fbpx
średnia ocena
4.7 / 5

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna  Toruń 

Chirurgia stomatologiczna Toruń

Bolesna ósemka czy krwawiące dziąsła potrafią uprzykrzyć życie. W takim przypadku konieczne może się okazać podjęcie kompleksowego leczenia, a jednym z jego etapów mogą być w pełni bezpieczne i komfortowe zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. W Denistice za ich przeprowadzenie odpowiadają doświadczeni lekarze, którzy dokładają wszelkich starań, aby uzyskać oczekiwany efekt leczenia.

Co powinieneś wiedzieć o chirurgii stomatologicznej?

W ramach chirurgii stomatologicznej wykonuje się zabiegi operacyjne w obrębie jamy ustnej. Ich celem może być usunięcie ognisk zakażeń czy rekonstrukcja tkanek miękkich lub twardych. Zabiegi chirurgiczne bardzo często są również wsparciem dla innych dziedzin stomatologicznych takich jak endodoncja (leczenie kanałowe) czy periodontologia. Współcześnie wykorzystywane są nowoczesne rozwiązania umożliwiające skrócenie czasu gojenia się tkanek. W naszej klinice przeprowadzamy wszystkie niezbędne zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, przez co możemy skutecznie pomóc Pacjentom nawet w bardzo skomplikowanych przypadkach. Całość poparta jest pełną diagnostyką jamy ustnej, którą wykonujemy w naszej placówce.

Komfortowe leczenie chirurgiczne

Słowo „chirurgia” może napawać lękiem. Wiele osób obawia się, że zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej muszą wiązać się ze znacznym bólem. W Dentistice staramy się, aby chwile spędzone w gabinecie były pozytywnie zapamiętane. Z tego właśnie powodu w naszej praktyce wykorzystujemy bezpłatne znieczulenie miejscowe lub jego alternatywę płatne komputerowe znieczulenie SleeperOne, które sprawia, że leczenie jest komfortowe. Jednocześnie warto podkreślić, iż decyzję o możliwości wykorzystania znieczulenia komputerowego podejmuje indywidualnie lekarz przeprowadzający zabieg u danego pacjenta.

Zespół ekspertów

Dentistica tworzą doświadczeni lekarze specjalizujący się w różnych dziedzinach stomatologii. W naszym gabinecie wyleczyliśmy już ponad 7500 Pacjentów, a współpraca lekarzy wielu specjalności na etapie planowania leczenia, pozwala na holistyczne podejście do Pacjenta i osiągnięcie przewidywalnych oraz trwałych efektów leczenia. Ponadto nasza klinika jest wyposażona w nowoczesne technologie wspierające leczenie oraz własne centrum diagnostyczne, które pozwala nam na przeprowadzenie pełnej cyfrowej diagnostyki jamy ustnej Pacjenta. W efekcie w Dentistica tworzymy indywidualnie dopasowane plany leczenia dla naszych Pacjentów.

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

DSC 5869a 1 e1550437653579 - Chirurgia stomatologiczna

Lek. dent. Izabela Oder-Dekowska

Zajmuje się: stomatologia estetyczna, zachowawcza, leczenie kanałowe, protetyka, chirurgia stomatologiczna

Stomatologią zajmuję się od 23 lat. Chociaż moja rodzina nie miała tradycji lekarskich, już jako dziecko fascynowała mnie ta dziedzina medycyny, chociaż miałam wiele pomysłów na życie.


Ukończyłam studia w Akademii Medycznej w Gdańsku w 1995 roku. Odbyty przeze mnie staż w Papieskiej Klinice w Gemelli (Rzym) oraz praktyki w polskich gabinetach tylko utwierdziły mnie w przekonaniu o właściwym wyborze ścieżki zawodowej.
Do Zespołu Centrum Stomatologii Estetycznej, Implantologii oraz Ortodoncji Dentistica dołączyłam w 2017 roku.

