fbpx
średnia ocena
4.7 / 5

Dentistica – Twój dobry dentysta w Toruniu

Dentistica – Twój dobry dentysta w Toruniu

dentyści toruń

Dentistica to prestiżowa klinika stomatologiczna w Toruniu, w której rzetelnie i z dużym zaangażowaniem podchodzimy do leczenia stomatologicznego. Dla naszego doświadczonego i zgranego zespołu ekspertów priorytetem jest osiągnięcie trwałych oraz funkcjonalnych efektów terapii w pełni satysfakcjonujących nawet najbardziej wymagających Pacjentów. Nieustannie dążymy, by urzeczywistniać ich marzenia o zdrowym i pięknym uśmiechu, który nadaje twarzy nowego blasku.

Cechą wyróżniającą nas wśród innych gabinetów, jest kompleksowe oraz przyjazne podejście do Pacjenta, który na każdym etapie leczenia może liczyć na wsparcie całego naszego personelu. Zdajemy sobie sprawę, że dobra atmosfera w klinice oraz indywidualne podejście do Pacjenta budują pozytywne nastawienie do leczenia i pozwalają przełamać lęk przed wizytą w gabinecie dotyczący osób borykających się z dentofobią. Do wszystkich Pacjentów podchodzimy z dużą empatią i delikatnością, aby pobyt w naszej klinice wiązał się z pozytywnymi wspomnieniami.

Istotną sprawą jest dla nas również zachowanie wysokiego standardu usług, dlatego działamy w oparciu o najnowsze technologie, wykorzystywane w renomowanych placówkach na całym świecie. Nasi eksperci na bieżąco aktualizują swoją wiedzę poprzez udział w międzynarodowych szkoleniach i warsztatach. Celem wszystkich tych działań jest zapewnienie Pacjentom najwyższego komfortu leczenia oraz usprawnienie jego procesu poprzez koncentrację wszystkich niezbędnych czynności, związanych z zabiegami, w jednym miejscu. Wierzymy, że tylko skrupulatnie przeprowadzony harmonogram leczenia, w pełni transparentny dla Pacjenta może przynieść satysfakcjonujące efekty. Dlatego już podczas pierwszej wizyty w Dentistice każda osoba po konsultacji otrzymuje plan i kosztorys wszystkich zabiegów. Dzięki temu nie tylko wie, ile będzie trwało leczenie, ale również, z jakim kosztem się wiąże.

Kompleksowa diagnostyka i leczenie w 1 miejscu

Nikogo nie trzeba przekonywać, że właściwa diagnoza jest kluczowa, dla przeprowadzenia skutecznej terapii. W naszej klinice podchodzimy holistycznie do leczenia stomatologicznego, co w praktyce oznacza kompleksowe rozpoznanie wszystkich problemów w jamie ustnej Pacjenta już podczas jednej wizyty w gabinecie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnej cyfrowej diagnostyki, do której należą m.in.

 • Tomografia komputerowa;
 • Radiowizjografia cyfrowa;
 • Mikroskop stomatologiczny z torem wizyjnym;
 • RTG (punktowe, panoramiczne i cefalometryczne);
 • Kamera wewnątrzustna;
 • Digital Smile Design.

DSD – Wizualizacja uśmiechu

Warto podkreślić, że wykorzystanie nowoczesnych urządzeń diagnostycznych, zapewnia Pacjentowi bezpieczeństwo, krótki czas terapii oraz pełen wgląd w przebieg leczenia. Przykładem może być cyfrowa wizualizacja uśmiechu DSD, dzięki której Pacjent ma możliwość jeszcze przed rozpoczęciem leczenia ocenić jego efekty pod kątem osobistych preferencji i oczekiwań. Pozwala to uniknąć niepotrzebnego stresu, wynikającego z niepewności ostatecznego wyglądu uzębienia. Dużym atutem tej innowacyjnej metody, jest jej walor psychologiczny – cyfrowa metamorfoza korzystnie wpływa na samopoczucie i motywację Pacjentów, którzy już na wstępie czują się szczęśliwsi i bardziej pewni siebie.

Nowoczesny mikroskop

Diagnostyka i leczenie w jednym miejscu to ogromna oszczędność czasu, który Pacjent może przeznaczyć na inne działania. Skrupulatne zaplanowanie terapii nie byłoby jednak możliwe bez użycia nowoczesnego mikroskopu z torem wizyjnym, który zrewolucjonizował współczesną stomatologię, a zwłaszcza endodoncję. Mikroskop umożliwia bowiem 25-krotne przybliżenie pola zabiegowego, co w znacznym stopniu wpływa na precyzję zabiegów i zwiększa ich efektywność aż do 95%. O konieczności jego użycia decyduje lekarz prowadzący leczenie. Wiele oczywiście zależy od wiedzy i doświadczenia lekarza, który już w trakcie jednej wizyty może dokładnie oczyścić i wypełnić kanały zębowe, dzięki czemu prawdopodobieństwo ewentualnych powikłań zostaje zredukowane.

Komfortowe leczenie bez bólu

Ważnym aspektem każdego leczenia stomatologicznego jest zapewnienie Pacjentom maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa w trakcie całego procesu. Wiele osób, które zgłaszają się do nas ma za sobą przykre doświadczenia z wcześniejszego leczenia, które wiązało się z bólem. Współczesna stomatologia doskonale radzi sobie z problemem dentofobii, czyli lęku przed wizytą na fotelu dentystycznym. W Dentistice proponujemy Pacjentom wrażliwym na ból możliwość skorzystania z różnych form znieczulenia, w tym ze znieczulenia komputerowego. O konieczności jego użycia decyduje lekarz. Ponadto dbamy o miłą i bezstresową atmosferę w trakcie trwania całego procesu. Nasi eksperci są otwarci na rozmowę z Pacjentem, który zupełnie swobodnie może porozmawiać z lekarzem o wszystkich wątpliwościach czy rozterkach. Budowanie trwałych i pozytywnych relacji z każdym Pacjentem traktujemy priorytetowo.

Umów się na wizytę

Poznaj atuty:

 • Koszt konsultacji  150 zł
 • Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia
 • Poznasz plan i koszty leczenia

  *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane  Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!

  DSC 6282a 2 - Dentistica - Twój dobry dentysta w Toruniu
  gabinet dentystyczny w toruniu
  0
  GABINETÓW
  dentysta toruń
  0
  WYLECZONYCH PACJENTÓW
  stomatolog toruń
  0
  LAT DOŚWIADCZENIA
  stomatologia toruń
  0
  OSÓB W ZESPOLE
  stomatolog toruń

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wybierzesz swojego dentystę

  Przeczytaj porady ekspertów

  Na czym polega chirurgiczne usuwanie zęba?
  Dentistica Toruń

  Usunięcie zęba czasami jest przykrą koniecznością. Nie zawsze jednak można je przeprowadzić w zwykłym trybie. Zdarzają się sytuacje, gdy tylko wykwalifikowany chirurg może przeprowadzić je jak należy.   Czym chirurgiczne usuwanie zęba różni się od zwykłego? Ekstrakcja, czyli usunięcie zęba, nie należy do rzadkich zabiegów, mimo że obecnie traktowane jest jako ostateczność i jeśli nie […]


  Protezy zębowe na implantach
  Dentistica implanty protezy Toruń

  Brak nawet jednego zęba to niemały kłopot, a co dopiero mówić o sytuacji, gdy luki w uzębieniu są większe? Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi nowoczesna protetyka. Ruchome protezy to rozwiązanie na krótko – po pewnym czasie mogą zacząć sprawiać problemy. Z wielu względów lepszym wyjściem może się okazać proteza mocowana na implantach.   Co […]


  Jak „kobiece sprawy” wpływają na zdrowie jamy ustnej?
  Dentistica hormony profilaktyka Toruń

  Zaburzenia gospodarki hormonalnej mają znaczny wpływ zarówno u mężczyzn, jak i kobiet na zdrowie jamy ustnej oraz bywają powodem niebezpiecznych schorzeń, dotykających głównie błon śluzowych lub dziąseł.       Tabletki antykoncepcyjne – częsty powód grzybicy jamy ustnej Panie przyjmujące farmakologiczne środki antykoncepcyjne często skarżą się na nieprzyjemne dolegliwości niewiadomego pochodzenia. Jedną z nich są […]


  © Wszelkie prawa zastrzeżone

  Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę