontaktu.

Prosimy o wyrozumiałość z związku z podjętymi przez nas działaniami.
Zespół Dentistica