średnia ocena
4.7 / 5

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna  Toruń 

Chirurgia stomatologiczna Toruń

Bolesna ósemka czy krwawiące dziąsła potrafią uprzykrzyć życie. W takim przypadku konieczne może się okazać podjęcie kompleksowego leczenia, a jednym z jego etapów mogą być w pełni bezpieczne i komfortowe zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. W naszej klinice stomatologicznej w Toruniu za ich przeprowadzenie odpowiadają doświadczeni lekarze, którzy dokładają wszelkich starań, aby uzyskać oczekiwany efekt leczenia.

Co powinieneś wiedzieć o chirurgii stomatologicznej?

W ramach chirurgii stomatologicznej w Toruniu wykonuje się zabiegi operacyjne w obrębie jamy ustnej. Ich celem może być usunięcie ognisk zakażeń czy rekonstrukcja tkanek miękkich lub twardych. Zabiegi chirurgiczne bardzo często są również wsparciem dla innych dziedzin stomatologicznych takich jak endodoncja (leczenie kanałowe) czy periodontologia. Chirurgia szczękowa to dziedzina zajmująca się zabiegami chirurgicznymi nie tylko jamy ustnej, ale też sąsiadujących z nią obszarów głowy (część twarzowa) i szyi. Polem jej działań są między innymi takie zabiegi jak ekstrakcje zębów, operacyjna korekta niektórych wad zgryzu, usuwanie tkanek dotkniętych stanem zapalnym, guzów i torbieli, wszczepienie implantów. Współcześnie wykorzystywane są nowoczesne rozwiązania umożliwiające skrócenie czasu gojenia się tkanek. W naszej klinice przeprowadzamy wszystkie niezbędne zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, przez co możemy skutecznie pomóc Pacjentom nawet w bardzo skomplikowanych przypadkach. Całość poparta jest pełną diagnostyką jamy ustnej, którą wykonujemy w naszej placówce.

Zobacz film video o zabiegach chirurgii stomatologicznej w Dentistica

Komfortowe leczenie chirurgiczne

Słowo „chirurgia” może napawać lękiem. Wiele osób obawia się, że zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej muszą wiązać się ze znacznym bólem. W Dentistice staramy się, aby chwile spędzone w gabinecie były pozytywnie zapamiętane. Z tego właśnie powodu w naszej praktyce wykorzystujemy bezpłatne znieczulenie miejscowe lub jego alternatywę płatne komputerowe znieczulenie, które sprawia, że leczenie jest komfortowe. Jednocześnie warto podkreślić, iż decyzję o możliwości wykorzystania znieczulenia komputerowego podejmuje indywidualnie lekarz przeprowadzający zabieg u danego pacjenta.

Zespół ekspertów

Chirurgia dentystyczna w Toruniu ma wiele do zaoferowania dzięki wykwalifikowanym lekarzom. Zespół Dentistica tworzą doświadczeni lekarze specjalizujący się w różnych dziedzinach stomatologii. W naszym gabinecie wyleczyliśmy już ponad 7500 Pacjentów, a współpraca lekarzy wielu specjalności na etapie planowania leczenia, pozwala na holistyczne podejście do Pacjenta i osiągnięcie przewidywalnych oraz trwałych efektów leczenia. Ponadto nasza klinika jest wyposażona w nowoczesne technologie wspierające leczenie oraz własne centrum diagnostyczne, które pozwala nam na przeprowadzenie pełnej cyfrowej diagnostyki jamy ustnej Pacjenta. W efekcie w Dentistica tworzymy indywidualnie dopasowane plany leczenia dla naszych Pacjentów.

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

Monika Pokojska

Lek. dent. Monika Tomaszewska

Zajmuje się: implantologia, chirurgia stomatologiczna

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Studia na Wydziale Stomatologii ukończyłam w 2012r. Już na początku edukacji zafascynowała mnie chirurgia, dlatego chętnie brałam udział w kołach naukowych i każdą wolę chwilę spędzałam na bloku operacyjnym, asystując przy zabiegach. 

Chirurgia stomatologiczna

Lek. dent. Agnieszka Biniak

Zajmuje się: leczenie kanałowe, chirurgia stomatologiczna, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

Jestem absolwentką kierunku Lekarsko-dentystycznego Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach, osiągając przy tym bardzo dobry wynik.


Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach.

Koncentruję się na kompleksowym podejściu do pacjentów, stawiając na dopasowanie zabiegów do ich potrzeb. Przepełnia mnie pasja oraz czuję ciągły głód wiedzy, nieprzerwanie poszerzając horyzonty, aby jak najlepiej pomóc pacjentom.

Chirurgia stomatologiczna

Lek. dent. Sebastian Bugajski

Zajmuje się: implanty, korony i mosty, endodoncja, chirurgia stomatologiczna, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

W roku 2003 ukończyłem Uniwersytet Medyczny w Łodzi na kierunku lekarsko-dentystycznym. W stomatologii najbardziej odnalazłem się w zabiegach chirurgicznych oraz w wykonywaniu leczeń endodontycznych z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego. Cały czas pogłębiam swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach tematycznych.

Umów się na wizytę

Poznaj atuty:

 • Koszt konsultacji  200 zł
 • Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia
 • Poznasz plan i koszty leczenia

  *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane  Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!

  Chirurgia stomatologiczna

  Bezpieczeństwo przede wszystkim!

  W Dentistica podczas przeprowadzania zabiegów stomatologicznych, zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo i komfort Pacjentów. Z tego wynikają nasze wysokie standardy leczenia.


  1. Znieczulenie – tam gdzie jest to możliwe, stosujemy komputerowe znieczulenie znacznie zwiększające komfort Pacjenta podczas zabiegu. Decyzję o możliwości wykorzystania znieczulenia komputerowego podejmuje lekarz przeprowadzający zabieg.

  2. Precyzyjnie planujemy zabiegi w oparciu o pełną diagnostykę – nasz ośrodek jest wyposażony w sprzęt diagnostyczny. Proces leczenia zawsze poprzedzony jest dokładną diagnostyką jamy ustnej Pacjenta, co pozwala nam przeprowadzać zabiegi w sposób bezpieczny i przewidywalny.

  3. Sterylność na wysokim poziomie – to element, na który zwracamy bardzo dużą uwagę. Dlatego przychodząc do nas możesz mieć pewność, że podczas Twojego leczenia wszystko będzie idealnie sterylne. W naszej placówce stosujemy wysokie standardy bezpieczeństwa, a wszystko z myślą o naszych Pacjentach.

  4. Usuwanie złamanych korzeni czy ósemek to nie problem – w naszej klinice pracuje zespół z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu chirurgicznym. Dlatego bez problemu radzimy sobie z wyzwaniami jakie za sobą niesie leczenie zębów. Precyzyjna cyfrowa diagnostyka wraz z tomografią komputerową pozwala nam na zobrazowanie stanu zdrowia jamy ustnej Pacjenta i tym samym zaplanowanie leczenia w maksymalnie bezpieczny sposób.
  Chirurgia stomatologiczna Toruń

  Chirurgia stomatologiczna w Dentistice

  W Dentistice wykonujemy:

   

  • ekstrakcję zęba – jest to zabieg polegający na usunięciu zęba z zębodołu z zastosowaniem odpowiednich narzędzi. Procedura ta jest komfortowa dla Pacjenta za sprawą wykorzystywanych przez nas znieczuleń;
  • ekstrakcję zębów zatrzymanych – przeprowadza się ją w przypadku, kiedy ząb, pomimo osiągnięcia ostatecznego kształtu, czyli powstania korony i korzenia, nie pojawi się w łuku zębowym z powodu braku miejsca lub wady zgryzu. Wykonanie tego zabiegu pozwala zapobiec pojawianiu się torbieli, stanów zapalnych, a także uwolnić się od przeszywającego, intensywnego bólu;
  • usunięcie ósemek – konieczne jest w sytuacji, gdy ósemka jest źródłem poważnych dolegliwości bólowych lub wad ortodontycznych. W takiej sytuacji przeprowadza się zabieg ekstrakcji zęba mądrości, który jest całkowicie bezpieczny;
  • resekcja wierzchołka korzenia – przeprowadza się w przypadku zapalenia tkanek okołowierzchołkowych czy pozostawionego w kanale złamanego narzędzia po leczeniu kanałowym. Zabieg polega na wycięciu drobnego fragmentu korzenia oraz wyczyszczeniu zmian zapalnych. Na koniec miejsce zabiegowe jest zszywane;
  • podcięcie wędzidełka – wędzidełka to błony śluzowe znajdujące się pod językiem oraz po wewnętrznej stronie wargi. Ich nieprawidłowa długość może być przyczyną powstania wad wymowy, diastemy (niewielka przerwa między górnymi jedynkami), obnażenia korzeni zębów czy patologicznego rozchwiania zębów. Plastyka wędzidełka może być również konieczna przed rozpoczęciem leczenia protetycznego lub ortodontycznego. Zabieg ten polega na delikatnym nacięciu błony śluzowej przy użyciu dedykowanych narzędzi. Ostatnim etapem jest zszycie miejsca zabiegowego;
  • chirurgiczne wydłużenie korony klinicznej – zabieg ten polega na usunięciu nadmiarowej ilości dziąsła przysłaniającego zdrowe tkanki uzębienia. Jego wykonanie może okazać się konieczne w przypadku leczenia protetycznego przy rekonstrukcji utraconych fragmentów zęba;
  • przeszczep dziąsła – choroby przyzębia czy nawracające stany zapalne mogą doprowadzić do recesji dziąsła, czyli obniżenia jego linii, tym samym doprowadzając do obnażenia szyjek i korzeni zębów. Powoduje to nadwrażliwość na temperaturę czy rozchwianie uzębienia. Zabieg polega na pobraniu tkanki miękkiej z dziąsła lub podniebienia i umieszczeniu jej w danym miejscu w celu zakrycia odsłoniętego korzenia;
  • podniesienie dna zatoki szczękowej – wykonywane jest w przypadku niedostatecznej ilości tkanki kostnej, która została utracona w wyniku postępującego zaniku kości. Sytuacja taka jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu implantacji. Implanty zębów muszą być dokładnie otoczone przez kość, aby leczenie zakończyło się powodzeniem. W celu odbudowania utraconej tkanki kostnej przeprowadza się zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej. Wykorzystywane są dwie metody: otwarta i zamknięta. Pierwsza z nich polega na stworzeniu otworu, który umożliwia dostęp do zatoki szczękowej. Podczas zabiegu ważne jest, aby nie naruszyć błony śluzowej, która jest niezbędna do skutecznego wszczepienia implantu. Następnie dno zatoki szczękowej jest delikatnie podnoszone przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Powstała wolna przestrzeń wypełniana jest materiałem biokompatybilnym, który pełni rolę kości. Ostatnim etapem jest pokrycie miejsca zabiegowego śluzówką i jego zszycie. Z kolei metoda zamknięta polega na nawierceniu otworu pod implant. Następnie, wykorzystując specjalne narzędzia, podnosi się dno zatoki szczękowej, a powstałą pustą przestrzeń wypełnia materiałem biokompatybilnym. Pozwala to uzyskać około 3 milimetrów dodatkowego miejsca na wszczepienie implantu, co może przesądzić o sukcesie leczenia implantologicznego. Warto podkreślić, że obie metody są w pełni bezpieczne;
  • sterowaną regenerację kości – zabieg ten jest wykonywany również w przypadku niedostatecznej ilości tkanki kostnej. W celu rekonstrukcji kości wykorzystuje się specjalne materiały biokompatybilne. Następnie zabezpiecza się je specjalną membraną kolagenową, która uniemożliwia wrastanie nabłonka w odbudowującą się tkankę kostną. Proces regeneracji trwa około 6 miesięcy, po czym można przystąpić do kolejnych etapów leczenia.

  Umów się na konsultację!

  W Dentistice z powodzeniem przeprowadzamy skomplikowane i złożone leczenie. Wykorzystujemy innowacyjne rozwiązania oraz nowoczesne technologie, które w rękach naszych ekspertów pomagają przywrócić zdrowie w jamie ustnej, poprawiając tym samym jakość życia. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 530 016 530.

  Przeczytaj najczęstsze pytania Pacjentów o leczenie chirurgiczne

  Ciąża w takiej sytuacji nie jest żadnym przeciwwskazaniem. Warto pamiętać, że zastosowanie innowacyjnych rozwiązań oraz skutecznych znieczuleń czyni leczenie stomatologiczne bezpiecznym i w pełni komfortowym, które nie wpływa negatywnie na zdrowie ani matki, ani dziecka.

  Usunięcie ósemek jest konieczne w przypadku pojawienia się torbieli wokół koron czy nawracających stanów zapalnych, a także przy braku miejsca w łuku zębowy, co mogłoby spowodować wady ortodontyczne.

  gabinet dentystyczny w toruniu
  0
  GABINETÓW
  dentysta toruń
  0
  WYLECZONYCH PACJENTÓW
  stomatolog toruń
  0
  LAT DOŚWIADCZENIA
  stomatologia toruń
  0
  OSÓB W ZESPOLE
  stomatolog toruń

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wybierzesz swojego dentystę

  Przeczytaj porady ekspertów

  Uczulenie na protezę zębową – czy jest częste? Jak się objawia i jak sobie z nim radzić?
  Dentistica proteza na implantach protezy Toruń

  Uczulenie na protezę zębową jest kwestią, która dotyka część osób korzystających z tych rozwiązań stomatologicznych. Skutki takiego stanu rzeczy mogą być poważne i tym samym znacząco wpływać na komfort życia Pacjentów. Z tego też względu bardzo ważne jest zapoznanie się z przyczynami występowania uczulenia oraz sposobami radzenia sobie z tym problemem.     Objawy uczulenia […]


  Proteza overdenture – koszt
  Dentistica implanty protezy Toruń

  Proteza overdenture to rodzaj uzupełnienia protetycznego mocowany na filarach za pomocą zatrzasków. Rolę filarów mogą pełnić zęby własne Pacjenta lub implanty. Ten rodzaj protezy ma wiele zalet, ale z jakimi wiąże się kosztami?     Proteza overdenture – cena Ile kosztuje proteza overdenture? Cena jest uwarunkowana czynnikami, które różnią się w zależności od danego przypadku. […]


  Przechowywanie protez zębowych
  Dentistica protezy przechowywanie przechowywanie protez Przechowywanie protez zębowych Toruń

  Przechowywanie protez zębowych W jaki sposób należy przechowywać protezę zębową? Czy można na noc pozostawić ją na zębach? W jaki sposób ją pielęgnować? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.     Czy powinno się spać z protezą? Czy protezę powinno się wyjmować na noc? Nie trzeba tego robić, jeżeli użytkuje się protezę częściową czy […]


  Projekty unijne

  DENTISTICA KATARZYNA PAŃCZYK SP. Z O.O. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wdrożenie innowacji usługowych przez DENTISTICA Katarzyna Pańczyk Spółka Jawna”.

  Celem projektu jest wdrożenie innowacyjnej usługi korekty wad zgryzu przy wykorzystaniu metody pośredniej klejenia zamków w technice CAD/CAM.
  Dofinansowanie projektu z UE: 328 847,98 zł

  www.mapadotacji.gov.pl

  © Wszelkie prawa zastrzeżone

  Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę

  ZĘBY W 1 DZIEŃ PROTEZA NA 4 IMPLANTACH

  Wypełnij formularz

   *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

   Zadzwoń:
   +48 530 016 530