fbpx
średnia ocena
4.7 / 5

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna  Toruń 

Implanty zębów Toruń

O pięknym uśmiechu marzy wiele osób. To właśnie on pozwala poczuć się komfortowo i odzyskać pewność siebie. Stomatologia estetyczna pozwala skutecznie poprawić wygląd zębów. Zabiegi z jej zakresu umożliwiają uzyskać wspaniałe efekty, a spełnienie Twojego marzenia jest na wyciągnięcie ręki!

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o stomatologii estetycznej

W ramach stomatologii estetycznej wykonywane są liczne zabiegi, takie jak wybielanie, zakładanie licówek czy stosowanie wypełnień inlay lub onlay. W naszej klinice stosujemy wszystkie te metody, dzięki czemu spełniamy marzenia Pacjentów o pięknym uśmiechu.

W Dentistice wykorzystujemy nowoczesne wybielanie metodą nakładkową. Za jego sprawą można uzyskać efekt bielszych zębów nawet o kilka odcieni – oczywiście w zależności od indywidualnych predyspozycji Pacjenta. Przeprowadzamy również wybielanie zębów martwych. Stosujemy także licówki, czyli cienkie płytki wykonane z porcelany. Mocuje się je do przedniej części zębów. W ten sposób zmieniany jest ich kształt, długość oraz kolor.

W przypadku pojawienia się w bocznych zębach większych zmian próchnicowych świetnym rozwiązaniem okazać się mogą estetyczne uzupełnienia inlay lub onlay. Są to alternatywy dla powszechnie stosowanych wypełnień (plomb). Tak naprawdę to nakłady koronowe, które przygotowywane są w laboratorium protetycznym, a do ich produkcji wykorzystywana jest wysokiej jakości porcelana lub kompozyt. Zapewnia to znakomitą trwałość oraz estetykę wykonania. Nowoczesne wypełnienia inlay i onlay idealnie sprawdzają się również przy uszkodzeniach mechanicznych. Jest to skuteczna metoda pozwalająca odbudować utracone fragmenty zęba.

Wybielanie zębów

Za nieestetyczne przebarwienia zębów w głównej mierze odpowiadają produkty, które codziennie spożywamy, takie jak jagody, wiśnie, kawa, herbata czy ciemne sosy. Niekorzystny wpływ na wygląd uśmiechu ma również palenie papierosów. Używka ta powoduje odkładanie się nieestetycznego ciemnego osadu na zębach oraz obniża pH w jamie ustnej. Dodatkowo palenie papierosów sprawia, że dochodzi do wysuszenia śluzówki, a także zmniejszenia wydzielania śliny. Z tego powodu znacznie częściej występują uszkodzenia mechaniczne w jamie ustnej. Dlatego osoby palące papierosy powinny pamiętać o częstszych wizytach kontrolnych i higienizacyjnych w klinice.

Wybielanie jest prostym zabiegiem umożliwiającym uzyskanie efektu bielszych zębów nawet o kilka odcieni. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna. Pamiętaj, że przed wybielaniem wykonujemy gabinetową higienizację, która pozwala usunąć kamień nazębny oraz osady. Wszystkie zęby powinny zostać wyleczone z próchnicy przed zabiegiem wybielania.

 

