średnia ocena
4.7 / 5

Implanty zębów

Implanty zębów  Toruń 

dentysta Toruń

Z utratą nawet jednego zęba wiążą się liczne nieprzyjemne dolegliwości, które powodują znaczne pogorszenie jakości życia. Zasłanianie ust w trakcie rozmowy czy śmiania się, trudności z prawidłowym przeżuciem jedzenia, problemy zdrowotne… . Rozwiązaniem w takiej sytuacji staje się kompleksowe leczenie, w którym jednym z etapów jest zabieg wszczepienia implantów zębów. Całościowe podejście oraz indywidualnie dobrana terapia pozwala skutecznie zrekonstruować utracone uzębienie. Twoje życie całkowicie się odmieni, kiedy zdecydujesz się na swoje „trzecie zęby”.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o implantach zębowych

Implant to niewielkich rozmiarów śruba, do której produkcji wykorzystuje się najczęściej tytan, czyli biokompatybilny materiał w pełni bezpieczny dla organizmu. Stosowane współcześnie rozwiązania sprawiają, że skuteczność zabiegu implantacji sięga niemalże 100%! Leczenie polega na wszczepieniu implantów w miejsca po utraconych korzeniach zęba, tym samym przejmując ich funkcje, między innymi odpowiednie obciążanie kości, co zapobiega jej zanikowi. Tytanowe śruby stają się swojego rodzaju podstawą – to właśnie na nich mocowane są różnego rodzaju odbudowy protetyczne. Przywracany jest w ten sposób pełny uśmiech!

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w implantologi
Zobacz video

Kompleksowe leczenie implantologiczne w Toruniu

Implantacja to właściwie jeden z etapów kompleksowego leczenia. Zabieg wszczepienia implantów w Toruniu jest swego rodzaju przygotowaniem do zastosowania konkretnej odbudowy zębów. To właśnie na tych tytanowych śrubach mogą być zamocowane korony protetyczne w przypadku pojedynczej luki, mosty zębowe przy braku jednego lub kilku zębów lub protezy, jeżeli Pacjent boryka się z problemem bezzębia. Za sukcesem całego leczenia stoi zespół ekspertów specjalizujących się w różnych dziedzinach stomatologicznych, których ścisła współpraca pozwala osiągnąć zamierzony efekt w postaci pięknego oraz pełnego uśmiechu oraz trwałej odbudowy braków zębowych. Całość poprzedzona jest diagnostyką przeprowadzoną na miejscu w naszej klinice.

Leczenie implantologiczne krok po kroku

1. W Dentistice każde leczenie rozpoczynamy od przeprowadzenia wizyty konsultacyjnej. W jej trakcie ekspert zapozna się ze stanem zdrowia Twojej jamy ustnej, wykona kompleksową cyfrową diagnostykę, z zastosowaniem innowacyjnych technologii, takich jak tomografia komputerowa czy RTG, a także zaproponuje indywidualnie dopasowane metody terapii. W naszej klinice możliwe jest również skorzystanie z wyjątkowego rozwiązania pochodzącego prosto z Brazylii, czyli cyfrowego projektowania uśmiechu. Technologia ta pozwala przygotować cyfrową wizualizację efektów leczenia, a także stworzyć tzw. mock-up, czyli próbną rekonstrukcję. Zakłada się ją podczas kolejnej wizyty, wykonując jednocześnie sesję zdjęciową. Materiał ten służy do przygotowania prezentacji, na której możesz zobaczyć, jak będziesz wyglądał po zakończeniu leczenia. Zyskuje się w ten sposób komfort psychiczny i potwierdzenie, że decyzja o podjęciu kompleksowego leczenia jest słuszna.

2. Brak szybkiej reakcji po utracie zębów może w konsekwencji doprowadzić do znacznego zaniku kości, co tym samym uniemożliwia skuteczne wszczepienie implantów zębów. W takiej sytuacji należy zrekonstruować utraconą tkankę kostną, wykonując odpowiedni zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej.
Jeżeli warunki w jamie ustnej są optymalne, przeprowadza się zabieg wszczepienia implantów. W przypadku pojedynczych implantów trwa on około godziny, a cały proces jest komfortowy. Ogromna w tym zasługa wykorzystywanych przez nas znieczuleń oraz umiejętności lekarzy.

3. Po wprowadzeniu implantów następuje proces ich integracji z kością i trwa kilkanaście tygodni. Po tym okresie pobierany jest wycisk uzębienia, który przesyłany jest do pracowni protetycznej. To właśnie tam przygotowywane są odpowiednie odbudowy: korony zębowe, mosty lub protezy.

4. Ostatni etap leczenia polega na oddaniu oraz zamocowaniu do implantów rekonstrukcji protetycznej. Uzyskane w ten sposób efekty są niezwykle trwałe i pozwalają skutecznie poprawić jakość życia.

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

Implanty zębów

Lek. dent. Marcin Gajkowski

Specjalista protetyki stomatologicznej

Zajmuje się: implanty, korony i mosty, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

Uśmiech odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka, dlatego moim celem jest zapewnienie Pacjentowi takiego uzębienia, z którym będzie się czuł swobodnie oraz pewnie.


Uwielbiam moment, w którym mój Pacjent po raz pierwszy uśmiecha się z nowymi zębami – jest to uczucie nie do opisania oraz największa nagroda, jaką mogę otrzymać. Dlatego właśnie zostałem lekarzem dentystą.

Monika Pokojska

Lek. dent. Monika Tomaszewska

Zajmuje się: implantologia, chirurgia stomatologiczna

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Studia na Wydziale Stomatologii ukończyłam w 2012r. Już na początku edukacji zafascynowała mnie chirurgia, dlatego chętnie brałam udział w kołach naukowych i każdą wolę chwilę spędzałam na bloku operacyjnym, asystując przy zabiegach. 

Implanty zębów

Lek. dent. Damian Czołgosz

Zajmuje się: implantologia

W 2008 roku ukończyłem z wyróżnieniem Akademię Medyczną w Gdańsku. Regularnie podnoszę swoje kwalifikacje na kursach w Polsce i za granicą. Od 8 lat większość zabiegów wykonuję w powiększeniu, wykorzystując nowoczesne narzędzia pokroju mikroskopów stomatologicznych, świadcząc usługi na najwyższym poziomie. Współpracuję z wieloma lekarzami w zakresie endodoncji mikroskopowej. Dzięki zdobytym w ostatnich latach umiejętnościom z zakresu implantoprotetyki oraz mikrochirurgii mogę proponować moim Pacjentom tylko najlepsze rozwiązania.

Implanty zębów

Lek. dent. Iwona Grzeszek

Zajmuje się: implanty, korony i mosty, endodoncja, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

Uważam, że każdy Pacjent jest wyjątkowy oraz stanowi osobną historię. Dlatego poza gromadzonymi przez lata wiedzą i doświadczeniem wkładam w swoją pracę całe serce. W 1997 roku ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim z Oddziałami Stomatologicznymi Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2006 roku po zdanym egzaminie cieszę się tytułem specjalisty z dziedziny stomatologii ogólnej.

Implanty zębów

Lek. dent. Sebastian Bugajski

Zajmuje się: implanty, korony i mosty, endodoncja, chirurgia stomatologiczna, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

W roku 2003 ukończyłem Uniwersytet Medyczny w Łodzi na kierunku lekarsko-dentystycznym. W stomatologii najbardziej odnalazłem się w zabiegach chirurgicznych oraz w wykonywaniu leczeń endodontycznych z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego. Cały czas pogłębiam swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach tematycznych.

Umów się na wizytę

Poznaj atuty:

 • Koszt konsultacji  200 zł
 • Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia
 • Poznasz plan i koszty leczenia

  *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane  Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!

  Implanty zębów

  Bezbolesne leczenie zębów

  Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego! W Dentistice dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem. Możesz się o tym przekonać tak, jak 7 500 naszych Pacjentów.

  implanty zębowe Toruń

  Dlaczego warto zdecydować się na leczenie implantologiczne?

  Zapomnij wreszcie o zasłanianiu ust w towarzystwie w trakcie rozmowy czy śmiechu! Implantologia stomatologiczna w Toruniu pozwala skutecznie zrekonstruować utracone zęby, a tym samym odzyskać komfort psychiczny i pewność siebie. Ma to ogromny wpływ na jakość życia towarzyskiego oraz zawodowego. Wielu Pacjentów po zakończonym leczeniu przyznaje, że odkąd zdecydowali się na ,,trzecie zęby” chętniej podejmują różnego rodzaju inicjatywy. Ich życie odmieniło się na lepsze!

  Odbudowanie utraconych zębów w wielu przypadkach pozwala rozwiązać problem wad logopedycznych. Dzieje się tak, ponieważ do poprawnego wypowiedzenia niektórych głosek konieczny jest pełny kontakt języka z uzębieniem. Jest to niewątpliwa zaleta dla wszystkich osób, których praca polega na kontakcie z drugim człowiekiem. W ten sposób można poczuć się pewnie i uniknąć wielu krępujących sytuacji.

  Komfort psychiczny jest oczywiście niezwykle ważny, jednak nie można zapominać, że leczenie implantologiczne niesie wiele korzyści zdrowotnych. Implanty zębów w Toruniu w pełni przejmują funkcje korzeni zębów, do których należy między innymi odpowiednie obciążenie kości, zapobiegając tym samym jej zanikowi. Dlatego pogorszeniu nie ulega wygląd twarzy Pacjenta ani funkcjonalność uśmiechu. Odbudowa uzębienia pozwala zrekonstruować naturalne warunki w jamie ustnej, przez co bez żadnych przeszkód można spożywać wszystkie produkty i dokładnie rozdrobnić produkty. Jest to ważne, ponieważ uniknąć można nadmiernego obciążenia układu trawiennego, co negatywnie wpływa na ogólny stan zdrowia. Okazuje się więc, że kompleksowe leczenie w Dentistice wpływa na wiele aspektów i pozytywnie odmienia jakość życia!

  Brazylijska technologia cyfrowego projektowania uśmiechu

  Decyzja o kompleksowym leczeniu stomatologicznym może być dla wielu osób jedną z najważniejszych w całym życiu. Nic dziwnego, że przed podjęciem ostatecznego kroku mogą pojawić się różnego rodzaju wątpliwości. W Dentistice pomagamy je skutecznie rozwiać! W tym celu wykorzystujemy wyjątkową, pochodzą z Brazylii technologię, która pozwala zobaczyć nowy uśmiech jeszcze przed rozpoczęciem leczenia! Na początku wykonywana jest seria zdjęć. Przesyła się je do specjalnego programu, co pozwala lekarzowi zaprojektować cyfrową wizualizację przyszłych efektów z uwzględnieniem kształtu twarzy, nosa czy ust. Na tym etapie Pacjent może zgłaszać swoje uwagi. Ostateczny projekt będziesz mógł zobaczyć na ekranie monitora.

  W rzeczywistości jest to jednak tylko namiastka możliwości, jakie oferuje cyfrowe projektowanie uśmiechu! Jeżeli zechcesz, będziesz mógł naprawdę przymierzyć swój nowy uśmiech jeszcze przed rozpoczęciem leczenia! W takiej sytuacji konieczne jest pobranie wycisku, który następnie je przesyłany do laboratorium technicznego, gdzie doświadczeni technicy przygotują indywidualnie dopasowane mock-upy, czyli swojego rodzaju próbne rekonstrukcje. Kiedy dotrą one do naszej kliniki, zaprosimy Cię na kolejną wizytę. Właśnie wtedy będziesz mógł założyć mock-up i zobaczyć w lustrze swój nowy uśmiech. Wykonamy również sesję zdjęciową, która zostanie wykorzystana do przygotowania wyjątkowej prezentacji. Na ekranie monitora ujrzysz, w jaki sposób odmieni się wygląd całej Twojej twarzy! Upewnisz się w ten sposób, że decyzja o podjęciu leczenia jest słuszna!

  Zespół ekspertów

  Za sukcesem każdego leczenia w Dentistice stoi zespół ekspertów specjalizujących się w wąskich dziedzinach stomatologicznych. Nasi lekarze ściśle ze sobą współpracują na każdym etapie terapii: od planowania i opracowania odpowiednich metod przez wykonywanie zabiegów aż do zakończenia leczenia. Umożliwia to uzyskanie oczekiwanych, w pełni satysfakcjonujących efektów. Eksperci w Dentistice mają do dyspozycji nowoczesne technologie, które zapewniają nie tylko bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów, ale również komfort Pacjenta w czasie trwania całego leczenia. Cel, jakim jest piękny, pełny i zdrowy uśmiech, osiągamy niezwykle skutecznie, o czym przekonało się już ponad 7500 Pacjentów!

  Umów się na konsultację!

  Ciesz się swoimi ,,trzecimi zębami”! W Dentistice skutecznie rekonstruujemy utracone zęby, przywracając na twarze Pacjentów piękny uśmiech i pełną funkcjonalność w jamie ustnej. Dołącz do nich! Odmień swoje życie z naszą pomocą! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 530 016 530.

  Przeczytaj najczęstsze pytania Pacjentów o implantami zębów

  Choroby przyzębia czy niedostateczna ilość tkanki miękkiej lub kostnej mogą być przeciwwskazaniem do przeprowadzenia tego zabiegu. Konieczne jest wtedy wcześniejsze uporanie się z tymi problemami.

  30-60 minut jest to najczęstszy czas, jaki jest konieczny do wszczepienia jednego implantu. Podczas jednego zabiegu można w miejsca po utraconych zębach umieścić kilka tytanowych śrubek.

  Implanty wykorzystuje się w przypadku pojawienia się pojedynczej luki, kilku braków zębowych lub bezzębia. Umożliwia to przywrócenie naturalnych warunków w jamie ustnej.

  gabinet dentystyczny w toruniu
  0
  GABINETÓW
  dentysta toruń
  0
  WYLECZONYCH PACJENTÓW
  stomatolog toruń
  0
  LAT DOŚWIADCZENIA
  stomatologia toruń
  0
  OSÓB W ZESPOLE
  stomatolog toruń

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wybierzesz swojego dentystę

  Przeczytaj porady ekspertów

  Uczulenie na protezę zębową – czy jest częste? Jak się objawia i jak sobie z nim radzić?
  Dentistica proteza na implantach protezy Toruń

  Uczulenie na protezę zębową jest kwestią, która dotyka część osób korzystających z tych rozwiązań stomatologicznych. Skutki takiego stanu rzeczy mogą być poważne i tym samym znacząco wpływać na komfort życia Pacjentów. Z tego też względu bardzo ważne jest zapoznanie się z przyczynami występowania uczulenia oraz sposobami radzenia sobie z tym problemem.     Objawy uczulenia […]


  Proteza overdenture – koszt
  Dentistica implanty protezy Toruń

  Proteza overdenture to rodzaj uzupełnienia protetycznego mocowany na filarach za pomocą zatrzasków. Rolę filarów mogą pełnić zęby własne Pacjenta lub implanty. Ten rodzaj protezy ma wiele zalet, ale z jakimi wiąże się kosztami?     Proteza overdenture – cena Ile kosztuje proteza overdenture? Cena jest uwarunkowana czynnikami, które różnią się w zależności od danego przypadku. […]


  Przechowywanie protez zębowych
  Dentistica protezy przechowywanie przechowywanie protez Przechowywanie protez zębowych Toruń

  Przechowywanie protez zębowych W jaki sposób należy przechowywać protezę zębową? Czy można na noc pozostawić ją na zębach? W jaki sposób ją pielęgnować? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.     Czy powinno się spać z protezą? Czy protezę powinno się wyjmować na noc? Nie trzeba tego robić, jeżeli użytkuje się protezę częściową czy […]


  Projekty unijne

  DENTISTICA KATARZYNA PAŃCZYK SP. Z O.O. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wdrożenie innowacji usługowych przez DENTISTICA Katarzyna Pańczyk Spółka Jawna”.

  Celem projektu jest wdrożenie innowacyjnej usługi korekty wad zgryzu przy wykorzystaniu metody pośredniej klejenia zamków w technice CAD/CAM.
  Dofinansowanie projektu z UE: 328 847,98 zł

  www.mapadotacji.gov.pl

  © Wszelkie prawa zastrzeżone

  Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę

  ZĘBY W 1 DZIEŃ PROTEZA NA 4 IMPLANTACH

  Wypełnij formularz

   *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

   Zadzwoń:
   +48 530 016 530