Monika Pokojska

Lek. dent. Monika Tomaszewska

Zajmuje się: implantologia, chirurgia stomatologiczna

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Studia na Wydziale Stomatologii ukończyłam w 2012r. Już na początku edukacji zafascynowała mnie chirurgia, dlatego chętnie brałam udział w kołach naukowych i każdą wolę chwilę spędzałam na bloku operacyjnym, asystując przy zabiegach.

DSC 5848a 2 - Chirurgia stomatologiczna

Lek. dent. Agnieszka Biniak

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, leczenie kanałowe, medycyna estetyczna

Jestem absolwentką kierunku Lekarsko-dentystycznego Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach, osiągając przy tym bardzo dobry wynik.


Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach.

Koncentruję się na kompleksowym podejściu do pacjentów, stawiając na dopasowanie zabiegów do ich potrzeb. Przepełnia mnie pasja oraz czuję ciągły głód wiedzy, nieprzerwanie poszerzając horyzonty, aby jak najlepiej pomóc pacjentom.

DSC 3738 OST 681x1024 1 - Chirurgia stomatologiczna

Lek. dent. Iwona Grzeszek

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, leczenie kanałowe pod mikroskopem, protetyka, stomatologia estetyczna

Uważam, że każdy Pacjent jest wyjątkowy oraz stanowi osobną historię. Dlatego poza gromadzonymi przez lata wiedzą i doświadczeniem wkładam w swoją pracę całe serce. W 1997 roku ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim z Oddziałami Stomatologicznymi Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2006 roku po zdanym egzaminie cieszę się tytułem specjalisty z dziedziny stomatologii ogólnej.

Umów się na wizytę

Poznaj atuty:

 • Koszt konsultacji  150 zł
 • Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia
 • Poznasz plan i koszty leczenia

  *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane  Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!

  DSC 6282a 2 - Chirurgia stomatologiczna

  Bezpieczeństwo przede wszystkim!

  W Dentistica podczas przeprowadzania zabiegów stomatologicznych, zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo i komfort Pacjentów. Z tego wynikają nasze wysokie standardy leczenia.


  1. Znieczulenie – tam gdzie jest to możliwe, stosujemy komputerowe znieczulenie znacznie zwiększające komfort Pacjenta podczas zabiegu. Decyzję o możliwości wykorzystania znieczulenia komputerowego podejmuje lekarz przeprowadzający zabieg.

  2. Precyzyjnie planujemy zabiegi w oparciu o pełną diagnostykę – nasz ośrodek jest wyposażony w sprzęt diagnostyczny. Proces leczenia zawsze poprzedzony jest dokładną diagnostyką jamy ustnej Pacjenta, co pozwala nam przeprowadzać zabiegi w sposób bezpieczny i przewidywalny.

  3. Sterylność na wysokim poziomie – to element, na który zwracamy bardzo dużą uwagę. Dlatego przychodząc do nas możesz mieć pewność, że podczas Twojego leczenia wszystko będzie idealnie sterylne. W naszej placówce stosujemy wysokie standardy bezpieczeństwa, a wszystko z myślą o naszych Pacjentach.

  4. Usuwanie złamanych korzeni czy ósemek to nie problem – w naszej klinice pracuje zespół z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu chirurgicznym. Dlatego bez problemu radzimy sobie z wyzwaniami jakie za sobą niesie leczenie zębów. Precyzyjna cyfrowa diagnostyka wraz z tomografią komputerową pozwala nam na zobrazowanie stanu zdrowia jamy ustnej Pacjenta i tym samym zaplanowanie leczenia w maksymalnie bezpieczny sposób.
  DSC 6431ai Easy Resize.com - Chirurgia stomatologiczna

  Chirurgia stomatologiczna w Dentistice

  W Dentistice wykonujemy:

   

  • ekstrakcję zęba – jest to zabieg polegający na usunięciu zęba z zębodołu z zastosowaniem odpowiednich narzędzi. Procedura ta jest komfortowa dla Pacjenta za sprawą wykorzystywanych przez nas znieczuleń;
  • ekstrakcję zębów zatrzymanych – przeprowadza się ją w przypadku, kiedy ząb, pomimo osiągnięcia ostatecznego kształtu, czyli powstania korony i korzenia, nie pojawi się w łuku zębowym z powodu braku miejsca lub wady zgryzu. Wykonanie tego zabiegu pozwala zapobiec pojawianiu się torbieli, stanów zapalnych, a także uwolnić się od przeszywającego, intensywnego bólu;
  • usunięcie ósemek – konieczne jest w sytuacji, gdy ósemka jest źródłem poważnych dolegliwości bólowych lub wad ortodontycznych. W takiej sytuacji przeprowadza się zabieg ekstrakcji zęba mądrości, który jest całkowicie bezpieczny;
  • resekcja wierzchołka korzenia – przeprowadza się w przypadku zapalenia tkanek okołowierzchołkowych czy pozostawionego w kanale złamanego narzędzia po leczeniu kanałowym. Zabieg polega na wycięciu drobnego fragmentu korzenia oraz wyczyszczeniu zmian zapalnych. Na koniec miejsce zabiegowe jest zszywane;
  • podcięcie wędzidełka – wędzidełka to błony śluzowe znajdujące się pod językiem oraz po wewnętrznej stronie wargi. Ich nieprawidłowa długość może być przyczyną powstania wad wymowy, diastemy (niewielka przerwa między górnymi jedynkami), obnażenia korzeni zębów czy patologicznego rozchwiania zębów. Plastyka wędzidełka może być również konieczna przed rozpoczęciem leczenia protetycznego lub ortodontycznego. Zabieg ten polega na delikatnym nacięciu błony śluzowej przy użyciu dedykowanych narzędzi. Ostatnim etapem jest zszycie miejsca zabiegowego;
  • chirurgiczne wydłużenie korony klinicznej – zabieg ten polega na usunięciu nadmiarowej ilości dziąsła przysłaniającego zdrowe tkanki uzębienia. Jego wykonanie może okazać się konieczne w przypadku leczenia protetycznego przy rekonstrukcji utraconych fragmentów zęba;
  • przeszczep dziąsła – choroby przyzębia czy nawracające stany zapalne mogą doprowadzić do recesji dziąsła, czyli obniżenia jego linii, tym samym doprowadzając do obnażenia szyjek i korzeni zębów. Powoduje to nadwrażliwość na temperaturę czy rozchwianie uzębienia. Zabieg polega na pobraniu tkanki miękkiej z dziąsła lub podniebienia i umieszczeniu jej w danym miejscu w celu zakrycia odsłoniętego korzenia;
  • podniesienie dna zatoki szczękowej – wykonywane jest w przypadku niedostatecznej ilości tkanki kostnej, która została utracona w wyniku postępującego zaniku kości. Sytuacja taka jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu implantacji. Implanty zębów muszą być dokładnie otoczone przez kość, aby leczenie zakończyło się powodzeniem. W celu odbudowania utraconej tkanki kostnej przeprowadza się zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej. Wykorzystywane są dwie metody: otwarta i zamknięta. Pierwsza z nich polega na stworzeniu otworu, który umożliwia dostęp do zatoki szczękowej. Podczas zabiegu ważne jest, aby nie naruszyć błony śluzowej, która jest niezbędna do skutecznego wszczepienia implantu. Następnie dno zatoki szczękowej jest delikatnie podnoszone przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Powstała wolna przestrzeń wypełniana jest materiałem biokompatybilnym, który pełni rolę kości. Ostatnim etapem jest pokrycie miejsca zabiegowego śluzówką i jego zszycie. Z kolei metoda zamknięta polega na nawierceniu otworu pod implant. Następnie, wykorzystując specjalne narzędzia, podnosi się dno zatoki szczękowej, a powstałą pustą przestrzeń wypełnia materiałem biokompatybilnym. Pozwala to uzyskać około 3 milimetrów dodatkowego miejsca na wszczepienie implantu, co może przesądzić o sukcesie leczenia implantologicznego. Warto podkreślić, że obie metody są w pełni bezpieczne;
  • sterowaną regenerację kości – zabieg ten jest wykonywany również w przypadku niedostatecznej ilości tkanki kostnej. W celu rekonstrukcji kości wykorzystuje się specjalne materiały biokompatybilne. Następnie zabezpiecza się je specjalną membraną kolagenową, która uniemożliwia wrastanie nabłonka w odbudowującą się tkankę kostną. Proces regeneracji trwa około 6 miesięcy, po czym można przystąpić do kolejnych etapów leczenia.