 • Wybielanie nakładkowe – po przeprowadzonej diagnostyce pobiera się wycisk uzębienia. Przesyłany jest on do pracowni protetycznej, gdzie przygotowywane są Twoje indywidualne nakładki, dopasowane do zębów. Na kolejnej wizycie otrzymasz je wraz ze specjalnym preparatem wybielającym. Twoim zadaniem będzie teraz zakładanie na noc nakładek wypełnionych żelem. Pierwsze efekty widoczne będą już po kilku dniach. Cała procedura zazwyczaj nie trwa dłużej niż 2 tygodnie.
 • Wybielanie zębów martwych – jest to zabieg stosowany u Pacjentów, którzy mieli w przeszłości przeprowadzone leczenie kanałowe, w efekcie czego leczony ząb zmienił kolor na ciemny. Tutaj konieczne jest wybielenie zęba od środka, ponieważ wybielenie zewnętrzne nie przyniesie pożądanych rezultatów. Zaczynamy od pogłębionej diagnostyki, która pozwala ocenić, czy leczenie kanałowe zostało przeprowadzone poprawnie. Następnym etapem jest umieszczenie specjalnego preparatu wybielającego do komory zęby. Korzeń zostaje zabezpieczony w taki sposób, aby substancja nie dostała się do kanałów. Zapobiega to wystąpieniu resorpcji wewnętrznej . W zależności od indywidualnej sytuacji każdego Pacjenta efektem może być ząb bielszy o kilka odcieni.
 • Licówki zębów – chcesz odmienić wygląd swoich zębów? Licówki mogą być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! Są to cienkie płytki przyklejane do zewnętrznej powierzchni zębów. W ten sposób można zmienić ich kolor, kształt, a nawet długość. Licówki bardzo często wykorzystywane są również do zamknięcia diastemy (niewielkiej przerwy między górnymi jedynkami).
 • Licówki kompozytowe – wykonywane są w gabinecie stomatologicznym podczas jednej wizyty. Lekarz nakłada odpowiednią ilość materiału kompozytowego na powierzchnię zęba, a następnie formuje go do pożądanego kształtu. Rozwiązanie to pozwala uzyskać oczekiwany efekt w bardzo krótkim czasie. Jednocześnie, ponieważ wykonane są z kompozytu (materiału wykorzystywanego do wypełnień, czyli tzw. „plomb”) jest to metoda mniej trwała, niż licówki porcelanowe.
 • Licówki porcelanowe – wykonywane są w pracowni protetycznej, na podstawie pobranych wcześniej wycisków zębów Pacjenta. Do produkcji stosowana jest wysokiej jakości porcelana, która gwarantuje uzyskanie znakomitych efektów estetycznych. W niektórych przypadkach, aby stabilnie zamocować licówki, konieczne jest delikatne oszlifowanie zewnętrznej powierzchni zębów.

Estetyczne wypełnienia inlay i onlay

Standardowym rozwiązaniem przy ubytkach próchnicowych jest zastosowanie wypełnień światłoutwardzalnych, czyli tzw. „plomb”. W niektórych przypadkach to rozwiązanie staje się niewystarczające. Wykorzystuje się wtedy estetyczne uzupełnienia inlay lub onlay. Są to specjalne nakłady koronowe, do produkcji których stosuje się niezwykle wytrzymały materiał. Wymaga to zastosowania specjalnych procesów polimeryzacji i utwardzania, dlatego produkcja nakładów inlay i onlay przeprowadzana jest przez wykwalifikowanego technika w laboratorium protetycznym.

Jak przebiega leczenie z wykorzystaniem tej metody? Na początku konieczne jest pobranie wycisku uzębienia. Następnie przesyłany jest on do pracowni protetycznej, gdzie przygotowywane są nakłady koronowe. Kiedy dotrą one do naszej kliniki, zaprosimy Cię na wizytę. Jeżeli nakłady spełnią wszystkie Twoje oczekiwania, będzie można je przymocować na stałe.

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

DSC 5819a e1550437557755 - Stomatologia estetyczna

Lek. dent. Marcin Gajkowski

Specjalista protetyki stomatologicznej

Zajmuje się: stomatologia estetyczna, protetyka na implantach, protetyka

Uśmiech odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka, dlatego moim celem jest zapewnienie Pacjentowi takiego uzębienia, z którym będzie się czuł swobodnie oraz pewnie.


Uwielbiam moment, w którym mój Pacjent po raz pierwszy uśmiecha się z nowymi zębami – jest to uczucie nie do opisania oraz największa nagroda, jaką mogę otrzymać. Dlatego właśnie zostałem lekarzem dentystą.

DSC 5869a 1 e1550437653579 - Stomatologia estetyczna

Lek. dent. Izabela Oder-Dekowska

Zajmuje się: stomatologia estetyczna, zachowawcza, leczenie kanałowe, protetyka, chirurgia stomatologiczna

Stomatologią zajmuję się od 23 lat. Chociaż moja rodzina nie miała tradycji lekarskich, już jako dziecko fascynowała mnie ta dziedzina medycyny, chociaż miałam wiele pomysłów na życie.


Ukończyłam studia w Akademii Medycznej w Gdańsku w 1995 roku. Odbyty przeze mnie staż w Papieskiej Klinice w Gemelli (Rzym) oraz praktyki w polskich gabinetach tylko utwierdziły mnie w przekonaniu o właściwym wyborze ścieżki zawodowej.
Do Zespołu Centrum Stomatologii Estetycznej, Implantologii oraz Ortodoncji Dentistica dołączyłam w 2017 roku.

DSC 5787a 2 768x1152 1 - Stomatologia estetyczna

Lek. dent. Małgorzata Sowińska

Zajmuje się: ortodoncja, stomatologia zachowawcza i dziecięca, stomatologia estetyczna

Ukończyłam Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, na kierunku Lekarsko-dentystycznym. Stomatologiem jestem z zamiłowania, a moja największą pasja to ortodoncja – od początku swojej drogi zawodowej kształcę się w tym kierunku. Ukończyłam trzymiesięczny kurs ortodontyczny na Uniwersytecie w Aarhus w Danii (International Short Term Course in Orthodontics). W klinice Dentistica leczenie ortodontyczne prowadzę pod okiem specjalistki ortodoncji – doktor Izabeli Czołgosz. Na co dzień zajmuję się także stomatologią zachowawczą oraz dziecięcą.

paulina 683x1024 1 - Stomatologia estetyczna

Lek. dent. Paulina Roszyk

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, leczenie kanałowe, stomatologia estetyczna

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. W podwrocławskiej Oleśnicy uzyskałam pierwsze szlify zawodowe,  przygotowujące do wykonywania zawodu stomatologa, a następnie odbyłam staż w Sopocie. Moim marzeniem było założyć rodzinę, z tego względu wróciłam do rodzinnego Torunia. 


Chęć niesienia pomocy i kontakt z ludźmi to moja najsilniejsza inspiracja do pracy jako lekarz dentysta. Uważam samodoskonalenie za prawdziwą receptę na sukces, toteż nieustannie dążę do poszerzania swoich kompetencji w każdej dziedzinie stomatologii, a leczenie innych to po prostu moja pasja.

DSC 3098 e1571734687159 1 - Stomatologia estetyczna

Lek. dent. Emilia Krzemińska

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, leczenie kanałowe pod mikroskopem, protetyka

Ukończyłam Gdański Uniwersytet Medyczny. Po odbyciu stażu podyplomowego w Gdańsku przeprowadziłam się do Torunia. W swojej pracy wykorzystuję najnowsze technologie, takie jak cyfrowe projektowanie uśmiechu, mikroskop stomatologiczny, radiowizjografię czy tomografię komputerową. Ich wykorzystanie pozwala mi przeprowadzić leczenie bezpiecznie, precyzyjnie i przewidywalnie. Podczas wizyty zawsze staram się dbać o komfort Pacjenta. Stale rozwijam swoje umiejętności na licznych szkoleniach i kursach stomatologicznych.

DSC 5848a 2 - Stomatologia estetyczna

Lek. dent. Agnieszka Biniak

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, leczenie kanałowe, medycyna estetyczna

Jestem absolwentką kierunku Lekarsko-dentystycznego Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach, osiągając przy tym bardzo dobry wynik.


Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach.

Koncentruję się na kompleksowym podejściu do pacjentów, stawiając na dopasowanie zabiegów do ich potrzeb. Przepełnia mnie pasja oraz czuję ciągły głód wiedzy, nieprzerwanie poszerzając horyzonty, aby jak najlepiej pomóc pacjentom.

DSC 3738 OST 681x1024 1 - Stomatologia estetyczna

Lek. dent. Iwona Grzeszek

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, leczenie kanałowe pod mikroskopem, protetyka, stomatologia estetyczna

Uważam, że każdy Pacjent jest wyjątkowy oraz stanowi osobną historię. Dlatego poza gromadzonymi przez lata wiedzą i doświadczeniem wkładam w swoją pracę całe serce. W 1997 roku ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim z Oddziałami Stomatologicznymi Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2006 roku po zdanym egzaminie cieszę się tytułem specjalisty z dziedziny stomatologii ogólnej.

Przymierz swój nowy uśmiech!

Zastanawiasz się, jak będzie wyglądał Twój uśmiech? Możesz się o tym przekonać jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Umożliwia to wykorzystywana w naszej klinice wyjątkowa technologia Digital Smile Design. Pozwala ona przygotować cyfrową wizualizację przyszłych efektów z uwzględnieniem indywidualnych cech wyglądu. Lekarz może również precyzyjnie zaplanować cały proces przywracania pięknego uśmiechu. Ty także możesz wziąć czynny udział w projektowaniu wyglądu swojego uzębienia, zgłaszając swoje uwagi. Dzięki Digital Smile Design leczenie staje się przewidywalne, a tym samym niezwykle komfortowe.

Umów się na wizytę

Poznaj atuty:

 • Koszt konsultacji  150 zł
 • Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia
 • Poznasz plan i koszty leczenia

  *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane  Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!

  DSC 6282a 2 - Stomatologia estetyczna

  Odmień wygląd swojego uśmiechu! Wystarczy, że zdecydujesz się na komfortowe zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej wykonywane w naszej klinice. Pomożemy Ci spełnić Twoje marzenie o pięknym i zdrowym uśmiechu. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej lub zadzwonić pod numer +48 530 016 530.

  Przeczytaj najczęstsze pytania Pacjentów dotyczące stomatologii estetycznej

  Zabieg wybielania nie wpływa na kolor materiału kompozytowego. Z tego właśnie powodu w niektórych przypadkach, w celu uzyskania najlepszych efektów, konieczne jest wymienienie starych wypełnień.

  Zaleca się, aby przez 2 tygodnie od zakończenia wybielania stosować białą dietę. Oznacza to, że należy zrezygnować ze spożywania produktów barwiących, takich jak kawa, herbata, jagody, czerwone wino czy ciemne sosy.

  Wybielanie nie ma negatywnego wpływu na zdrowie zębów, pod warunkiem, że zachowa się wszelkie środki ostrożności, a procedura zostanie przeprowadzana precyzyjnie. Warto pamiętać, że przed zabiegiem wykonywana jest gabinetowa higienizacja jamy ustnej, co pozwala usunąć osady i kamień nazębny z uzębienia.

  gabinet dentystyczny w toruniu
  0
  GABINETÓW
  dentysta toruń
  0
  WYLECZONYCH PACJENTÓW
  stomatolog toruń
  0
  LAT DOŚWIADCZENIA
  stomatologia toruń
  0
  OSÓB W ZESPOLE
  stomatolog toruń

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wybierzesz swojego dentystę

  Przeczytaj porady ekspertów

  Na czym polega chirurgiczne usuwanie zęba?
  Dentistica Toruń

  Usunięcie zęba czasami jest przykrą koniecznością. Nie zawsze jednak można je przeprowadzić w zwykłym trybie. Zdarzają się sytuacje, gdy tylko wykwalifikowany chirurg może przeprowadzić je jak należy.   Czym chirurgiczne usuwanie zęba różni się od zwykłego? Ekstrakcja, czyli usunięcie zęba, nie należy do rzadkich zabiegów, mimo że obecnie traktowane jest jako ostateczność i jeśli nie […]


  Protezy zębowe na implantach
  Dentistica implanty protezy Toruń

  Brak nawet jednego zęba to niemały kłopot, a co dopiero mówić o sytuacji, gdy luki w uzębieniu są większe? Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi nowoczesna protetyka. Ruchome protezy to rozwiązanie na krótko – po pewnym czasie mogą zacząć sprawiać problemy. Z wielu względów lepszym wyjściem może się okazać proteza mocowana na implantach.   Co […]


  Jak „kobiece sprawy” wpływają na zdrowie jamy ustnej?
  Dentistica hormony profilaktyka Toruń

  Zaburzenia gospodarki hormonalnej mają znaczny wpływ zarówno u mężczyzn, jak i kobiet na zdrowie jamy ustnej oraz bywają powodem niebezpiecznych schorzeń, dotykających głównie błon śluzowych lub dziąseł.       Tabletki antykoncepcyjne – częsty powód grzybicy jamy ustnej Panie przyjmujące farmakologiczne środki antykoncepcyjne często skarżą się na nieprzyjemne dolegliwości niewiadomego pochodzenia. Jedną z nich są […]


  © Wszelkie prawa zastrzeżone

  Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę