średnia ocena
4.7 / 5

Kompleksowe leczenie stomatologiczne jest skomplikowanym procesem, którego ważnym ogniwem jest wysoko wykwalifikowany zespół ekspertów, reprezentujących wąskie dziedziny stomatologii. Dzięki temu możliwe jest holistyczne podejście do problemów w jamie ustnej Pacjenta, mające na celu rozpoznanie źródła danej dolegliwości i na tej podstawie zaplanowanie poszczególnych etapów leczenia przyczynowego.

W klinice stomatologicznej Dentistica w duchu takiej właśnie filozofii leczenia pracują eksperci z poszczególnych działów stomatologii. Każdy Pacjent jest przez naszych lekarzy traktowany indywidualnie, a jego problemy z uzębieniem rozpatrywane gruntownie i wieloaspektowo, w oparciu o ich doświadczenie i rzetelną wiedzę medyczną.


Wybitnym ekspertem w klinice Dentistica jest lek. dent. Marcin Gajkowski, który specjalizuje się w kompleksowym leczeniu z zakresu protetyki stomatologicznej, implantoprotetyki oraz stomatologii estetycznej. Jego styl pracy z Pacjentem cechuje się wysokim poziomem empatii, gruntowną analityką oraz precyzyjnym planowaniem wszystkich etapów leczenia. Przykładem takiego właśnie podejścia jest stosowana w codziennej praktyce innowacyjna metodą wirtualnej wizualizacji uśmiechu DSD (Digital Smile Design). Dzięki niej Pacjent ma możliwość zobaczenia swojego przyszłego uśmiechu przed podjęciem decyzji o terapii. Ten aspekt leczenia implantoprotetycznego korzystnie wpływa na komfort psychiczny Pacjenta, który zyskuje większą motywację i poczucie bezpieczeństwa. Perspektywa pięknego uśmiechu, którą ogląda wraz z lekarzem na ekranie komputera, redukuje poziom stresu i ułatwia wzajemną komunikację.


Lek. dent Marcin Gajkowski czerpie ogromną satysfakcję z otwartych rozmów z Pacjentami, którzy szczerze rozmawiają z nim o swoich obawach czy wątpliwościach. Na każdym etapie leczenia mogą liczyć na empatię, życzliwe podejście i wsparcie psychiczne. Najlepszą nagrodą za jego pracę jest pierwszy uśmiech Pacjenta z nowym uzębieniem. Ten moment wzruszenia i prawdziwej radości nadaje prawdziwy sens jego pracy.

To jednak nie jedyna pasja lek. dent. Marcina Gajkowskiego, który poza wykonywaniem kompleksowego leczenia, prowadzi również prestiżowe szkolenia dla lekarzy z całej Polski z zakresu protetyki i implantoprotetyki według autorskiego projektu „Tooth on fire”www.toothonfire.pl 

Wiele informacji o prowadzonych szkoleniach znajdziecie również na facebookowym profilu TUTAJ.

Podczas szkoleń teoretycznych i warsztatowych nasz ekspert dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem i rozległą wiedzą na temat kompleksowej terapii stomatologicznej. Szczególną uwagę poświęca opracowaniu skutecznego planu leczenia, którego istotnym elementem jest współpraca z wieloma specjalistami (m.in. ortodontą, implantologiem, endodontą oraz technikiem dentystycznym). Dużym atutem prowadzonych przez niego szkoleń jest możliwość wykorzystania przez lekarzy w praktyce pogłębionej wiedzy oraz sprawdzenia umiejętności przed rozpoczęciem praktyki w gabinecie.

Lek. dent. Marcin Gajkowski jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, który ukończył w 2013 r. Następnie przeprowadził się do Torunia, gdzie w 2018 r. uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie protetyki stomatologicznej.

Poza wypracowaną metodyką leczenia, stale poszerza swoją wiedzę stomatologiczną i rozwija praktyczne umiejętności, biorąc udział w licznych kursach, szkoleniach i kongresach.

Jest członkiem licznych krajowych oraz międzynarodowych towarzystw zrzeszających wybitnych dentystów w danej dziedzinie stomatologii. Przynależy do wąskiego grona lekarzy dentystów należących do Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (PASE).

