fbpx
średnia ocena
4.7 / 5

Zespół implantologiczny

Kompleksowe leczenie implantoprotetyczne

slider 1 - Zespół implantologiczny

Leczenia implantologiczne w powszechnej opinii kojarzy się z wysokimi kosztami. Dlatego wiele osób, które z różnych przyczyn utraciły częściowo lub kompletnie naturalne uzębienie, rezygnuje z podjęcia kompleksowej terapii. Czy to jest dobra decyzja? Na obecnym etapie rozwoju stomatologii, leczenie implantologiczne stało się bardziej dostępne dla szerszego grona odbiorców, którzy mogą dostosować metodę rekonstrukcji uzębienia do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom Dentistica jako jedyna klinika stomatologiczna w Toruniu wdrożyła trzy systemy implantologiczne, zróżnicowane pod względem cenowym. Wszystkie zabiegi są wykonywane przez najlepszych specjalistów w dziedzinie chirurgii implantologicznej, protetyki, stomatologii estetycznej. Dlatego niezależnie od wybranego wariantu leczenia, każdy Pacjent może mieć pewność, że odbywa się ono zgodnie z najwyższymi standardami przez co jest bezpieczne.

stomatolog toruń opinie

Dlaczego warto podjąć leczenie implantoprotetyczne?

Wizualizacja efektów terapii implantoprotetycznej daje pogląd na to, jak może zmienić się jakość życia takiej osoby w sferze prywatnej i zawodowej. Piękny, szeroki uśmiech nie tylko nadaje całej twarzy niepowtarzalnego uroku, ale również wzbudza zaufanie i sympatię u innych. Może zatem przełożyć się na lepsze możliwości zawodowe w postaci awansu bądź zdobycia nowej pracy. Na drodze do  sukcesu mogą jednak stanąć braki w uzębieniu, które niestety stawiają taką osobę w gorszym świetle, pomimo odpowiednich kwalifikacji w danej dziedzinie. Na wielu stanowiskach bowiem poza wysokimi kompetencjami, ważna jest dobra prezencja, zwłaszcza w codziennych kontaktach z ludźmi. Zadbana osoba, o estetycznym wyglądzie uzębienia, już na starcie ma lepszą pozycję i jest postrzegana jako bardziej wiarygodna

Do tego dochodzą również czynniki psychologiczne. Osoby borykające się z tym problemem, często w obawie przed negatywną oceną przez innych, zasłaniają usta w towarzystwie, unikają swobodnego uśmiechu. Skutkuje to niską samooceną, brakiem pewności siebie, czy wręcz wycofaniem się z wszelkich kontaktów towarzyskich. To jednak zaledwie wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o skalę trudności, z którymi na co dzień zmagają się osoby dotknięte brakami w uzębieniu. Nikogo zatem nie trzeba przekonywać, że inwestycja w poprawę zdrowia i estetyki uśmiechu zwraca się z nawiązką i jeśli zależy nam na poprawie jakości swojego życia, warto odważyć się na wprowadzenie konkretnych zmian. Perspektywa osiągnięcia wyznaczonego przez nas celu w postaci pięknego uśmiechu i poprawy funkcjonalności w jamie ustnej, to największa motywacja do podjęcia leczenia implantologicznegoJak wygląda standard leczenia implantologicznego w klinice Dentistica?

Dogodne finansowanie leczenia

Leczenie implantologiczne jeszcze nigdy nie było tak dostępne jak teraz.  Jak to możliwe?  Jeszcze do niedawna zabiegi implantologiczne były dedykowane jedynie wąskiemu gronu odbiorców, którzy mogliby sobie pozwolić na pokrycie wysokich kosztów leczenia. A jak sytuacja wygląda obecnie? Nie jest żadną tajemnicą, że kompleksowe leczenie implantologiczne wymaga sporych nakładów finansowych, które mogą uszczuplić budżet niejednego Pacjenta. Dlatego wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom wdrożyliśmy w Dentistica dogodne metody finansowania leczenia, nad którym pieczę sprawuje nasz Doradca Kredytowy. Zdajemy sobie sprawę, że wielu Pacjentów, bardzo chciałaby spełnić marzenie o metamorfozie uśmiechu, jednak przeszkodą mogą być kwestie finansowe.