  Umów się na konsultację!

  W Dentistice z powodzeniem przeprowadzamy skomplikowane i złożone leczenia. Wykorzystujemy innowacyjne rozwiązania oraz nowoczesne technologie, które w rękach naszych ekspertów pomagają przywrócić zdrowie w jamie ustnej, poprawiając tym samym jakość życia. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 530 016 530.

  Przeczytaj najczęstsze pytania Pacjentów o leczenie chirurgiczne

  Ciąża w takiej sytuacji nie jest żadnym przeciwwskazaniem. Warto pamiętać, że zastosowanie innowacyjnych rozwiązań oraz skutecznych znieczuleń czyni leczenie stomatologiczne bezpiecznym i w pełni komfortowym, które nie wpływa negatywnie na zdrowie ani matki, ani dziecka.

  Usunięcie ósemek jest konieczne w przypadku pojawienia się torbieli wokół koron czy nawracających stanów zapalnych, a także przy braku miejsca w łuku zębowy, co mogłoby spowodować wady ortodontyczne.

  gabinet dentystyczny w toruniu
  0
  GABINETÓW
  dentysta toruń
  0
  WYLECZONYCH PACJENTÓW
  stomatolog toruń
  0
  LAT DOŚWIADCZENIA
  stomatologia toruń
  0
  OSÓB W ZESPOLE
  stomatolog toruń

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wybierzesz swojego dentystę

  Przeczytaj porady ekspertów

  Na czym polega chirurgiczne usuwanie zęba?
  Dentistica Toruń

  Usunięcie zęba czasami jest przykrą koniecznością. Nie zawsze jednak można je przeprowadzić w zwykłym trybie. Zdarzają się sytuacje, gdy tylko wykwalifikowany chirurg może przeprowadzić je jak należy.   Czym chirurgiczne usuwanie zęba różni się od zwykłego? Ekstrakcja, czyli usunięcie zęba, nie należy do rzadkich zabiegów, mimo że obecnie traktowane jest jako ostateczność i jeśli nie […]


  Protezy zębowe na implantach
  Dentistica implanty protezy Toruń

  Brak nawet jednego zęba to niemały kłopot, a co dopiero mówić o sytuacji, gdy luki w uzębieniu są większe? Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi nowoczesna protetyka. Ruchome protezy to rozwiązanie na krótko – po pewnym czasie mogą zacząć sprawiać problemy. Z wielu względów lepszym wyjściem może się okazać proteza mocowana na implantach.   Co […]


  Jak „kobiece sprawy” wpływają na zdrowie jamy ustnej?
  Dentistica hormony profilaktyka Toruń

  Zaburzenia gospodarki hormonalnej mają znaczny wpływ zarówno u mężczyzn, jak i kobiet na zdrowie jamy ustnej oraz bywają powodem niebezpiecznych schorzeń, dotykających głównie błon śluzowych lub dziąseł.       Tabletki antykoncepcyjne – częsty powód grzybicy jamy ustnej Panie przyjmujące farmakologiczne środki antykoncepcyjne często skarżą się na nieprzyjemne dolegliwości niewiadomego pochodzenia. Jedną z nich są […]


  © Wszelkie prawa zastrzeżone

  Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę