średnia ocena
4.7 / 5

Korony i mosty zębowe

Korony i mosty zębowe  Toruń 

korony zębowe Toruń

Szeroki uśmiech już dawno nie pojawił się na Twojej twarzy? Unikasz spotkań ze znajomymi? To właśnie przez braki zębowe jakość życia Pacjentów ulega pogorszeniu. Dlatego tak niezwykle ważne jest, aby zdecydować się na podjęcie leczenia stomatologicznego i uzupełnienie pojedynczych oraz większych braków zębowych. Korony i mosty zębowe w Toruniu pozwalają przywrócić estetykę uśmiechu, a także pełną funkcjonalność w jamie ustnej Pacjenta. Koniec z zasłanianiem ust podczas śmiechu! Przyjdź do naszej kliniki i odmień swoje życie na lepsze!

Co powinieneś wiedzieć o koronach i mostach zębowych?

W Dentistice za główny cel stawiamy pomoc Pacjentom w spełnianiu marzenia o pięknym i zdrowym uśmiechu. Jednym ze stosowanych przez nas rozwiązań są korony zębowe. To uzupełnienie protetyczne może zostać wykorzystane w przypadku złamania zęba. Konieczne jest wtedy precyzyjne i delikatne oczyszczenie pozostałego fragmentu. Następnie pobierany jest wycisk uzębienia, który przesyłany jest do pracowni protetycznej. Tam przygotowywana jest korona indywidualnie dopasowana do warunków w jamie ustnej Pacjenta. Ostatni etap to zamocowanie rekonstrukcji protetycznej. Do tego celu wykorzystujemy specjalny cement stomatologiczny szczelnie wypełniający przestrzeń. Nie ma więc ryzyka, że resztki z pożywienia dostaną się pod koronę zębową.

Nieco inaczej leczenie przebiega w przypadku utraty zęba. Niezwykle skuteczną metodą uzupełnienia braku zębowego jest zastosowanie korony zęba na implancie. Wcześniej przeprowadza się wtedy zabieg implantacji, polegający na umieszczeniu implantu (mała, tytanowa śruba) w miejsce po utraconym korzeniu zęba.

Leczenie implantoprotetyczne jest komfortowe. Ogromna w tym zasługa umiejętności naszych lekarzy oraz znieczulenia miejscowego. W naszym gabinecie istnieje również możliwość skorzystania z komputerowego znieczulenia. Zapewnia ono szczególny komfort podczas całego leczenia, wynikający z podawania środka znieczulającego, którego przepływ kontrolowany jest przez specjalny mikroprocesor. Informujemy, że decyzję o możliwości skorzystania z komputerowego znieczulenia podejmuje lekarz przeprowadzający zabieg.

Po zabiegu implantacji należy odczekać około 3-6 miesięcy na pełną integrację implantu zęba z kością Pacjenta. Po tym czasie można pobrać wycisk uzębienia i przygotować w laboratorium protetycznym indywidualną koronę zębową. Jej zamocowanie pozwala przywrócić piękny oraz pełny uśmiech.

Alternatywnym rozwiązaniem dla korony na implancie, rozwiązującym problem brakujących zębów jest most protetyczny. Odbudowa ta składa się z filarów oraz znajdującego się pomiędzy nimi przęsła. W przypadku mostu zębowego, zęby sąsiadujące z luką są delikatnie szlifowane. Jest to niezbędne, aby stabilnie zamocować rekonstrukcję protetyczną. Następnie pobierany jest wycisk uzębienia, który przesyła się do pracowni protetycznej. Tam precyzyjnie wykonywany jest most zębowy indywidualnie dla każdego Pacjenta. Jeżeli spełnia wszystkie oczekiwania, mocowany jest na stałe na oszlifowanych zębach za pomocą specjalnego cementu stomatologicznego.

Mosty protetyczne stosuje się również do zrekonstruowania kilku braków zębowych występujących obok siebie. Filarami dla mostu i w tym przypadku mogą być własne zęby Pacjenta lub implanty zębów. Konieczne jest wtedy przeprowadzenie zabiegu wszczepienia implantów, które stają się filarami. Po zintegrowaniu się tytanowych śrub pobierany jest wycisk uzębienia, który jest wysyłany do laboratorium protetycznego. Tam technik stomatologiczny w oparciu o wycisk wykonuje most zębowy. Ostatnim etapem leczenia jest jego zamocowanie do implantów. Pozwala to estetycznie i w pełni funkcjonalnie odbudować utracone zęby.

Indywidualne podejście do Pacjenta

Nasi lekarze posiadają szeroką wiedzę oraz ogromne umiejętności. Za odbudowanie zębów w Dentistice odpowiada m.in. zespół protetyków. Ich bogate oraz wieloletnie doświadczenie sprawia, że niezwykle trafnie dobierają metody leczenia dopasowane indywidualnie do Pacjenta, na podstawie wcześniej przeprowadzonej diagnostyki.

W Dentistice posiadamy własne centrum diagnostyczne, dlatego nie tracisz swojego cennego czasu na robienie badań w innych miejscach! Wykonanie ich na miejscu w gabinecie, niejednokrotnie pozwala na skrócenie czasu trwania leczenia.

W naszej klinice każdego Pacjenta traktujemy indywidualnie. Dlatego podczas konsultacji i planowania leczenia nasz zespół ekspertów uwzględnia cechy wyglądu, a przede wszystkim warunki zdrowotne. Dodatkowo Dentistica to eksperci zajmujący się wąskimi dziedzinami stomatologii. Korzystają z innowacyjnych technologii, które pozwalają przeprowadzić leczenie stomatologiczne dopasowane do potrzeb Pacjenta. Wszystko to sprawia, że uzyskujemy naturalny wygląd rekonstruowanych zębów i jednocześnie przywracamy pełną funkcjonalność w jamie ustnej oraz spełniamy marzenia Pacjentów o pięknym i zdrowym uśmiechu.

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

Korony i mosty zębowe

Lek. dent. Marcin Gajkowski

Specjalista protetyki stomatologicznej

Zajmuje się: implanty, korony i mosty, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

Uśmiech odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka, dlatego moim celem jest zapewnienie Pacjentowi takiego uzębienia, z którym będzie się czuł swobodnie oraz pewnie.


Uwielbiam moment, w którym mój Pacjent po raz pierwszy uśmiecha się z nowymi zębami – jest to uczucie nie do opisania oraz największa nagroda, jaką mogę otrzymać. Dlatego właśnie zostałem lekarzem dentystą.

Korony i mosty zębowe

Lek. dent. Izabela Oder-Dekowska

Zajmuje się: protezy, korony i mosty, stomatologia zachowawcza

Stomatologią zajmuję się od 23 lat. Chociaż moja rodzina nie miała tradycji lekarskich, już jako dziecko fascynowała mnie ta dziedzina medycyny, chociaż miałam wiele pomysłów na życie.


Ukończyłam studia w Akademii Medycznej w Gdańsku w 1995 roku. Odbyty przeze mnie staż w Papieskiej Klinice w Gemelli (Rzym) oraz praktyki w polskich gabinetach tylko utwierdziły mnie w przekonaniu o właściwym wyborze ścieżki zawodowej.
Do Zespołu Centrum Stomatologii Estetycznej, Implantologii oraz Ortodoncji Dentistica dołączyłam w 2017 roku.

Korony i mosty zębowe

Lek. dent. Paulina Osińska-Chybińska

Zajmuje się: protezy, korony i mosty, endodoncja, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

Korony i mosty zębowe

Lek. dent. Iwona Grzeszek

Zajmuje się: implanty, korony i mosty, endodoncja, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

Uważam, że każdy Pacjent jest wyjątkowy oraz stanowi osobną historię. Dlatego poza gromadzonymi przez lata wiedzą i doświadczeniem wkładam w swoją pracę całe serce. W 1997 roku ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim z Oddziałami Stomatologicznymi Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2006 roku po zdanym egzaminie cieszę się tytułem specjalisty z dziedziny stomatologii ogólnej.

Korony i mosty zębowe

Lek. dent. Sebastian Bugajski

Zajmuje się: implanty, korony i mosty, endodoncja, chirurgia stomatologiczna, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

W roku 2003 ukończyłem Uniwersytet Medyczny w Łodzi na kierunku lekarsko-dentystycznym. W stomatologii najbardziej odnalazłem się w zabiegach chirurgicznych oraz w wykonywaniu leczeń endodontycznych z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego. Cały czas pogłębiam swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach tematycznych.

Umów się na wizytę

Poznaj atuty:

 • Koszt konsultacji  200 zł
 • Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia
 • Poznasz plan i koszty leczenia

  *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane  Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!

  Korony i mosty zębowe

  Leczenie zębów bez bólu

  Obawiasz się leczenia stomatologicznego? Niepotrzebnie! W Dentistice stosujemy bezpłatne miejscowe znieczulenie. Płatną alternatywą dla tego rozwiązania jest komputerowe znieczulenie. Jego skuteczność powoduje, że przez całe leczenie można przejść z przyjemnością. Informujemy, że decyzję o możliwości skorzystania z komputerowego znieczulenia podejmuje lekarz przeprowadzający zabieg. Proces leczenia uprzyjemnia też podejście zespołu do Pacjenta, który jest przygotowany do leczenia Pacjentów borykających się z dentofobią. Dzięki doświadczeniu, technologii i umiejętnościom w Dentistica tworzymy wspaniałą atmosferę, a Ty możesz poczuć się jak w domu!

  mosty zębowe Toruń

  Rodzaje koron protetycznych:

  Korona porcelanowa na podbudowie metalowej – rekonstrukcja ta zbudowana jest z metalowej podstawy oraz porcelanowej części zewnętrznej. Jest to ekonomiczne oraz trwałe rozwiązanie. Wykorzystanie metalu powoduje obniżenie estetyki tej rekonstrukcji, szczególnie przezierności zęba, który wygląda na mniej naturalny. Stosowanie koron na metalu rekomendowane jest w bocznych odcinkach jamy ustnej, które są mniej widoczne podczas uśmiechania się.

  Korona porcelanowa na podbudowie z tlenku cyrkonu – jest to wysokiej klasy korona protetyczna, zbudowana z tlenku cyrkonu, otoczonego porcelaną. Zastosowany materiał nie wywołuje reakcji alergicznych i do złudzenia przypomina prawdziwy ząb ludzki. Korona „cyrkonowa” pozwala uzyskać estetyczny i trwały efekt oraz przywrócić pełną funkcjonalność w jamie ustnej.

  Korona pełnoceramiczna (bez podbudowy z innego materiału) – jest to rozwiązanie nie do odróżnienia od reszty uzębienia. Dzieje się tak, ponieważ do jej produkcji wykorzystywana jest tylko porcelana, której współczynnik załamania światła (przezierność) jest prawie identyczny z tym, jaki posiadają naturalne zęby. Korony pełnoceramiczne pozwalają na uzyskanie trwałych efektów i umożliwiają uzyskanie niezwykle naturalnego wyglądu. Idealnie nadają się do strefy estetycznej, czyli przednich zębów widocznych podczas uśmiechania się i rozmowy.

  Zakładanie korony protetycznej krok po kroku

  1. Na początku przeprowadzona zostanie konsultacja. W jej trakcie lekarz oceni stan zdrowia Twojej jamy ustnej i porozmawia z Tobą, aby poznać oczekiwania względem leczenia. Wykonana zostanie również pełna diagnostyka, z wykorzystaniem takich urządzeń jak RTG czy kamera wewnątrzustna. Podczas wizyty otrzymasz również wstępny plan leczenia i kosztorys. Dzięki temu będziesz wiedział, jak będzie wyglądało Twoje leczenie oraz dowiesz się, z jakimi kosztami się ono wiąże. W ten sposób cała terapia będzie dla Ciebie przewidywalna.

  2. Na kolejnej wizycie ząb jest szlifowany i przygotowywany do zamocowania rekonstrukcji tymczasowej. Na tym etapie pozostały fragment jest dokładnie oczyszczany. W przypadku braku zęba wszczepiany jest implant. Okres integracji tytanowej śruby (implantu) z kością trwa kilkanaście tygodni.

  3. Pobierany jest wycisk uzębienia, który przesyła się do pracowni protetycznej. To właśnie tam wykonywana jest korona idealnie dopasowana do wyglądu uzębienia.

  4. Przed opuszczeniem gabinetu, Pacjent otrzymuje uzupełnienie tymczasowe, które służy mu, aż do oddania pracy ostatecznej za kilka tygodni.

  5. Ostatecznie rekonstrukcja mocowana jest na stałe. Przywrócona zostaje wtedy estetyka uśmiechu oraz pełna funkcjonalność w jamie ustnej.

  Rodzaje mostów protetycznych

  Mosty protetyczne na podbudowie metalowej – stosunkowo tanie i wytrzymałe rozwiązanie. Rekonstrukcja ta zbudowana jest z metalowej podstawy, przez co obniżona jest estetyka odbudowy. Zewnętrzna część tworzona jest z porcelany.

  Mosty ceramiczne na podbudowie z tlenku cyrkonu – pozwalają na uzyskanie optymalnego efektu estetycznego i funkcjonalnego. Do produkcji wykorzystywany jest tlenek cyrkonu oraz wysokiej jakości porcelana. Zastosowane materiały nie powodują reakcji alergicznych.

  Mosty pełnoceramiczne – umożliwiają uzyskanie znakomitych efektów estetycznych i funkcjonalnych. Do ich produkcji wykorzystywana jest wysokiej jakości porcelana, co pozwala otrzymać naturalny wygląd.

  Zakładanie mostu protetycznego krok po kroku

  1. Pierwszym etapem jest konsultacja. Podczas niej lekarz porozmawia o Twoich oczekiwaniach względem terapii. Wykonana zostanie również pełna diagnostyka. W jej trakcie wykorzystujemy takie urządzenia jak RTG czy kamerę wewnątrzustną. Na tej podstawie dentysta oceni stan zdrowia jamy ustnej. Zostanie również przygotowany wstępny kosztorys oraz plan leczenia.

  2. W przypadku pojedynczego braku zęby sąsiadujące z luką są szlifowane. W wyniku utraty kilku zębów obok siebie często lekarz musi opracować dodatkowo „zęby zewnętrzne”. Jest to konieczne by przyszły most był bardziej odporny na siły zgryzowe. Alternatywą jest wszczepienie implantów. Leczenie to jest niezwykle skuteczne. Integracja implantów z kością trwa kilka tygodni.

  3. Pobierany jest wycisk uzębienia, który przesyłany jest do pracowni protetycznej, gdzie precyzyjnie wykonywany jest most. Wykorzystywane materiały pozwalają uzyskać znakomity efekt estetyczny oraz funkcjonalny.

  4. W ustach Pacjenta stomatolog umieszcza uzupełnienie tymczasowe, które służy mu, aż do oddania pracy ostatecznej za kilka tygodni.
  5. Ostatnim etapem jest zamocowanie mostu protetycznego na oszlifowanych zębach lub wcześniej wszczepionych implantach.

  Umów się na wizytę!

  Pragniesz znowu cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem? Koniecznie zdecyduj się na leczenie w naszej klinice, gdzie pomożemy spełnić Twoje marzenie! Stosujemy w pełni bezpieczne i skuteczne metody. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 530 016 530.

  Przeczytaj najczęstsze pytania Pacjentów dotyczące koron i mostów

  Odbudowy mocowane są za pomocą specjalnego cementu stomatologicznego, który szczelnie wypełnia wszystkie przestrzenie. Aby całkowicie zminimalizować ryzyko przedostania się resztek pożywienia pod korony lub mosty zębowe używa się dodatkowo nici Super Floss i irygatorów.

  Do przeciwwskazań należą niewyleczone choroby przyzębia czy zmiany próchnicowe, a także zbyt krótka naturalna korona zębów.

  W Dentistice dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie zabiegi były całkowicie komfortowe, dlatego w codziennej praktyce korzystamy z najlepszych dostępnych znieczuleń na rynku.

  gabinet dentystyczny w toruniu
  0
  GABINETÓW
  dentysta toruń
  0
  WYLECZONYCH PACJENTÓW
  stomatolog toruń
  0
  LAT DOŚWIADCZENIA
  stomatologia toruń
  0
  OSÓB W ZESPOLE
  stomatolog toruń

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wybierzesz swojego dentystę

  Przeczytaj porady ekspertów

  Uczulenie na protezę zębową – czy jest częste? Jak się objawia i jak sobie z nim radzić?
  Dentistica proteza na implantach protezy Toruń

  Uczulenie na protezę zębową jest kwestią, która dotyka część osób korzystających z tych rozwiązań stomatologicznych. Skutki takiego stanu rzeczy mogą być poważne i tym samym znacząco wpływać na komfort życia Pacjentów. Z tego też względu bardzo ważne jest zapoznanie się z przyczynami występowania uczulenia oraz sposobami radzenia sobie z tym problemem.     Objawy uczulenia […]


  Proteza overdenture – koszt
  Dentistica implanty protezy Toruń

  Proteza overdenture to rodzaj uzupełnienia protetycznego mocowany na filarach za pomocą zatrzasków. Rolę filarów mogą pełnić zęby własne Pacjenta lub implanty. Ten rodzaj protezy ma wiele zalet, ale z jakimi wiąże się kosztami?     Proteza overdenture – cena Ile kosztuje proteza overdenture? Cena jest uwarunkowana czynnikami, które różnią się w zależności od danego przypadku. […]


  Przechowywanie protez zębowych
  Dentistica protezy przechowywanie przechowywanie protez Przechowywanie protez zębowych Toruń

  Przechowywanie protez zębowych W jaki sposób należy przechowywać protezę zębową? Czy można na noc pozostawić ją na zębach? W jaki sposób ją pielęgnować? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.     Czy powinno się spać z protezą? Czy protezę powinno się wyjmować na noc? Nie trzeba tego robić, jeżeli użytkuje się protezę częściową czy […]


  Projekty unijne

  DENTISTICA KATARZYNA PAŃCZYK SP. Z O.O. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wdrożenie innowacji usługowych przez DENTISTICA Katarzyna Pańczyk Spółka Jawna”.

  Celem projektu jest wdrożenie innowacyjnej usługi korekty wad zgryzu przy wykorzystaniu metody pośredniej klejenia zamków w technice CAD/CAM.
  Dofinansowanie projektu z UE: 328 847,98 zł

  www.mapadotacji.gov.pl

  © Wszelkie prawa zastrzeżone

  Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę

  ZĘBY W 1 DZIEŃ PROTEZA NA 4 IMPLANTACH

  Wypełnij formularz

   *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

   Zadzwoń:
   +48 530 016 530