średnia ocena
4.7 / 5

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna  Toruń 

dentysta Toruń

O pięknym uśmiechu marzy wiele osób. To właśnie on pozwala poczuć się komfortowo i odzyskać pewność siebie. Stomatologia estetyczna pozwala skutecznie poprawić wygląd zębów. Zabiegi z jej zakresu umożliwiają uzyskać wspaniałe efekty, a spełnienie Twojego marzenia jest na wyciągnięcie ręki!

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o stomatologii estetycznej

W gabinecie stomatologii estetycznej w Toruniu wykonywane są liczne zabiegi, takie jak wybielanie, zakładanie licówek czy stosowanie wypełnień inlay lub onlay. W naszej klinice stosujemy wszystkie te metody, dzięki czemu spełniamy marzenia Pacjentów o pięknym uśmiechu.

W Dentistice wykorzystujemy nowoczesne wybielanie metodą nakładkową. Za jego sprawą można uzyskać efekt bielszych zębów nawet o kilka odcieni – oczywiście w zależności od indywidualnych predyspozycji Pacjenta. Przeprowadzamy również wybielanie zębów martwych. Stosujemy także licówki, czyli cienkie płytki wykonane z porcelany. Mocuje się je do przedniej części zębów. W ten sposób zmieniany jest ich kształt, długość oraz kolor.

W przypadku pojawienia się w bocznych zębach większych zmian próchnicowych świetnym rozwiązaniem okazać się mogą estetyczne uzupełnienia inlay lub onlay. Są to alternatywy dla powszechnie stosowanych wypełnień (plomb). Tak naprawdę to nakłady koronowe, które przygotowywane są w laboratorium protetycznym, a do ich produkcji wykorzystywana jest wysokiej jakości porcelana lub kompozyt. Zapewnia to znakomitą trwałość oraz estetykę wykonania. Nowoczesne wypełnienia inlay i onlay idealnie sprawdzają się również przy uszkodzeniach mechanicznych. Jest to skuteczna metoda pozwalająca odbudować utracone fragmenty zęba.

Wybielanie zębów Toruń

Za nieestetyczne przebarwienia zębów w głównej mierze odpowiadają produkty, które codziennie spożywamy, takie jak jagody, wiśnie, kawa, herbata czy ciemne sosy. Niekorzystny wpływ na wygląd uśmiechu ma również palenie papierosów. Używka ta powoduje odkładanie się nieestetycznego ciemnego osadu na zębach oraz obniża pH w jamie ustnej. Dodatkowo palenie papierosów sprawia, że dochodzi do wysuszenia śluzówki, a także zmniejszenia wydzielania śliny. Z tego powodu znacznie częściej występują uszkodzenia mechaniczne w jamie ustnej. Dlatego osoby palące papierosy powinny pamiętać o częstszych wizytach kontrolnych i higienizacyjnych w klinice.

Wybielanie jest prostym zabiegiem umożliwiającym uzyskanie efektu bielszych zębów nawet o kilka odcieni. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna. Pamiętaj, że przed wybielaniem wykonujemy gabinetową higienizację, która pozwala usunąć kamień nazębny oraz osady. Wszystkie zęby powinny zostać wyleczone z próchnicy przed zabiegiem wybielania.

 

 • Wybielanie nakładkowe – po przeprowadzonej diagnostyce pobiera się wycisk uzębienia. Przesyłany jest on do pracowni protetycznej, gdzie przygotowywane są Twoje indywidualne nakładki, dopasowane do zębów. Na kolejnej wizycie otrzymasz je wraz ze specjalnym preparatem wybielającym. Twoim zadaniem będzie teraz zakładanie na noc nakładek wypełnionych żelem. Pierwsze efekty widoczne będą już po kilku dniach. Cała procedura zazwyczaj nie trwa dłużej niż 2 tygodnie.
 • Wybielanie zębów martwych – jest to zabieg stosowany u Pacjentów, którzy mieli w przeszłości przeprowadzone leczenie kanałowe, w efekcie czego leczony ząb zmienił kolor na ciemny. Tutaj konieczne jest wybielenie zęba od środka, ponieważ wybielenie zewnętrzne nie przyniesie pożądanych rezultatów. Zaczynamy od pogłębionej diagnostyki, która pozwala ocenić, czy leczenie kanałowe zostało przeprowadzone poprawnie. Następnym etapem jest umieszczenie specjalnego preparatu wybielającego do komory zęby. Korzeń zostaje zabezpieczony w taki sposób, aby substancja nie dostała się do kanałów. Zapobiega to wystąpieniu resorpcji wewnętrznej . W zależności od indywidualnej sytuacji każdego Pacjenta efektem może być ząb bielszy o kilka odcieni.
 • Licówki zębów – chcesz odmienić wygląd swoich zębów? Licówki mogą być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! Są to cienkie płytki przyklejane do zewnętrznej powierzchni zębów. W ten sposób można zmienić ich kolor, kształt, a nawet długość. Licówki w Toruniu bardzo często wykorzystywane są również do zamknięcia diastemy (niewielkiej przerwy między górnymi jedynkami).
 • Licówki kompozytowe – wykonywane są w gabinecie stomatologicznym podczas jednej wizyty. Lekarz nakłada odpowiednią ilość materiału kompozytowego na powierzchnię zęba, a następnie formuje go do pożądanego kształtu. Rozwiązanie to pozwala uzyskać oczekiwany efekt w bardzo krótkim czasie. Jednocześnie, ponieważ wykonane są z kompozytu (materiału wykorzystywanego do wypełnień, czyli tzw. „plomb”) jest to metoda mniej trwała, niż licówki porcelanowe.
 • Licówki porcelanowe – wykonywane są w pracowni protetycznej, na podstawie pobranych wcześniej wycisków zębów Pacjenta. Do produkcji stosowana jest wysokiej jakości porcelana, która gwarantuje uzyskanie znakomitych efektów estetycznych. W niektórych przypadkach, aby stabilnie zamocować licówki, konieczne jest delikatne oszlifowanie zewnętrznej powierzchni zębów.

Wybielanie lampą

W Dentistica wdrożyliśmy wybielanie z wykorzystaniem specjalnej lampy, czyli system, który już dziesięciokrotnie został uznany za najlepszy na świecie. Ulepszony system filtracji światła zawiera ponad 200 000 światłowodów i pozwala odfiltrować wszelkie szkodliwe ciepło i światło ultrafioletowe. Kilka poziomów energii świetlnej i cieplnej to gwarancja lepszych wyników – natężenie światła można odpowiednio dostosować do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Urządzenie posiada opcję wybielania pojedynczych zębów.

Estetyczne wypełnienia inlay i onlay

Standardowym rozwiązaniem przy ubytkach próchnicowych jest zastosowanie wypełnień światłoutwardzalnych, czyli tzw. „plomb”. W niektórych przypadkach to rozwiązanie staje się niewystarczające. Wykorzystuje się wtedy estetyczne uzupełnienia inlay lub onlay. Są to specjalne nakłady koronowe, do produkcji których stosuje się niezwykle wytrzymały materiał. Wymaga to zastosowania specjalnych procesów polimeryzacji i utwardzania, dlatego produkcja nakładów inlay i onlay przeprowadzana jest przez wykwalifikowanego technika w laboratorium protetycznym.

Jak przebiega leczenie z wykorzystaniem tej metody? Na początku konieczne jest pobranie wycisku uzębienia. Następnie przesyłany jest on do pracowni protetycznej, gdzie przygotowywane są nakłady koronowe. Kiedy dotrą one do naszej kliniki, zaprosimy Cię na wizytę. Jeżeli nakłady spełnią wszystkie Twoje oczekiwania, będzie można je przymocować na stałe.

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

Stomatologia estetyczna

Lek. dent. Marcin Gajkowski

Specjalista protetyki stomatologicznej

Zajmuje się: implanty, korony i mosty, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

Uśmiech odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka, dlatego moim celem jest zapewnienie Pacjentowi takiego uzębienia, z którym będzie się czuł swobodnie oraz pewnie.


Uwielbiam moment, w którym mój Pacjent po raz pierwszy uśmiecha się z nowymi zębami – jest to uczucie nie do opisania oraz największa nagroda, jaką mogę otrzymać. Dlatego właśnie zostałem lekarzem dentystą.

Stomatologia estetyczna

Lek. dent. Agnieszka Biniak

Zajmuje się: endodoncja, chirurgia stomatologiczna, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

Jestem absolwentką kierunku Lekarsko-dentystycznego Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach, osiągając przy tym bardzo dobry wynik.


Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach.

Koncentruję się na kompleksowym podejściu do pacjentów, stawiając na dopasowanie zabiegów do ich potrzeb. Przepełnia mnie pasja oraz czuję ciągły głód wiedzy, nieprzerwanie poszerzając horyzonty, aby jak najlepiej pomóc pacjentom.

Stomatologia estetyczna

Lek. dent. Paulina Osińska-Chybińska

Zajmuje się: protezy, korony i mosty, endodoncja, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

Stomatologia estetyczna

Lek. dent. Paulina Roszyk

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. W podwrocławskiej Oleśnicy odbywałam staż i uzyskałam pierwsze szlify zawodowe, przygotowujące do wykonywania zawodu stomatologa. Moim marzeniem było założyć rodzinę, z tego względu wróciłam do rodzinnego Torunia

Chęć niesienia pomocy i kontakt z ludźmi to moja najsilniejsza inspiracja do pracy jako lekarz dentysta. Uważam samodoskonalenie za prawdziwą receptę na sukces, toteż nieustannie dążę do poszerzania swoich kompetencji w każdej dziedzinie stomatologii, a leczenie innych to po prostu moja pasja.

Stomatologia estetyczna

Lek. dent. Iwona Grzeszek

Zajmuje się: implanty, korony i mosty, endodoncja, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

Uważam, że każdy Pacjent jest wyjątkowy oraz stanowi osobną historię. Dlatego poza gromadzonymi przez lata wiedzą i doświadczeniem wkładam w swoją pracę całe serce. W 1997 roku ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim z Oddziałami Stomatologicznymi Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2006 roku po zdanym egzaminie cieszę się tytułem specjalisty z dziedziny stomatologii ogólnej.

Stomatologia estetyczna

Lek. dent. Sebastian Bugajski

Zajmuje się: implanty, korony i mosty, endodoncja, chirurgia stomatologiczna, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

W roku 2003 ukończyłem Uniwersytet Medyczny w Łodzi na kierunku lekarsko-dentystycznym. W stomatologii najbardziej odnalazłem się w zabiegach chirurgicznych oraz w wykonywaniu leczeń endodontycznych z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego. Cały czas pogłębiam swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach tematycznych.

Stomatologia estetyczna

Lek. dent. Luiza Bruzdowicz

Zajmuje się: endodoncja, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna

Ukończyłam kierunek lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Podczas pracy zwracam szczególną uwagę na komfort Pacjenta i bezstresowy przebieg wizyty, kompleksowe podejście oraz dokładnie ułożony plan leczenia również są dla mnie bardzo istotne. Moje ulubione dziedziny stomatologii to endodoncja, stomatologia zachowawcza oraz stomatologia dziecięca. 

Przymierz swój nowy uśmiech!

Zastanawiasz się, jak będzie wyglądał Twój uśmiech? Możesz się o tym przekonać jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Umożliwia to wykorzystywana w naszej klinice wyjątkowa technologia, która pozwala przygotować cyfrową wizualizację przyszłych efektów z uwzględnieniem indywidualnych cech wyglądu. Lekarz może również precyzyjnie zaplanować cały proces przywracania pięknego uśmiechu. Ty także możesz wziąć czynny udział w projektowaniu wyglądu swojego uzębienia, zgłaszając swoje uwagi. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu leczenie staje się przewidywalne, a tym samym niezwykle komfortowe.

Umów się na wizytę

Poznaj atuty:

 • Koszt konsultacji  200 zł
 • Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia
 • Poznasz plan i koszty leczenia

  *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane  Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!

  Stomatologia estetyczna

  Odmień wygląd swojego uśmiechu! Wystarczy, że zdecydujesz się na komfortowe zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej wykonywane w naszej klinice. Pomożemy Ci spełnić Twoje marzenie o pięknym i zdrowym uśmiechu. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej lub zadzwonić pod numer +48 530 016 530.

  Przeczytaj najczęstsze pytania Pacjentów dotyczące stomatologii estetycznej

  Zabieg wybielania nie wpływa na kolor materiału kompozytowego. Z tego właśnie powodu w niektórych przypadkach, w celu uzyskania najlepszych efektów, konieczne jest wymienienie starych wypełnień.

  Zaleca się, aby przez 2 tygodnie od zakończenia wybielania stosować białą dietę. Oznacza to, że należy zrezygnować ze spożywania produktów barwiących, takich jak kawa, herbata, jagody, czerwone wino czy ciemne sosy.

  Wybielanie nie ma negatywnego wpływu na zdrowie zębów, pod warunkiem, że zachowa się wszelkie środki ostrożności, a procedura zostanie przeprowadzana precyzyjnie. Warto pamiętać, że przed zabiegiem wykonywana jest gabinetowa higienizacja jamy ustnej, co pozwala usunąć osady i kamień nazębny z uzębienia.

  gabinet dentystyczny w toruniu
  0
  GABINETÓW
  dentysta toruń
  0
  WYLECZONYCH PACJENTÓW
  stomatolog toruń
  0
  LAT DOŚWIADCZENIA
  stomatologia toruń
  0
  OSÓB W ZESPOLE
  stomatolog toruń

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wybierzesz swojego dentystę

  Przeczytaj porady ekspertów

  Bonding – jak zmienia wygląd uśmiechu?
  bonding Dentistica stomatologia estetyczna Toruń

  Chcesz odmienić swój uśmiech na lepsze? Stomatologia estetyczna zna różne sposoby, które pozwalają osiągnąć ten cel. Jedną z takich metod jest bonding.       Czym jest bonding? Bonding to metoda korekcji estetycznej uzębienia, która polega na pokryciu przedniej powierzchni zębów materiałem kompozytowym bazującym na naturalnej żywicy. Zjawisko adhezji, czyli wzajemnego przylegania warstw różnych materiałów […]


  Uczulenie na protezę zębową – czy jest częste? Jak się objawia i jak sobie z nim radzić?
  Dentistica proteza na implantach protezy Toruń

  Uczulenie na protezę zębową jest kwestią, która dotyka część osób korzystających z tych rozwiązań stomatologicznych. Skutki takiego stanu rzeczy mogą być poważne i tym samym znacząco wpływać na komfort życia Pacjentów. Z tego też względu bardzo ważne jest zapoznanie się z przyczynami występowania uczulenia oraz sposobami radzenia sobie z tym problemem.     Objawy uczulenia […]


  Proteza overdenture – koszt
  Dentistica implanty protezy Toruń

  Proteza overdenture to rodzaj uzupełnienia protetycznego mocowany na filarach za pomocą zatrzasków. Rolę filarów mogą pełnić zęby własne Pacjenta lub implanty. Ten rodzaj protezy ma wiele zalet, ale z jakimi wiąże się kosztami?     Proteza overdenture – cena Ile kosztuje proteza overdenture? Cena jest uwarunkowana czynnikami, które różnią się w zależności od danego przypadku. […]


  Projekty unijne

  DENTISTICA KATARZYNA PAŃCZYK SP. Z O.O. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wdrożenie innowacji usługowych przez DENTISTICA Katarzyna Pańczyk Spółka Jawna”.

  Celem projektu jest wdrożenie innowacyjnej usługi korekty wad zgryzu przy wykorzystaniu metody pośredniej klejenia zamków w technice CAD/CAM.
  Dofinansowanie projektu z UE: 328 847,98 zł

  www.mapadotacji.gov.pl

  © Wszelkie prawa zastrzeżone

  Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę

  ZĘBY W 1 DZIEŃ PROTEZA NA 4 IMPLANTACH

  Wypełnij formularz

   *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

   Zadzwoń:
   +48 530 016 530