Dlatego nie pozostawiamy Pacjentów samych z tym tematem, lecz do ich dyspozycji oddajemy dedykowanego Doradcę Kredytowego, który podczas indywidualnych, bezpłatnych konsultacji przedstawia najlepsze opcje finansowania procesu terapii. Istnieje możliwość rozłożenia kosztów leczenia na dogodne raty, które nie obciążają domowego budżetu. W naszej klinice mamy do dyspozycji trzy systemy implantologiczne , zróżnicowane kosztowo, dlatego jesteśmy w stanie zaproponować Pacjentom dostosowane do ich potrzeb i możliwości finansowych efektywne formy leczenia. 

Planując terapię w klinice Dentistica, można zapytać naszą rejestratorkę o możliwości finansowania leczenia oraz umówić się na niezobowiązujące, bezpłatne, spotkanie z naszym doradcą kredytowym, który wyczerpująco odpowie na wszystkie pytania, przeanalizuje konkretną sytuację danego Pacjenta oraz znajdzie najlepsze rozwiązanie kredytowe. Wszystko bezpłatnie i bez jakichkolwiek zobowiązań. Wierzymy, że dzięki pomocy całego naszego zespołu będziecie mogli z szerokim uśmiechem rozpocząć nowy etap w życiu. 

Umów się na wizytę

Poznaj atuty:

 • Koszt konsultacji  150 zł
 • Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia
 • Poznasz plan i koszty leczenia

  *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane  Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!

  DSC 6282a 2 - Zespół implantologiczny

  Doświadczony zespół ekspertów

  Większość Pacjentów, którzy zgłaszają się do kliniki stomatologicznej wymaga kompleksowego leczenia. Przeprowadzenie jednego zabiegu jest często początkiem złożonego procesu terapii, która prowadzi do rekonstrukcji naturalnego uzębienia. Dzięki pomyślnie przeprowadzonemu leczeniu implantologicznemu, Pacjent odzyskuje pełną sprawność w jamie ustnej, wychodzi z gabinetu uśmiechnięty i zmotywowany do rozpoczęcia nowego rozdziału w życiu.

  Często Pacjenci symbolicznie dzielą swoje życie na przed i po terapii, ponieważ skutki metamorfozy są odczuwalne praktycznie na każdej płaszczyźnie ich codziennego funkcjonowania.  Aby jednak ten optymistyczny scenariusz był możliwy do realizacji, niezbędna jest współpraca ekspertów, wyspecjalizowanych w wąskich dziedzinach stomatologii, m.in. z zakresu protetyki, chirurgii implantologicznej, ortodoncji oraz stomatologii estetycznej. Holistycznie podejście gwarantuje, że leczenie będzie skuteczne i sprawnie zorganizowane – w większości przypadków bez konieczności angażowania specjalistów spoza kliniki.

  Warto tutaj podkreślić, iż nasi eksperci w dziedzinie implantologii, protetyki i stomatologii estetycznej należą do ścisłej czołówki najlepszych specjalistów w kraju i zagranicą. Przykładem jest nasz specjalista w dziedzinie protetyki stomatologicznej – lek. den. Marcin Gajkowski, który prowadzi prestiżowe szkolenia dla lekarzy z zakresu protetyki i implantoprotetyki.  Dzieli się na nich swoim wieloletnim doświadczeniem i ugruntowaną wiedzą dotyczącą kompleksowej terapii. Zwraca uwagę, iż opracowanie skutecznego planu leczenia upiera się często na współpracy z wieloma specjalistami– ortodontą, endodontą, implantologiem oraz technikiem dentystycznym.  Warto podkreślić, iż podczas przeprowadzanych terapii lek. dent. Marcin Gajkowski posługuje się nowoczesną metodą wirtualnej wizualizacji uśmiechu DSD, która pozwala Pacjentowi zobaczyć przyszły uśmiech jeszcze przed podjęciem decyzji o leczeniu.

  23_Easy-Resize.com

  Takie podejście zapewnia Pacjentowi duży komfort psychiczny, wynikający z przewidywalności wyników terapii. To niezwykle ważny aspekt leczenia implantoprotetycznego, ponieważ daje zarówno lekarzowi, jak i Pacjentowi pewność, że opracowany plan leczenia będzie zgodny z oczekiwaniami i przyniesie satysfakcjonujące rezultaty w postaci pięknego uśmiechu. W całym procesie leczenia istotne jest  zbudowanie dobrej relacji na linii Pacjent- lekarz.

   

  Dlatego w naszej klinice zwracamy szczególną uwagę na dobrą komunikację z Pacjentem, który może swobodnie powiedzieć stomatologowi o swoich obawach czy wątpliwościach. Otwarta rozmowa pozwala zredukować stres i daje poczucie kontroli nad całym przebiegiem terapii. Wielu Pacjentów, którzy zakończyli już u nas leczenie podkreśla, że profesjonalizm, empatia i życzliwe podejście ze strony naszych specjalistów były dla nich ogromnym wsparciem w całym procesie leczenia. 

  Pragniemy podkreślić, że w Dentistica duży nacisk kładziemy na pracę zespołową naszych ekspertów, którzy dzielą się między sobą wiedzą i doświadczeniem dotyczącym wąskich specjalizacji, co umożliwia osiągnięcie satysfakcjonujących efektów terapii. Jeśli chodzi o implantoprotetykę istotna jest współpraca zespołu lekarzy z zakresu implantologii i protetyki, dlatego warto, aby Pacjenci, którzy wybierają się na leczenie, poznali choć w zarysie naszych ekspertów, którzy na co dzień z ogromną pasją wykonują kompleksowe plany leczenia Pacjentów i mają na tym polu wiele osiągnięć.

  Poznaj naszych profesjonalistów

  Za leczenie implantologiczne w naszej klinice odpowiedzialni są stomatolodzy, którzy poza wysokimi kwalifikacjami zawodowymi, wyróżniają się również wybitnymi umiejętnościami manualnymi oraz niezwykłym zmysłem estetycznym, które mają istotnym wpływ na ostateczny kształt funkcjonalny i wizualny nowego uzębienia. Implantacją zajmuje się w naszej placówce trzech lekarzy:, lek.dent. Monika Pokojska specjalistka chirurgii szczękowo-twarzowej, lek.dent. Sebastian Bugajski oraz lek. dent. Damian Czołgosz.

   

  Protetykami odpowiedzialnymi za rekonstrukcję braków zębowych są: lek. dent. Sebastian Bugajski, lek. stom. Iwona Grzeszek, lek. dent . Paulina Osińska – Chybińska oraz lek. dent. Marcin Gajkowski, specjalista protetyki stomatologicznej. Ich wieloletnie doświadczenie  oraz wysokie poczucie estetyki,  sprawiają, że prace odznaczają się wyjątkową funkcjonalnością oraz doskonale imitują naturalne piękno uzębienia. 

  Jeśli zatem marzysz o uzyskaniu satysfakcjonujących efektów terapii, warto zdecydować się na leczenie u sprawdzonych ekspertów, których podejście do Pacjenta i sprawdzona metodyka działania są gwarantem sukcesu. 

  Przywracanie piękna uśmiechu to dla nas prawdziwe źródło satysfakcji i motywacja do dalszego rozwoju.

  DSC 6350a - Zespół implantologiczny

  Digital Smile Design – Innowacyjna metoda projektowania uśmiechu

  Decyzja o podjęciu leczenia implantologicznego, zwykle jest poprzedzona dogłębną analizą. Wiele osób cierpiących z powodu częściowego lub kompletnego bezzębia zadaje sobie pytanie, czy inwestycja finansowa, którą musieliby podjąć, by rozpocząć złożony proces implantologiczny, przyniesie im wymierne korzyści, a co najważniejsze czy spełni ich konkretne wyobrażenia dotyczące nowego wizerunku. Aby zapewnić im komfortowy przebieg terapii, której efekty będą w pełni przewidywalne, wdrożyliśmy w naszej klinice  innowacyjną metodę cyfrowej wizualizacji uśmiechu DSD (Digital Smile Design). Została ona stworzona przez brazylijskiego dentystę Christiana Coachmanna, którego wieloletnie obserwacje skłoniły do refleksji nad częstym rozmijaniem się oczekiwań Pacjentów, odnośnie efektu końcowego leczenia, z wytycznymi zawartymi w planach leczenia.  Aby uniknąć rozczarowań i mieć absolutną pewność, że środki finansowe przeznaczone na leczenie zostały dobrze ulokowane, warto skorzystać cyfrowej wizualizacji uśmiechu. Digital Smile Design to indywidualna symulacja uśmiechu, która ma być spójna z osobowością danego Pacjenta i fizycznymi cechami jego twarzy.


  Jak wygląda przebieg metamorfozy metodą DSD?  

   

  W klinice Dentistica, w  prywatnym studiu , nasz personel wykonuje serię zdjęć twarzy Pacjenta, które następnie wprowadzany jest  do specjalnego programu komputerowego gdzie lekarz projektuje nowy uśmiech Pacjenta.  Dzięki tej technice możliwe jest precyzyjne zaprojektowanie nowego kształtu i koloru zębów z uwzględnieniem wszystkich elementów twarzy: kształtu nosa, szczęki, ust, a nawet ich koloru. Następnie doświadczony technik stomatologiczny tworzy spersonalizowaną nakładkę imitującą docelowe uzębienie (mock-up), którą już na następnej wizycie lekarz umieszcza czasowo na naturalnym uzębieniu Pacjenta. Pacjent podczas takiej wizyty ogląda się w lustrze i aktywnie uczestniczy w całym procesie tworzenia nowego uśmiechu. Dzięki przekazywanym uwagom Pacjent wraz z lekarzem jakoby współtworzy docelowy kształt i kolor ostatecznych koron czy licówek. Wszystko po to by Pacjent czuł maksymalną satysfakcję, poczucie bezpieczeństwa oraz otrzymał pracę na wysokim poziomie estetycznym, zgodnym ze swoim upodobaniem. Po akceptacji przez Pacjenta nowego uśmiechu, aby utrwalić wstępną metamorfozę uśmiechu, opcjonalnie wykonujemy profesjonalną sesję zdjęciową w naszym prywatnym studiu fotograficznym.  

  Co możesz teraz zrobić?

  Zastanawiasz się, czy leczenie implantologiczne będzie odpowiadało Twoim oczekiwaniom i przyniesie spodziewane rezultaty? W Dentistica możesz bez żadnego ryzyka dokonać metamorfozy swojego uśmiechu, dzięki cyfrowej metodzie DSD. Dzięki temu zyskujesz pewność, że zainwestowane w leczenie środki przyniosą spodziewane rezultaty. Zdajemy sobie sprawę, że leczenie implantologiczne jest skomplikowanym procesem, wymagającym czasu oraz cierpliwości, dlatego nasi eksperci, w oparciu o wieloletnie doświadczenie i ugruntowaną wiedzę, bezpiecznie przeprowadzą Cię przez cały proces terapii. Podczas konsyliów dobierają metody leczenia zgodne z potrzebami lub oczekiwaniami Pacjentów. Możesz się z nami skontaktować, dzwoniąc pod numer 566 927 972 bądź wypełniając formularz.

  gabinet dentystyczny w toruniu
  0
  GABINETÓW
  dentysta toruń
  0
  WYLECZONYCH PACJENTÓW
  stomatolog toruń
  0
  LAT DOŚWIADCZENIA
  stomatologia toruń
  0
  OSÓB W ZESPOLE
  stomatolog toruń

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wybierzesz swojego dentystę

  Przeczytaj porady ekspertów

  Na czym polega chirurgiczne usuwanie zęba?
  Dentistica Toruń

  Usunięcie zęba czasami jest przykrą koniecznością. Nie zawsze jednak można je przeprowadzić w zwykłym trybie. Zdarzają się sytuacje, gdy tylko wykwalifikowany chirurg może przeprowadzić je jak należy.   Czym chirurgiczne usuwanie zęba różni się od zwykłego? Ekstrakcja, czyli usunięcie zęba, nie należy do rzadkich zabiegów, mimo że obecnie traktowane jest jako ostateczność i jeśli nie […]


  Protezy zębowe na implantach
  Dentistica implanty protezy Toruń

  Brak nawet jednego zęba to niemały kłopot, a co dopiero mówić o sytuacji, gdy luki w uzębieniu są większe? Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi nowoczesna protetyka. Ruchome protezy to rozwiązanie na krótko – po pewnym czasie mogą zacząć sprawiać problemy. Z wielu względów lepszym wyjściem może się okazać proteza mocowana na implantach.   Co […]


  Jak „kobiece sprawy” wpływają na zdrowie jamy ustnej?
  Dentistica hormony profilaktyka Toruń

  Zaburzenia gospodarki hormonalnej mają znaczny wpływ zarówno u mężczyzn, jak i kobiet na zdrowie jamy ustnej oraz bywają powodem niebezpiecznych schorzeń, dotykających głównie błon śluzowych lub dziąseł.       Tabletki antykoncepcyjne – częsty powód grzybicy jamy ustnej Panie przyjmujące farmakologiczne środki antykoncepcyjne często skarżą się na nieprzyjemne dolegliwości niewiadomego pochodzenia. Jedną z nich są […]


  © Wszelkie prawa zastrzeżone

  Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę