średnia ocena
4.7 / 5

Leczenie pod mikroskopem

Leczenie pod mikroskopem

implanty zębowe toruń

Dzięki rozwojowi technologii dzisiejsza stomatologia wchodzi na nowe, ekscytujące rejony. Nowoczesne wynalazki i rozwiązania znacząco ułatwiają przeprowadzenie większości zabiegów, niejednokrotnie diametralnie zmieniając ich przebieg. Za przykład weźmy owiane złą sławą leczenie kanałowe. Jeszcze kilkanaście lat temu kojarzyło się z długą, żmudną i bolesną procedurą, dzisiaj natomiast w wielu sytuacjach można przeprowadzić je nawet w ciągu jednej wizyty! Jak to możliwe? Na tak duże zredukowanie czasu leczenia pozwala maszynowe opracowanie kanałów, system do ich termoplastycznego wypełnienia kanałów czy użycie mikroskopu stomatologicznego. O długości trwania leczenia i użyciu mikroskopu podczas zabiegu decyduje lekarz, biorąc pod uwagę między innymi rodzaj zęba, który ma zostać poddany leczeniu, ilość oraz przebieg kanałów w danym zębie, rodzaj stanu zapalnego lub obecność złamanego narzędzia w kanale.

Dobrodziejstwo mikroskopu

Jest on niesłychanie istotnym rozwiązaniem dla rozwoju endodoncji, czyli dziedziny stomatologii zajmującej się rozpoznaniem i leczeniem chorób związanych z miazgą zębową i tkanką okołowierzchołkową. Leczenie kanałowe jeszcze niedawno miało charakter wieloetapowy i było rozciągnięte w czasie. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, takich jak maszynowe opracowanie kanałów, termoplastycznych wypełnień kanałów czy w trudniejszych przypadkach mikroskopu, zaczyna powoli wypierać tradycyjne metody, czyniąc zabieg bardziej komfortowym. Użycie mikroskopu pozwala lekarzowi na pracę w dużym przybliżeniu, dzięki temu sprawniejsze odnalezienie kanałów, których czasem nie sposób odnaleźć bez jego użycia. Natomiast czyszczenie kanałów jest dużo mniej czasochłonne niż kiedyś dzięki maszynowemu ich opracowaniu, a ich hermetyczne uszczelnienie zapewnia materiał termoplastyczny tj. ciekła gutaperka.

Jak przebiega leczenie przy jego pomocy?

Pierwszym krokiem, do jego przeprowadzenia jest odpowiednia diagnostyka. Będąc w posiadaniu dobrze wyposażonej pracowni diagnostycznej, jesteśmy w stanie wykonać niezbędne badania na miejscu w gabinecie. Jeśli stomatolog stwierdzi konieczność zastosowania mikroskopu stomatologicznego, przechodzimy do właściwej procedury:


1. Żeby zabieg był przeprowadzony bezboleśnie, poddajemy Pacjenta miejscowemu znieczuleniu, zapewniając maksymalny komfort w trakcie zabiegu.


2. Przygotowujemy leczony ząb, zakładając specjalne klamry i koferdam, dzięki którym miejsce wykonania zabiegu pozostaje sterylne, a substancje użyte w trakcie leczenia nie przedostaną się do jamy ustnej.


3. Za pośrednictwem mikroskopu wielokrotnie powiększamy obszar zabiegowy, następnie oczyszczamy ząb i kanały z zainfekowanej miazgi. Są one teraz dużo łatwiejsze do odnalezienia.


4. Dzięki specjalnemu endometrowi dokładnie mierzy się długość kanałów, aby upewnić się, czy zostały poprawnie opracowane na pełnej długości. Pominięcie nawet najdrobniejszych pozostałości tkanek czy bakterii stworzyłoby ogromne zagrożenie przyszłą infekcją.


5. Oczyszczone kanały zębowe wypełniamy specjalnie do tego przeznaczoną gutaperką, trwale je uszczelniającą. Po jej aplikacji przystępujemy do odbudowy korony zęba przy pomocy światłoutwardzalnego wypełnienia. Jeżeli ubytek w zębie jest obszerny, koniecznym może się okazać protetyczne odbudowanie zęba albo poprzez endokoronę, albo poprzez zastosowanie wkładów koronowo-korzeniowych i korony protetycznej zęba.


6. Po zakończeniu leczenia ponownie wykonujemy zdjęcie RTG w celu skontrolowania poprawnego wypełnienia kanałów oraz upewnienia się, że leczenie endodontyczne możemy uznać za zakończone. Ze względu na znikomą dawkę promieniowania emitowaną przez aparaturę, badanie jest całkowicie bezpieczne.

Umów się na wizytę

Poznaj atuty:

 • Koszt konsultacji  150 zł
 • Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia
 • Poznasz plan i koszty leczenia

  *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane  Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!

  DSC 6282a 2 - Leczenie pod mikroskopem

  Bezbolesny zabieg

  Dzięki wykorzystaniu najlepszych dostępnych znieczuleń, czy znieczulenia komputerowego, leczenie kanałowe jeszcze nigdy nie było tak komfortowe. Sterujący urządzeniem mikroprocesor na bieżąco reguluje ciśnienie podawania środka znieczulającego, chroniąc Pacjenta przed bólem i minimalizując uczucie rozpierania tkanek, będącego nieodłącznym elementem tradycyjnych strzykawek. Jednocześnie należy podkreślić, że decyzję o możliwości skorzystania z komputerowego znieczulenia podejmuje lekarz przeprowadzający zabieg.


