fbpx
średnia ocena
4.7 / 5

Bonding

Bonding  Toruń 

Implanty zębów Toruń

Celem wielu Pacjentów jest poprawa wyglądu zębów, jednakże brak czasu skutecznie im to uniemożliwia. Dlatego też nasza klinika oferuje coraz popularniejsze, nowoczesne, rozwiązanie stomatologii estetycznej, którym jest nic innego, jak bonding – metoda korekcji uszkodzonych zębów wykorzystująca bond oraz materiał kompozytowy korygujący umiarkowane niedoskonałości uzębienia! Kiedy go stosujemy oraz co należy o nim wiedzieć? Przekonajcie się sami!

Czym właściwie jest bonding zębów?

Jak wspominaliśmy, bonding jest metodą poprawy wyglądu zębów  materiałem kompozytowym. Sam w sobie bond stanowi plastyczny podkład służący mocowaniu wspomnianego kompozytu, który umożliwia poprawę koloru lub kształtu uzębienia. Efekty są widoczne w krótkim czasie, a często uzyskujemy je podczas jednej wizyty, oszczędzając cenny czas Pacjenta. Metoda zapewnia spektakularne rezultaty oraz zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących ekonomicznego rozwiązania, jak również tych oczekujących wyjątkowej jakości.

Zalety bondingu

Jak większość nowoczesnych rozwiązań, bonding ma liczne zalety, które zapewniają nie tylko satysfakcjonujące efekty leczenia, ale też zauważalną poprawę komfortu całego procesu. Jeśli pragniesz odmienić swój uśmiech, ta metoda jest właśnie dla Ciebie! Zaawansowany kompozyt przynosi Pacjentowi następujące korzyści:

Oszczędność czasu – bonding zębów pozwala na odbudowę ubytków lub poprawę kształtu zębów podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym, gdyż jego wykonanie przebiega stosunkowo prosto i w dużej mierze zależy od nieprzeciętnych zdolności manualnych naszego eksperta;

doskonałą estetykę – dzięki zastosowaniu bondingu osiągamy wyjątkowe efekty estetyczne, ponieważ kompozyt jest dostępny w wielu barwach oraz wiernie naśladuje naturalne tkanki uzębienia pod względem przezierności, nie wyróżniając się na tle jamy ustnej;

ekonomiczna metoda – za pomocą bondingu można zyskać piękny uśmiech, nie obciążając przesadnie domowego budżetu. Bonding stanowi ciekawą alternatywę dla innych rozwiązań stomatologii estetycznej (jak np. licówki);

zadowalającą wytrzymałość – Pacjenci decydujący się na wizualną poprawę wyglądu zębów kompozytem oczekują, że rozwiązanie utrzyma się przez dłuższy czas. Chociaż odbudowa z kompozytu wykazuje satysfakcjonującą żywotność, zabieg jego nakładania należy co jakiś czas powtarzać , dodatkowo należy pamiętać, że  uzupełnienia należy regularnie poddawać zabiegowi profesjonalnego polerowania powierzchni w gabinecie stomatologicznym;

małą inwazyjność – nałożenie materiału nie wymaga ingerencji w głębsze zdrowe tkanki zębów (pokrywa się nim jedynie ich powierzchnię).

Sytuacje, w których warto stosować bonding

Bonding zębów wykorzystywany jest do eliminowania wielu problemów. Za jego pomocą można skutecznie uzupełnić umiarkowane pęknięcia zębów, bez konieczności wdrożenia bardziej kompleksowego leczenia stomatologicznego, z kolei nałożenie cienkiej warstwy efektywnie zamaskuje przebarwienia.

Wykorzystywany jako podkład do kompozytowej rekonstrukcji bond świetnie przylega do powierzchni zębów, a plastyczność kompozytu umożliwia dentyście precyzyjne formowanie odbudowy aż do uzyskania pożądanego kształtu zęba. Wykonanie zabiegu nie zajmuje wiele czasu i jest całkowicie bezbolesne, chociaż konieczna będzie pewna ingerencja w zdrowe tkanki

Specyficzne przerwy między zębami dla wielu osób stanowią estetyczny mankament uzębienia, inni zaś stworzyli z nich atut – przykładem są choćby gwiazdy kina lub piosenkarze, których znakiem rozpoznawczym są prześwity między górnymi jedynkami (diastemy). Bonding pozwala na skuteczne maskowanie tego typu niedoskonałości, a wszystko dzięki wspomnianej wcześniej plastyczności użytych materiałów.

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

DSC 5819a e1550437557755 - Bonding

Lek. dent. Marcin Gajkowski

Specjalista protetyki stomatologicznej

Zajmuje się: stomatologia estetyczna, protetyka na implantach, protetyka

Uśmiech odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka, dlatego moim celem jest zapewnienie Pacjentowi takiego uzębienia, z którym będzie się czuł swobodnie oraz pewnie.


Uwielbiam moment, w którym mój Pacjent po raz pierwszy uśmiecha się z nowymi zębami – jest to uczucie nie do opisania oraz największa nagroda, jaką mogę otrzymać. Dlatego właśnie zostałem lekarzem dentystą.

DSC 5869a 1 e1550437653579 - Bonding

Lek. dent. Izabela Oder-Dekowska

Zajmuje się: stomatologia estetyczna, zachowawcza, leczenie kanałowe, protetyka, chirurgia stomatologiczna

Stomatologią zajmuję się od 23 lat. Chociaż moja rodzina nie miała tradycji lekarskich, już jako dziecko fascynowała mnie ta dziedzina medycyny, chociaż miałam wiele pomysłów na życie.


Ukończyłam studia w Akademii Medycznej w Gdańsku w 1995 roku. Odbyty przeze mnie staż w Papieskiej Klinice w Gemelli (Rzym) oraz praktyki w polskich gabinetach tylko utwierdziły mnie w przekonaniu o właściwym wyborze ścieżki zawodowej.
Do Zespołu Centrum Stomatologii Estetycznej, Implantologii oraz Ortodoncji Dentistica dołączyłam w 2017 roku.

DSC 5787a 2 768x1152 1 - Bonding

Lek. dent. Małgorzata Sowińska

Zajmuje się: ortodoncja, stomatologia zachowawcza i dziecięca, stomatologia estetyczna

Ukończyłam Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, na kierunku Lekarsko-dentystycznym. Stomatologiem jestem z zamiłowania, a moja największą pasja to ortodoncja – od początku swojej drogi zawodowej kształcę się w tym kierunku. Ukończyłam trzymiesięczny kurs ortodontyczny na Uniwersytecie w Aarhus w Danii (International Short Term Course in Orthodontics). W klinice Dentistica leczenie ortodontyczne prowadzę pod okiem specjalistki ortodoncji – doktor Izabeli Czołgosz. Na co dzień zajmuję się także stomatologią zachowawczą oraz dziecięcą.

paulina 683x1024 1 - Bonding

Lek. dent. Paulina Roszyk

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, leczenie kanałowe, stomatologia estetyczna

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. W podwrocławskiej Oleśnicy uzyskałam pierwsze szlify zawodowe,  przygotowujące do wykonywania zawodu stomatologa, a następnie odbyłam staż w Sopocie. Moim marzeniem było założyć rodzinę, z tego względu wróciłam do rodzinnego Torunia. 


Chęć niesienia pomocy i kontakt z ludźmi to moja najsilniejsza inspiracja do pracy jako lekarz dentysta. Uważam samodoskonalenie za prawdziwą receptę na sukces, toteż nieustannie dążę do poszerzania swoich kompetencji w każdej dziedzinie stomatologii, a leczenie innych to po prostu moja pasja.

DSC 3098 e1571734687159 1 - Bonding

Lek. dent. Emilia Krzemińska

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, leczenie kanałowe pod mikroskopem, protetyka

Ukończyłam Gdański Uniwersytet Medyczny. Po odbyciu stażu podyplomowego w Gdańsku przeprowadziłam się do Torunia. W swojej pracy wykorzystuję najnowsze technologie, takie jak cyfrowe projektowanie uśmiechu, mikroskop stomatologiczny, radiowizjografię czy tomografię komputerową. Ich wykorzystanie pozwala mi przeprowadzić leczenie bezpiecznie, precyzyjnie i przewidywalnie. Podczas wizyty zawsze staram się dbać o komfort Pacjenta. Stale rozwijam swoje umiejętności na licznych szkoleniach i kursach stomatologicznych.

DSC 5848a 2 - Bonding

Lek. dent. Agnieszka Biniak

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, leczenie kanałowe, medycyna estetyczna

Jestem absolwentką kierunku Lekarsko-dentystycznego Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach, osiągając przy tym bardzo dobry wynik.


Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach.

Koncentruję się na kompleksowym podejściu do pacjentów, stawiając na dopasowanie zabiegów do ich potrzeb. Przepełnia mnie pasja oraz czuję ciągły głód wiedzy, nieprzerwanie poszerzając horyzonty, aby jak najlepiej pomóc pacjentom.

DSC 3738 OST 681x1024 1 - Bonding

Lek. dent. Iwona Grzeszek

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, leczenie kanałowe pod mikroskopem, protetyka, stomatologia estetyczna

Uważam, że każdy Pacjent jest wyjątkowy oraz stanowi osobną historię. Dlatego poza gromadzonymi przez lata wiedzą i doświadczeniem wkładam w swoją pracę całe serce. W 1997 roku ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim z Oddziałami Stomatologicznymi Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2006 roku po zdanym egzaminie cieszę się tytułem specjalisty z dziedziny stomatologii ogólnej.

Jak przebiega bonding zębów?

Dentysta rozpoczyna bonding od przygotowania zęba poprzez jego delikatne zmatowienie. Następnie nakłada na niego podkład wiążący (bond) oraz kilka warstw kompozytu, formując je do pożądanego kształtu. Nasi eksperci odznaczają się nieprzeciętnym zmysłem estetycznym, dzięki czemu wygląd odbudowy jest całkowicie zadowalający, kolor zaś harmonizuje się z tkankami naturalnego uzębienia. Ostatecznie materiał zostaje utwardzony przy pomocy światła emitowanego przez specjalną lampę polimeryzacyjną. Procedura nie wymaga ingerencji w głębszą strukturę zęba, przez co przebiega komfortowo oraz bezboleśnie, a Pacjent zyskuje piękny uśmiech!


Warto zaznaczyć, że przynajmniej 2 tygodnie po wykonaniu bondingu Pacjent powinien unikać spożywania produktów o barwiącym działaniu (biała dieta), takich jak zielona herbata, kawa, czerwone wino, jagody czy napoje gazowane. Mogą zabarwić powstałą odbudowę, a co za tym idzie – pogorszyć jej estetykę. Na wizycie ekspert przekazuje Pacjentowi szczegółowe wytyczne odnośnie do postępowania, w razie potrzeby dobierając odpowiednie akcesoria do higieny jamy ustnej.

Bonding - przeciwwskazania

Zdecydowanym przeciwwskazaniem do zastosowania bondingu jest bruksizm, czyli starcie zębów wywołane mimowolnym zgrzytaniem podczas snu. Tyczy się to również pozostałych dysfunkcji związanych z okluzją (punktem styku uzębienia linii górnej i dolnej), a powód jest prozaiczny: materiał cechuje się nieco mniejszą wytrzymałością w porównaniu do np. rekonstrukcji porcelanowych lub nakładów koronowych, przez co łatwiej ulega uszkodzeniom,  leczenie zaś będzie nieskuteczne.

Aby można było wykorzystać bonding, Pacjent musi dysponować zdrowym uzębieniem. Zmiany próchnicze lub choroby przyzębia są bezwzględnym przeciwwskazaniem, z tego powodu przed przystąpieniem do zabiegu należy wcześniej rozwiązać wymienione problemy, przeprowadzając odpowiednie leczenie.

Umów się na wizytę

Poznaj atuty:

 • Koszt konsultacji  150 zł
 • Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia
 • Poznasz plan i koszty leczenia

  *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane  Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!

  DSC 6282a 2 - Bonding

  Użycie bondingu umożliwia szybką poprawę wyglądu uśmiechu, więc jeśli zależy Ci na czasie, będzie on strzałem w dziesiątkę! Na wizycie nasz stomatolog przeprowadzi z Tobą rozmowę, która zapewni mu niezbędne informacje odnośnie do Twoich potrzeb oraz oczekiwań, aby ostateczne efekty zabiegu były w pełni całkowicie satysfakcjonujące! Możesz się z nami skontaktować, dzwoniąc pod numer +48 530 016 530 lub wypełniając formularz.

  gabinet dentystyczny w toruniu
  0
  GABINETÓW
  dentysta toruń
  0
  WYLECZONYCH PACJENTÓW
  stomatolog toruń
  0
  LAT DOŚWIADCZENIA
  stomatologia toruń
  0
  OSÓB W ZESPOLE
  stomatolog toruń

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wybierzesz swojego dentystę

  Przeczytaj porady ekspertów

  Na czym polega chirurgiczne usuwanie zęba?
  Dentistica Toruń

  Usunięcie zęba czasami jest przykrą koniecznością. Nie zawsze jednak można je przeprowadzić w zwykłym trybie. Zdarzają się sytuacje, gdy tylko wykwalifikowany chirurg może przeprowadzić je jak należy.   Czym chirurgiczne usuwanie zęba różni się od zwykłego? Ekstrakcja, czyli usunięcie zęba, nie należy do rzadkich zabiegów, mimo że obecnie traktowane jest jako ostateczność i jeśli nie […]


  Protezy zębowe na implantach
  Dentistica implanty protezy Toruń

  Brak nawet jednego zęba to niemały kłopot, a co dopiero mówić o sytuacji, gdy luki w uzębieniu są większe? Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi nowoczesna protetyka. Ruchome protezy to rozwiązanie na krótko – po pewnym czasie mogą zacząć sprawiać problemy. Z wielu względów lepszym wyjściem może się okazać proteza mocowana na implantach.   Co […]


  Jak „kobiece sprawy” wpływają na zdrowie jamy ustnej?
  Dentistica hormony profilaktyka Toruń

  Zaburzenia gospodarki hormonalnej mają znaczny wpływ zarówno u mężczyzn, jak i kobiet na zdrowie jamy ustnej oraz bywają powodem niebezpiecznych schorzeń, dotykających głównie błon śluzowych lub dziąseł.       Tabletki antykoncepcyjne – częsty powód grzybicy jamy ustnej Panie przyjmujące farmakologiczne środki antykoncepcyjne często skarżą się na nieprzyjemne dolegliwości niewiadomego pochodzenia. Jedną z nich są […]


  © Wszelkie prawa zastrzeżone

  Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę