średnia ocena
4.7 / 5

Bonding

Bonding  Toruń 

dentysta Toruń

Celem wielu Pacjentów jest poprawa wyglądu zębów, jednakże brak czasu skutecznie im to uniemożliwia. Dlatego też nasza klinika oferuje coraz popularniejsze, nowoczesne, rozwiązanie stomatologii estetycznej, którym jest nic innego, jak bonding – metoda korekcji uszkodzonych zębów wykorzystująca bond oraz materiał kompozytowy korygujący umiarkowane niedoskonałości uzębienia! Kiedy go stosujemy oraz co należy o nim wiedzieć? Przekonajcie się sami!

Czym właściwie jest bonding zębów?

Jak wspominaliśmy, bonding jest metodą poprawy wyglądu zębów  materiałem kompozytowym. Sam w sobie bond stanowi plastyczny podkład służący mocowaniu wspomnianego kompozytu, który umożliwia poprawę koloru lub kształtu uzębienia. Efekty są widoczne w krótkim czasie, a często uzyskujemy je podczas jednej wizyty, oszczędzając cenny czas Pacjenta. Metoda zapewnia spektakularne rezultaty oraz zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących ekonomicznego rozwiązania, jak również tych oczekujących wyjątkowej jakości.

Zalety bondingu

Jak większość nowoczesnych rozwiązań, bonding ma liczne zalety, które zapewniają nie tylko satysfakcjonujące efekty leczenia, ale też zauważalną poprawę komfortu całego procesu. Jeśli pragniesz odmienić swój uśmiech, ta metoda jest właśnie dla Ciebie! Zaawansowany kompozyt przynosi Pacjentowi następujące korzyści:

Oszczędność czasu – bonding zębów w Toruniu pozwala na odbudowę ubytków lub poprawę kształtu zębów podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym, gdyż jego wykonanie przebiega stosunkowo prosto i w dużej mierze zależy od nieprzeciętnych zdolności manualnych naszego eksperta;

doskonałą estetykę – dzięki zastosowaniu bondingu osiągamy wyjątkowe efekty estetyczne, ponieważ kompozyt jest dostępny w wielu barwach oraz wiernie naśladuje naturalne tkanki uzębienia pod względem przezierności, nie wyróżniając się na tle jamy ustnej;

ekonomiczna metoda – za pomocą bondingu można zyskać piękny uśmiech, nie obciążając przesadnie domowego budżetu. Bonding stanowi ciekawą alternatywę dla innych rozwiązań stomatologii estetycznej (jak np. licówki);

zadowalającą wytrzymałość – Pacjenci decydujący się na wizualną poprawę wyglądu zębów kompozytem oczekują, że rozwiązanie utrzyma się przez dłuższy czas. Chociaż odbudowa z kompozytu wykazuje satysfakcjonującą żywotność, zabieg jego nakładania należy co jakiś czas powtarzać , dodatkowo należy pamiętać, że  uzupełnienia należy regularnie poddawać zabiegowi profesjonalnego polerowania powierzchni w gabinecie stomatologicznym;

małą inwazyjność – nałożenie materiału nie wymaga ingerencji w głębsze zdrowe tkanki zębów (pokrywa się nim jedynie ich powierzchnię).

Sytuacje, w których warto stosować bonding

Bonding zębów wykorzystywany jest do eliminowania wielu problemów. Za jego pomocą można skutecznie uzupełnić umiarkowane pęknięcia zębów, bez konieczności wdrożenia bardziej kompleksowego leczenia stomatologicznego, z kolei nałożenie cienkiej warstwy efektywnie zamaskuje przebarwienia.

Wykorzystywany jako podkład do kompozytowej rekonstrukcji bond świetnie przylega do powierzchni zębów, a plastyczność kompozytu umożliwia dentyście precyzyjne formowanie odbudowy aż do uzyskania pożądanego kształtu zęba. Wykonanie zabiegu nie zajmuje wiele czasu i jest całkowicie bezbolesne, chociaż konieczna będzie pewna ingerencja w zdrowe tkanki

Specyficzne przerwy między zębami dla wielu osób stanowią estetyczny mankament uzębienia, inni zaś stworzyli z nich atut – przykładem są choćby gwiazdy kina lub piosenkarze, których znakiem rozpoznawczym są prześwity między górnymi jedynkami (diastemy). Bonding pozwala na skuteczne maskowanie tego typu niedoskonałości, a wszystko dzięki wspomnianej wcześniej plastyczności użytych materiałów.

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

Bonding

Lek. dent. Marcin Gajkowski

Specjalista protetyki stomatologicznej

Zajmuje się: implanty, korony i mosty, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

Uśmiech odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka, dlatego moim celem jest zapewnienie Pacjentowi takiego uzębienia, z którym będzie się czuł swobodnie oraz pewnie.


Uwielbiam moment, w którym mój Pacjent po raz pierwszy uśmiecha się z nowymi zębami – jest to uczucie nie do opisania oraz największa nagroda, jaką mogę otrzymać. Dlatego właśnie zostałem lekarzem dentystą.

Bonding

Lek. dent. Agnieszka Biniak

Zajmuje się: endodoncja, chirurgia stomatologiczna, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

Jestem absolwentką kierunku Lekarsko-dentystycznego Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach, osiągając przy tym bardzo dobry wynik.


Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach.

Koncentruję się na kompleksowym podejściu do pacjentów, stawiając na dopasowanie zabiegów do ich potrzeb. Przepełnia mnie pasja oraz czuję ciągły głód wiedzy, nieprzerwanie poszerzając horyzonty, aby jak najlepiej pomóc pacjentom.

Bonding

Lek. dent. Paulina Osińska-Chybińska

Zajmuje się: protezy, korony i mosty, endodoncja, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

Bonding

Lek. dent. Paulina Roszyk

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. W podwrocławskiej Oleśnicy odbywałam staż i uzyskałam pierwsze szlify zawodowe, przygotowujące do wykonywania zawodu stomatologa. Moim marzeniem było założyć rodzinę, z tego względu wróciłam do rodzinnego Torunia

Chęć niesienia pomocy i kontakt z ludźmi to moja najsilniejsza inspiracja do pracy jako lekarz dentysta. Uważam samodoskonalenie za prawdziwą receptę na sukces, toteż nieustannie dążę do poszerzania swoich kompetencji w każdej dziedzinie stomatologii, a leczenie innych to po prostu moja pasja.

Bonding

Lek. dent. Iwona Grzeszek

Zajmuje się: implanty, korony i mosty, endodoncja, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

Uważam, że każdy Pacjent jest wyjątkowy oraz stanowi osobną historię. Dlatego poza gromadzonymi przez lata wiedzą i doświadczeniem wkładam w swoją pracę całe serce. W 1997 roku ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim z Oddziałami Stomatologicznymi Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2006 roku po zdanym egzaminie cieszę się tytułem specjalisty z dziedziny stomatologii ogólnej.

Bonding

Lek. dent. Sebastian Bugajski

Zajmuje się: implanty, korony i mosty, endodoncja, chirurgia stomatologiczna, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

W roku 2003 ukończyłem Uniwersytet Medyczny w Łodzi na kierunku lekarsko-dentystycznym. W stomatologii najbardziej odnalazłem się w zabiegach chirurgicznych oraz w wykonywaniu leczeń endodontycznych z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego. Cały czas pogłębiam swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach tematycznych.

Jak przebiega bonding zębów?

Dentysta rozpoczyna bonding od przygotowania zęba poprzez jego delikatne zmatowienie. Następnie nakłada na niego podkład wiążący (bond) oraz kilka warstw kompozytu, formując je do pożądanego kształtu. Nasi eksperci odznaczają się nieprzeciętnym zmysłem estetycznym, dzięki czemu wygląd odbudowy jest całkowicie zadowalający, kolor zaś harmonizuje się z tkankami naturalnego uzębienia. Ostatecznie materiał zostaje utwardzony przy pomocy światła emitowanego przez specjalną lampę polimeryzacyjną. Procedura nie wymaga ingerencji w głębszą strukturę zęba, przez co przebiega komfortowo oraz bezboleśnie, a Pacjent zyskuje piękny uśmiech!


Warto zaznaczyć, że przynajmniej 2 tygodnie po wykonaniu bondingu Pacjent powinien unikać spożywania produktów o barwiącym działaniu (biała dieta), takich jak zielona herbata, kawa, czerwone wino, jagody czy napoje gazowane. Mogą zabarwić powstałą odbudowę, a co za tym idzie – pogorszyć jej estetykę. Na wizycie ekspert przekazuje Pacjentowi szczegółowe wytyczne odnośnie do postępowania, w razie potrzeby dobierając odpowiednie akcesoria do higieny jamy ustnej.

Bonding - przeciwwskazania

Zdecydowanym przeciwwskazaniem do zastosowania bondingu jest bruksizm, czyli starcie zębów wywołane mimowolnym zgrzytaniem podczas snu. Tyczy się to również pozostałych dysfunkcji związanych z okluzją (punktem styku uzębienia linii górnej i dolnej), a powód jest prozaiczny: materiał cechuje się nieco mniejszą wytrzymałością w porównaniu do np. rekonstrukcji porcelanowych lub nakładów koronowych, przez co łatwiej ulega uszkodzeniom,  leczenie zaś będzie nieskuteczne.

Aby można było wykorzystać bonding, Pacjent musi dysponować zdrowym uzębieniem. Zmiany próchnicze lub choroby przyzębia są bezwzględnym przeciwwskazaniem, z tego powodu przed przystąpieniem do zabiegu należy wcześniej rozwiązać wymienione problemy, przeprowadzając odpowiednie leczenie.

Umów się na wizytę

Poznaj atuty:

 • Koszt konsultacji  200 zł
 • Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia
 • Poznasz plan i koszty leczenia

  *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane  Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!

  Bonding

  Użycie bondingu umożliwia szybką poprawę wyglądu uśmiechu, więc jeśli zależy Ci na czasie, będzie on strzałem w dziesiątkę! Na wizycie nasz stomatolog przeprowadzi z Tobą rozmowę, która zapewni mu niezbędne informacje odnośnie do Twoich potrzeb oraz oczekiwań, aby ostateczne efekty zabiegu były w pełni całkowicie satysfakcjonujące! Możesz się z nami skontaktować, dzwoniąc pod numer +48 530 016 530 lub wypełniając formularz.

  gabinet dentystyczny w toruniu
  0
  GABINETÓW
  dentysta toruń
  0
  WYLECZONYCH PACJENTÓW
  stomatolog toruń
  0
  LAT DOŚWIADCZENIA
  stomatologia toruń
  0
  OSÓB W ZESPOLE
  stomatolog toruń

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wybierzesz swojego dentystę

  Przeczytaj porady ekspertów

  Uczulenie na protezę zębową – czy jest częste? Jak się objawia i jak sobie z nim radzić?
  Dentistica proteza na implantach protezy Toruń

  Uczulenie na protezę zębową jest kwestią, która dotyka część osób korzystających z tych rozwiązań stomatologicznych. Skutki takiego stanu rzeczy mogą być poważne i tym samym znacząco wpływać na komfort życia Pacjentów. Z tego też względu bardzo ważne jest zapoznanie się z przyczynami występowania uczulenia oraz sposobami radzenia sobie z tym problemem.     Objawy uczulenia […]


  Proteza overdenture – koszt
  Dentistica implanty protezy Toruń

  Proteza overdenture to rodzaj uzupełnienia protetycznego mocowany na filarach za pomocą zatrzasków. Rolę filarów mogą pełnić zęby własne Pacjenta lub implanty. Ten rodzaj protezy ma wiele zalet, ale z jakimi wiąże się kosztami?     Proteza overdenture – cena Ile kosztuje proteza overdenture? Cena jest uwarunkowana czynnikami, które różnią się w zależności od danego przypadku. […]


  Przechowywanie protez zębowych
  Dentistica protezy przechowywanie przechowywanie protez Przechowywanie protez zębowych Toruń

  Przechowywanie protez zębowych W jaki sposób należy przechowywać protezę zębową? Czy można na noc pozostawić ją na zębach? W jaki sposób ją pielęgnować? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.     Czy powinno się spać z protezą? Czy protezę powinno się wyjmować na noc? Nie trzeba tego robić, jeżeli użytkuje się protezę częściową czy […]


  Projekty unijne

  DENTISTICA KATARZYNA PAŃCZYK SP. Z O.O. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wdrożenie innowacji usługowych przez DENTISTICA Katarzyna Pańczyk Spółka Jawna”.

  Celem projektu jest wdrożenie innowacyjnej usługi korekty wad zgryzu przy wykorzystaniu metody pośredniej klejenia zamków w technice CAD/CAM.
  Dofinansowanie projektu z UE: 328 847,98 zł

  www.mapadotacji.gov.pl

  © Wszelkie prawa zastrzeżone

  Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę

  ZĘBY W 1 DZIEŃ PROTEZA NA 4 IMPLANTACH

  Wypełnij formularz

   *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

   Zadzwoń:
   +48 530 016 530