  Warto dodać, że sam moment aplikacji jest praktycznie bezbolesny, ze względu na ciągłe dozowanie substancji znieczulającej, tworzącej tzw. płaszcz anemizacyjny. Jeśli stomatolog nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań, Pacjent bez najmniejszych problemów może jeść i pić po zakończonym zabiegu.

  Kiedy leczenie kanałowe jest niezbędne?

  Jego wykonanie będzie konieczne, kiedy miazga zębowa zostanie opanowana przez próchnicę czyli chorobę bakteryjną, powodującą stan zapalny. Objawia się to zazwyczaj coraz silniejszymi, nieznośnymi bólami zęba. Kluczowa jest tutaj właściwa diagnostyka, przeprowadzona odpowiednio wcześnie, która umożliwia zidentyfikowanie problemu i postawienie właściwej diagnozy.

  Leczenie kanałowe to bardzo korzystna alternatywa dla zabiegu usunięcia zęba, ponieważ pozwala nam go zachować, wpływając tym samym na ogólną kondycję jamy ustnej. Pamiętaj, że brak nawet jednego zęba zaburza naturalne punkty styku pomiędzy zębami górnej i dolnej szczęki, powoli prowadząc do skrzywienia zgryzu. Zignorowanie takiego braku stopniowo prowadzi do dalszych komplikacji, między innymi zaniku kości lub utraty kolejnych zębów, ostatecznie sprawiając, że zaczynamy się wstydzić i ukrywać nasz uśmiech.

  Co możesz teraz zrobić?

  Jeśli skarżysz się na uporczywy ból zęba, którego nie możesz znieść, może to być oznaką problemów z miazgą zębową. Nie zwlekaj i umów się na wizytę w Dentistica! Nasi eksperci są gotowi podjąć zdecydowane kroki, aby ochronić twój uśmiech i wyeliminować źródła problemów. Dysponujemy nowoczesną technologią leczenia kanałowego, dobrze wyposażoną pracownią diagnostyczną i nowoczesnymi metodami znieczulenia, zapewniając Pacjentom najwyższy komfort i wygodę przeprowadzanych zabiegów. Skontaktuj się z nami pod numerem 530 016 530 lub wypełnij formularz.

  gabinet dentystyczny w toruniu
  0
  GABINETÓW
  dentysta toruń
  0
  WYLECZONYCH PACJENTÓW
  stomatolog toruń
  0
  LAT DOŚWIADCZENIA
  stomatologia toruń
  0
  OSÓB W ZESPOLE
  stomatolog toruń

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wybierzesz swojego dentystę

  Przeczytaj porady ekspertów

  Protezy zębowe szkieletowe
  Dentistica proteza szkieletowa protezy Toruń

  Czym charakteryzują się protezy szkieletowe? Jakie są ich rodzaje? Dla kogo taka proteza jest dobrym rozwiązaniem?         Dla kogo zaleca się protezy szkieletowe? Proteza szkieletowa jest protezą częściową, a zatem znajduje zastosowanie w przypadku częściowych braków zębowych. Nie można jej natomiast zastosować u Pacjentów, którzy nie posiadają żadnych zębów, chyba, że zastąpi […]


  Czy po leczeniu kanałowym może boleć?
  ból po leczeniu kanałowym czym jest leczenie kanałowe Dentistica dentofobia leczenie kanałowe Toruń

  Wielu pacjentów obawia się, że po leczeniu kanałowym pojawi się ból, co w pewnym stopniu wynika z mitów i stereotypów związanych z tym zabiegiem. Nie da się bowiem nie zauważyć, że właśnie endodoncji wiele osób obawia się najbardziej. W rzeczywistości jednak, po przeprowadzeniu leczenia kanałowego, większość pacjentów nie odczuwa znaczącego bólu. Niemniej jednak istnieją sytuacje, […]


  Czy należy usuwać ósemki?
  Dentistica ósemki Toruń zęby mądrości

  Ósemki to zęby, które potrafią nam przysparzać mnóstwo problemów. Nie zawsze się tak jednak dzieje i nie zawsze dają nam one o sobie znać – wiele osób nie ma pojęcia o ich istnieniu. Kiedy zatem należy je usuwać? Czy należy robić to prewencyjnie, czy może warto jednak się z tym wstrzymać? Odpowiadamy.     Czym […]


  Projekty unijne

  DENTISTICA KATARZYNA PAŃCZYK SP. Z O.O. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wdrożenie innowacji usługowych przez DENTISTICA Katarzyna Pańczyk Spółka Jawna”.

  Celem projektu jest wdrożenie innowacyjnej usługi korekty wad zgryzu przy wykorzystaniu metody pośredniej klejenia zamków w technice CAD/CAM.
  Dofinansowanie projektu z UE: 328 847,98 zł

  www.mapadotacji.gov.pl

  © Wszelkie prawa zastrzeżone

  Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę

  ZĘBY W 1 DZIEŃ PROTEZA NA 4 IMPLANTACH

  Wypełnij formularz

   *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

   Zadzwoń:
   +48 530 016 530