Artykuły autorstwa Dr Gajkowskiego możecie znaleźć również na strony międzynarodowych producentów, jak Digital Smile Design, który znajdziecie TUTAJ

Najważniejsze kursy odbyte przez lek. dent. Marcina Gajkowskiego

 1. Komplikacje w chirurgii implantologicznej, organizowany przez Wydawnictwo Kwintesencja, Warszawa, 2015.
 2. Implantoprotetyka stomatologiczna – podstawy teoretyczne i pokazy procedury zabiegowej, Collegium Medicum, Uniwersytet Jagielloński, 2017.
 3. DSD MEMBER, DSD Experience, Luboń, 2017.
 4. Perfekcyjny Uśmiech- Zaawansowane licówki- Od prostych przypadków kosmetycznych po zaawansowane przypadki funkcjonalne, Warszawa, 2015.
 5. Okluzja i planowanie leczenia, Nowa Stomatologia, Włocławek, 2017.
 6. Innowacyjne metody preparacji pod licówki, korony, mosty, onlaye. Uzupełnienia pełnoceramiczne, cyrkonowe i na podbudowie metalowej, ART ORAL, Warszawa, 2017.
 7. II Congress Ceramists No Limits, Łódź, 2015.
 8. Profesjonalna komunikacja i obsługa pacjenta w gabinecie stomatologicznym, organizowany przez Consulting & Training Group, Gdańsk, 2015.
 9. Współautor publikacji naukowej o DSD i planowaniu leczenia, w prestiżowym czasopiśmie „Quintessence”, dedykowanemu lekarzom stomatologom.

Zobacz certyfikaty z powyższych szkoleń

Co możesz teraz zrobić?

Marzysz o pięknym i zdrowym uśmiechu, jednak na drodze do realizacji tego celu stoją poważniejsze problemy stomatologiczne? Trafiłeś pod dobry adres! W klinice stomatologicznej nasz ekspert lek.dent Marcin Gajkowski specjalizuje się w kompleksowym leczeniu, którego celem jest rozwiązanie wszystkich problemów w jamie ustnej Pacjenta. W oparciu o szczegółową diagnostykę autorską metodologię, zaproponuje skuteczne rozwiązanie, skrojone na miarę potrzeb każdego Pacjenta. Efekty jego pracy wyróżniają się nieprzeciętną funkcjonalnością oraz estetyką. Aby się o tym przekonać, wystarczy skontaktować się z nami, dzwoniąc pod numer +48 530 016 530.

Przeczytaj porady ekspertów

Uczulenie na protezę zębową – czy jest częste? Jak się objawia i jak sobie z nim radzić?
Dentistica proteza na implantach protezy Toruń

Uczulenie na protezę zębową jest kwestią, która dotyka część osób korzystających z tych rozwiązań stomatologicznych. Skutki takiego stanu rzeczy mogą być poważne i tym samym znacząco wpływać na komfort życia Pacjentów. Z tego też względu bardzo ważne jest zapoznanie się z przyczynami występowania uczulenia oraz sposobami radzenia sobie z tym problemem.     Objawy uczulenia […]


Proteza overdenture – koszt
Dentistica implanty protezy Toruń

Proteza overdenture to rodzaj uzupełnienia protetycznego mocowany na filarach za pomocą zatrzasków. Rolę filarów mogą pełnić zęby własne Pacjenta lub implanty. Ten rodzaj protezy ma wiele zalet, ale z jakimi wiąże się kosztami?     Proteza overdenture – cena Ile kosztuje proteza overdenture? Cena jest uwarunkowana czynnikami, które różnią się w zależności od danego przypadku. […]


Przechowywanie protez zębowych
Dentistica protezy przechowywanie przechowywanie protez Przechowywanie protez zębowych Toruń

Przechowywanie protez zębowych W jaki sposób należy przechowywać protezę zębową? Czy można na noc pozostawić ją na zębach? W jaki sposób ją pielęgnować? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.     Czy powinno się spać z protezą? Czy protezę powinno się wyjmować na noc? Nie trzeba tego robić, jeżeli użytkuje się protezę częściową czy […]


Projekty unijne

DENTISTICA KATARZYNA PAŃCZYK SP. Z O.O. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wdrożenie innowacji usługowych przez DENTISTICA Katarzyna Pańczyk Spółka Jawna”.

Celem projektu jest wdrożenie innowacyjnej usługi korekty wad zgryzu przy wykorzystaniu metody pośredniej klejenia zamków w technice CAD/CAM.
Dofinansowanie projektu z UE: 328 847,98 zł

www.mapadotacji.gov.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone

Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę

ZĘBY W 1 DZIEŃ PROTEZA NA 4 IMPLANTACH

Wypełnij formularz

  *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

  Zadzwoń:
  +48 530 016 530