fbpx
średnia ocena
4.7 / 5

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe  Toruń 

leczenie kanałowe toruń

Leczenie kanałowe nie cieszy się dobrą sławą. Kojarzone jest ono przede wszystkim z bolesnym i długotrwałym procesem. Wszystko jednak zmieniło się za sprawą mikroskopów stomatologicznych! W naszej klinice lekarze w określonych przypadkach korzystają z tego urządzenia podczas leczenia kanałowego. Pozwala ono znacznie skrócić czas trwania zabiegu oraz podnieść jego skuteczność.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o endodoncji

Endodoncja to dział stomatologii zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem powikłań choroby próchnicowej. Pozwala w wielu przypadkach uratować ząb, który w przeszłości skazany byłby na usunięcie. Zabieg endodontyczny, zwany również leczeniem kanałowym, polega na usunięciu zainfekowanej miazgi zęba, a następnie wypełnieniu komory oraz wszystkich kanałów specjalnym materiałem – gutaperką. Umożliwia to przywrócenie zdrowia w jamie ustnej i zapobieżenie wystąpieniu poważniejszych konsekwencji w przyszłości.

W Dentistice z powodzeniem przeprowadzamy pierwotne oraz wtórne leczenie kanałowe tzw. re-endo. W trudniejszych przypadkach wykorzystujemy nowoczesny mikroskop pozwalający na uzyskanie nawet 25-krotnego przybliżenia. Urządzenie to jest ogromną pomocą dla lekarzy, którzy mogą odnaleźć wszystkie kanały, a następnie je precyzyjnie wyczyścić oraz wypełnić. Wykorzystanie mikroskopu w trakcie leczenia sprawia, że w niektórych przypadkach może ono zostać przeprowadzone podczas 1 wizyty. O użyciu mikroskopu w trakcie leczenia decyduje lekarz.

Leczenie kanałowe krok po kroku

1. W naszej klinice bardziej złożone leczenie rozpoczynamy od wizyty konsultacyjnej. Podczas niej będziesz mógł z lekarzem porozmawiać o Twoim problemie. Dentysta na podstawie kompleksowej diagnostyki zaproponuje odpowiednie metody przywrócenia zdrowia jamie ustnej. Przygotowany zostanie również plan leczenia wraz ze wstępnym kosztorysem, dzięki czemu cały proces nie będzie krył przed Tobą tajemnic. Dowiesz się, ile będzie trwała Twoja terapia oraz z jakim kosztem się ona wiąże.

2. Po przeprowadzeniu diagnostyki i konsultacji rozpoczynamy leczenie. W przypadku endodoncji, podczas zabiegu leczony ząb jest izolowany od pozostałych za pomocą koferdamu. Unika się w ten sposób ryzyka przedostania się bakterii ze śliny do kanałów, a wykorzystywane środki płuczące nie powodują podrażnień w jamie ustnej.

3. Następnie leczony ząb jest otwierany. Daje to dostęp lekarzowi do wnętrza uzębienia, który może dokładnie usunąć zainfekowane tkanki ze wszystkich kanałów i komory zęba. W trudniejszych przypadkach procedura odbywa się przy użyciu mikroskopu.

4. Kolejnym krokiem jest delikatne poszerzenie kanałów korzeniowych. W tym celu wykorzystywane są specjalne, w pełni bezpieczne narzędzia endodontyczne. Następnie kanały są dezynfekowane przy pomocy środków płuczących o działaniu przeciwbakteryjnym.

5. Po oczyszczeniu kanałów następuje ich szczelne wypełnienie. Wykorzystuje się do tego ciekłą gutaperkę, czyli specjalny materiał, który bez problemu dociera do wszystkich przestrzeni. Ciekła gutaperka jest w pełni bezpieczna dla organizmu.

6. Ostatnim etapem jest zamknięcie komory zęba przy użyciu wypełnienia światłoutwardzalnego lub endokorony, a w przypadku większej utraty zęba konieczne jest zastosowanie wkładu koronowo-korzeniowego wraz z koroną protetyczną.

Kiedy należy przeprowadzić leczenie kanałowe?

Uporczywy, przeszywający ból zęba jest sygnałem, że ząb został zaatakowany przez bakterie próchnicowe. W takiej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki, na podstawie której można jednoznacznie określić źródło problemu i wykonać w porę leczenie. Szybka reakcja pozwala zapobiec pojawieniu się poważniejszych dolegliwości w przyszłości, a nawet utracie zęba. Jeśli odczuwasz ból, koniecznie zgłoś się do dentysty.

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

paulina 683x1024 1 - Leczenie kanałowe

Lek. dent. Paulina Roszyk

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, leczenie kanałowe, stomatologia estetyczna

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. W podwrocławskiej Oleśnicy odbywałam staż i uzyskałam pierwsze szlify zawodowe, przygotowujące do wykonywania zawodu stomatologa. Moim marzeniem było założyć rodzinę, z tego względu wróciłam do rodzinnego Torunia

Chęć niesienia pomocy i kontakt z ludźmi to moja najsilniejsza inspiracja do pracy jako lekarz dentysta. Uważam samodoskonalenie za prawdziwą receptę na sukces, toteż nieustannie dążę do poszerzania swoich kompetencji w każdej dziedzinie stomatologii, a leczenie innych to po prostu moja pasja.

Paulina ost - Leczenie kanałowe

Lek. dent. Paulina Osińska-Chybińska

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, leczenie kanałowe pod mikroskopem, protetyka, medycyna estetyczna

Rodzaje leczenia kanałowego (endodontycznego)

Zęby różnią się od siebie budową anatomiczną: przednie – posiadają po jednym kanale, natomiast boczne – po trzy lub cztery. Niektóre zęby mają również drobne kanały boczne, do odnalezienia których wymagane jest zastosowanie odpowiednich technologii diagnostycznych. Odmienna anatomia zębów powoduje, że zabiegi endodontyczne (leczenie kanałowe) mogą się od siebie różnić poziomem skomplikowania i czasem trwania całej procedury.

Leczenie kanałowe można jednak przede wszystkim podzielić na pierwotne oraz wtórne. Pierwsze z nich oznacza, że w danym zębie nie był wykonywany zabieg endodontyczny w przeszłości. Z kolei wtórne leczenie kanałowe określa przypadek, kiedy konieczne jest ponowne przeprowadzenie terapii, które często nazywane jest re-endodoncją. Jego wykonanie może być konieczne w sytuacji, gdy pierwotny zabieg endodontyczny nie przyniósł oczekiwanych efektów, w kanale pozostawione zostały złamane narzędzia lub nie odnaleziono oraz nie wyleczono dodatkowych kanałów.

Leczenie kanałowe w trakcie 1 wizyty!

Podstawą każdego leczenia przeprowadzanego w Dentistice jest kompleksowa diagnostyka, którą wykonujemy na miejscu. W naszym prywatnym centrum diagnostycznym wykonujemy między innymi punktowe zdjęcia RTG, które ułatwiają lekarzowi prawidłowe ocenienie stanu zdrowia jamy ustnej. Etap ten jest niezwykle ważny, bo w dużej mierze to właśnie od niego zależy, czy leczenie kanałowe zakończy się sukcesem. Na podstawie pełnej diagnostyki dentysta może również dostosować odpowiednie metody i ocenić możliwość przeprowadzenia zabiegu endodontycznego w 1 dzień.

Współcześnie za skrócenie czasu leczenia kanałowego odpowiadają w głównej mierze umiejętności i doświadczenie ekspertów, a w trudniejszych przypadkach również wykorzystanie mikroskopu. Urządzenie to pozwala na uzyskanie nawet 25-krotnego przybliżenia pola zabiegowego, co jest ogromną pomocą dla lekarza, który może odnaleźć kanały główne oraz boczne, a następnie dokładnie je oczyścić. Tego nowoczesnego narzędzia używamy w leczeniu bardziej złożonych przypadków. Precyzja w trakcie tej czynności jest niezwykle istotna, bo tylko od niej zależy, czy terapia zakończy się sukcesem. Kolejnym krokiem jest wypełnienie oczyszczonych kanałów specjalnym materiałem, czyli gutaperką.

Umów się na wizytę

Poznaj atuty:

 • Koszt konsultacji  150 zł
 • Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia
 • Poznasz plan i koszty leczenia

  *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane  Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!

  DSC 6282a 2 - Leczenie kanałowe

  Leczenie kanałowe bez bólu

  Leczenie kanałowe niezmiennie kojarzone jest z bolesnym zabiegiem. W naszej klinice pragniemy, aby każda wizyta była dobrze zapamiętana, dlatego korzystamy z najlepszych znieczuleń. Jednym z nich jest komputerowe znieczulenie SleeperOne. Za dostarczenie odpowiedniej ilości substancji znieczulającej odpowiada mikroprocesor, przez co każdy zabieg wykonywany jest w pełni komfortowo. Informujemy, że decyzję o możliwości skorzystania z komputerowego znieczulenia podejmuje lekarz przeprowadzający zabieg.

  Leczenie kanałowe w Dentistice!

  • Leczenie kanałowe w trakcie 1 wizyty – część zabiegów endodontycznych wymaga użycia mikroskopu w trakcie leczenia, co pozwala w wielu przypadkach przeprowadzić je podczas 1 wizyty.
  • Skuteczne leczenie – wykorzystywane przez nas technologie i urządzenia, a także wysokie umiejętności lekarzy sprawiają, że procent zakończonych sukcesem zabiegów jest bardzo wysoki.
  • Pełny uśmiech – zabieg endodontyczny pozwala uratować ząb, który w innym przypadku byłby skazany na usunięcie.
  • Powrót do normalnego funkcjonowania – skuteczne przeprowadzenie leczenia kanałowego uwalnia od dolegliwości bólowych.
  • Naturalny wygląd – do rekonstrukcji zęba po zabiegu endodontycznym wykorzystujemy wysokiej jakości materiały, a wyleczony ząb jest praktycznie nie do odróżnienia od pozostałych zębów.
  Protezy zębowe Toruń

  Umów się na konsultację!

  Powróć do normalnego funkcjonowania i ciesz się znowu pełnią życia! Jeżeli to konieczne, zdecyduj się na zabieg endodontyczny w Dentistice, gdzie wykorzystujemy nowoczesne technologie umożliwiające zapewnienie komfortu podczas zabiegu. Przekonaj się sam, jak współcześnie odmieniło się oblicze leczenia kanałowego. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 530 016 530.

  Przeczytaj najczęstsze pytania Pacjentów dotyczące leczenia kanałowego

  W Dentistice korzystamy z najlepszych znieczuleń, przez co wszystkie zabiegi są bezbolesne i w pełni komfortowe.

  W trudniejszych przypadkach w trakcie leczenia kanałowego niekiedy istnieje konieczność użycia mikroskopu stomatologicznego. Za sprawą mikroskopu lekarz otrzymuje dokładny obraz pola zabiegowego, przez co znacznie wzrasta skuteczność leczenia. Dzieje się tak, ponieważ stomatolog może odszukać i precyzyjnie oczyścić wszystkie kanały. Ponadto zastosowanie mikroskopu powoduje, że zabieg endodontyczny może często zostać wykonany podczas 1 wizyty.

  Zabieg endodontyczny wykonuje się w przypadku zapalenia miazgi oraz przy poważnych uszkodzeniach mechanicznych uzębienia. Leczenie kanałowe w takich sytuacjach często bywa ostatnią deską ratunku.

  gabinet dentystyczny w toruniu
  0
  GABINETÓW
  dentysta toruń
  0
  WYLECZONYCH PACJENTÓW
  stomatolog toruń
  0
  LAT DOŚWIADCZENIA
  stomatologia toruń
  0
  OSÓB W ZESPOLE
  stomatolog toruń

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wybierzesz swojego dentystę

  Przeczytaj porady ekspertów

  Na czym polega chirurgiczne usuwanie zęba?
  Dentistica Toruń

  Usunięcie zęba czasami jest przykrą koniecznością. Nie zawsze jednak można je przeprowadzić w zwykłym trybie. Zdarzają się sytuacje, gdy tylko wykwalifikowany chirurg może przeprowadzić je jak należy.   Czym chirurgiczne usuwanie zęba różni się od zwykłego? Ekstrakcja, czyli usunięcie zęba, nie należy do rzadkich zabiegów, mimo że obecnie traktowane jest jako ostateczność i jeśli nie […]


  Protezy zębowe na implantach
  Dentistica implanty protezy Toruń

  Brak nawet jednego zęba to niemały kłopot, a co dopiero mówić o sytuacji, gdy luki w uzębieniu są większe? Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi nowoczesna protetyka. Ruchome protezy to rozwiązanie na krótko – po pewnym czasie mogą zacząć sprawiać problemy. Z wielu względów lepszym wyjściem może się okazać proteza mocowana na implantach.   Co […]


  Jak „kobiece sprawy” wpływają na zdrowie jamy ustnej?
  Dentistica hormony profilaktyka Toruń

  Zaburzenia gospodarki hormonalnej mają znaczny wpływ zarówno u mężczyzn, jak i kobiet na zdrowie jamy ustnej oraz bywają powodem niebezpiecznych schorzeń, dotykających głównie błon śluzowych lub dziąseł.       Tabletki antykoncepcyjne – częsty powód grzybicy jamy ustnej Panie przyjmujące farmakologiczne środki antykoncepcyjne często skarżą się na nieprzyjemne dolegliwości niewiadomego pochodzenia. Jedną z nich są […]


  © Wszelkie prawa zastrzeżone

  Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę