średnia ocena
4.7 / 5

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza  Toruń 

implanty zębowe Toruń

Przeszywający ból zęba może być objawem zmian próchnicowych. Szybka reakcja w postaci wizyty w gabinecie stomatologicznym i podjęcie leczenia zachowawczego pozwala skutecznie zapobiec wystąpieniu poważniejszych konsekwencji w przyszłości i niejednokrotnie dłuższego leczenia. Dlatego czym szybciej zgłosisz się do dentysty, tym lepiej. W Dentistice wszelkie zabiegi przeprowadza doświadczony zespół ekspertów, używając skutecznych form znieczuleń, co powoduje, że zabieg jest komfortowy.

Co powinieneś wiedzieć o stomatologii zachowawczej?

Stomatologia zachowawcza w Toruniu zajmuje się leczeniem zmian próchnicowych i wypełnianiem powstałych ubytków. Głównym objawem, że w jamie ustnej dzieje się coś niepokojącego, jest występujący ból zęba, na przykład podczas jedzenia. Kiedy staje się on przeszywający, jest to oznaka poważniejszego zagrożenia. W obu przypadkach koniecznie zgłoś się do dentysty. Pamiętaj też, że im szybciej podejmiesz odpowiednie leczenie, tym mniej inwazyjna może okazać się terapia w Twoim przypadku.

Zrezygnowanie z pomocy stomatologicznej prowadzi w konsekwencji do rozwoju choroby próchnicowej, której jednym ze skutków może być nawet utrata zębów. Jednocześnie wiedz, że zdrowie zębów ma wpływ na zdrowie całego organizmu. Warto również pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych, które należy odbywać średnio co 6 miesięcy. Zalecamy, aby taką wizytę połączyć z profesjonalną higienizacją zębów (oczyszczenie zębów przez dyplomowaną higienistkę). Podczas wizyty kontrolnej lekarz weryfikuje stan zdrowia zębów Pacjenta i może na wczesnym etapie rozpoznać niepokojące zmiany chorobowe oraz odpowiednio zareagować. W efekcie leczenie jest dużo łatwiejsze do przeprowadzenia i nie wymaga zastosowania bardziej inwazyjnych metod leczenia. Pamiętaj, im szybciej zgłosisz się do dentysty, tym lepiej.

Jak wygląda leczenie próchnicy w Toruniu?

Podstawą każdego leczenia jest przeprowadzenie wizyty konsultacyjnej i dokładnej diagnostyki. W Dentistica posiadamy centrum diagnostyczne, dzięki czemu oszczędzamy również Twój czas, ponieważ wszystkie niezbędne badania są wykonywane na miejscu. Własna pracownia diagnostyczna pozwala nam również na precyzyjne zaplanowanie leczenia i osiągnięcie przewidywanych efektów.

Pamiętaj, że do gabinetu warto udać się nie tylko wtedy, kiedy zauważysz u siebie pierwsze niepokojące objawy. Zaleca się, aby regularnie uczęszczać na wizyty kontrolne.

Po przeprowadzeniu diagnostyki i wizyty kontrolnej lekarz dentysta przygotowuje dla Pacjenta indywidualny plan leczenia oraz kosztorys. Po jego akceptacji, jeśli wizyta nie ma charakteru bólowego, rozpoczynamy proces leczenia. W Dentistice stawiamy na uczciwość i przejrzystość, dlatego nasi Pacjenci po wizycie wstępnej dokładnie wiedzą, ile będzie trwało ich leczenie stomatologiczne oraz z jakim kosztem się ono wiąże.

Prawidłowe rozpoznanie problemu to pierwszy krok do sukcesu. Następnie rozpoczynamy leczenie. W celu wyleczenia próchnicy zęba konieczne jest dokładnie oczyszczenie zakażonych tkanek. Po wyczyszczeniu zęba ze zmian próchnicowych dentysta wypełnia koronę zęba materiałem światłoutwardzalnym. Alternatywą dla tego rozwiązania są nowoczesne nakłady koronowe inlay/onlay wykonywane z wysokiej jakości porcelany indywidualnie dla Pacjenta w laboratorium protetycznym czy kompozytu technicznego. To doskonałe rozwiązanie dla osób szukających najwyższej estetyki. Leczenie przy wykorzystaniu nakładów inlay/onlay wymaga odbycia przynajmniej dwóch wizyt i wykonania wycisku uzębienia Pacjenta.

W naszej klinice standardowo do wypełniania zębów wykorzystujemy wysokiej jakości materiał kompozytowy. Występuje w różnych odcieniach, co umożliwia dopasowanie jego koloru do reszty uzębienia.

W przypadku korzystania z wypełnienia światłoutwardzalnego, po oczyszczeniu zębów, dentysta wypełnia ząb, a do utwardzenia “plomby” stosowane są promienie specjalnej lampy. Po zakończeniu leczenia, jeśli nie będzie innych przeciwwskazań, możesz od razu jeść i pić. 

Poznaj historię Pana Pawła:

Nowoczesne wypełnienia zębów stosowane w Dentistica

 • Wypełnienia światłoutwardzalne

Wiele osób pamięta jeszcze standardowe wypełnienia amalgamatowe, o charakterystycznym „srebrnym” kolorze. Ich niska estetyka, a także niekorzystny wpływ na zdrowie sprawiły, że zostały wyparte przez nowoczesne rozwiązania. W Dentistice stosujemy wypełnienia światłoutwardzalne. Do ich produkcji wykorzystywany jest w pełni bezpieczny materiał kompozytowy, dostępny w wielu kolorach i przeziernościach. W połączeniu z doświadczeniem oraz wyczuciem estetyki naszych ekspertów umożliwia osiągnięcie takiego wypełnienia, które będzie nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Co niezwykle ważne, podczas zabiegu wykorzystywane są promienie specjalnej lampy, które powodują utwardzenie materiału kompozytowego. Wypełnienia światłoutwardzalne pozwalają na osiągnięcie odpowiedniego wyglądu i trwałości, a Ty będziesz mógł cieszyć się zdrowym uśmiechem.

 • Nowoczesne wypełnienia inlay/onlay

Nakłady kompozytowe inlay/onlay to alternatywa dla wypełnień światłoutwardzalnych. W przypadku dużej utraty tkanek z powodu próchnicy to najlepsze rozwiązanie, które powinno być wybierane w pierwszej kolejności. Cechuje je wysoka estetyka wykonania oraz niezwykła trwałość. Takie nakłady koronowe są przeznaczone dla Pacjentów stawiających na najwyższą jakość. Inlay/onlay wykonywane są indywidualnie dla Pacjenta na podstawie wycisku w laboratorium protetycznym. Nakłady tworzone są przez technika stomatologicznego z wysokiej klasy porcelany lub kompozytu technicznego. Przeprowadzenie leczenia z wykorzystaniem nowoczesnych ,,uzupełnień” inlay/onlay wymaga odbycia co najmniej 2 wizyt.

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

Stomatologia zachowawcza

Lek. dent. Marcin Gajkowski

Specjalista protetyki stomatologicznej

Zajmuje się: implanty, korony i mosty, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

Uśmiech odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka, dlatego moim celem jest zapewnienie Pacjentowi takiego uzębienia, z którym będzie się czuł swobodnie oraz pewnie.


Uwielbiam moment, w którym mój Pacjent po raz pierwszy uśmiecha się z nowymi zębami – jest to uczucie nie do opisania oraz największa nagroda, jaką mogę otrzymać. Dlatego właśnie zostałem lekarzem dentystą.

Stomatologia zachowawcza

Lek. dent. Izabela Oder-Dekowska

Zajmuje się: protezy, korony i mosty, stomatologia zachowawcza

Stomatologią zajmuję się od 23 lat. Chociaż moja rodzina nie miała tradycji lekarskich, już jako dziecko fascynowała mnie ta dziedzina medycyny, chociaż miałam wiele pomysłów na życie.


Ukończyłam studia w Akademii Medycznej w Gdańsku w 1995 roku. Odbyty przeze mnie staż w Papieskiej Klinice w Gemelli (Rzym) oraz praktyki w polskich gabinetach tylko utwierdziły mnie w przekonaniu o właściwym wyborze ścieżki zawodowej.
Do Zespołu Centrum Stomatologii Estetycznej, Implantologii oraz Ortodoncji Dentistica dołączyłam w 2017 roku.

Stomatologia zachowawcza

Lek. dent. Piotr Sobiechowski

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza

Ukończyłem kierunek lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Pasjonuję się estetyczną odbudową zębów oraz leczeniem endodontycznym. Lubię przyjmować najmłodszych Pacjentów i widzieć ich uśmiechy po skutecznym leczeniu.

Szczegółowy wywiad, rozmowa, kompleksowa diagnostyka i przygotowanie dokładnego planu leczenia są dla mnie bardzo ważne.


Stomatologia zachowawcza

Lek. dent. Agnieszka Biniak

Zajmuje się: endodoncja, chirurgia stomatologiczna, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

Jestem absolwentką kierunku Lekarsko-dentystycznego Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach, osiągając przy tym bardzo dobry wynik.


Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach.

Koncentruję się na kompleksowym podejściu do pacjentów, stawiając na dopasowanie zabiegów do ich potrzeb. Przepełnia mnie pasja oraz czuję ciągły głód wiedzy, nieprzerwanie poszerzając horyzonty, aby jak najlepiej pomóc pacjentom.

Stomatologia zachowawcza

Lek. dent. Paulina Osińska-Chybińska

Zajmuje się: protezy, korony i mosty, endodoncja, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

Stomatologia zachowawcza

Lek. dent. Paulina Roszyk

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. W podwrocławskiej Oleśnicy odbywałam staż i uzyskałam pierwsze szlify zawodowe, przygotowujące do wykonywania zawodu stomatologa. Moim marzeniem było założyć rodzinę, z tego względu wróciłam do rodzinnego Torunia

Chęć niesienia pomocy i kontakt z ludźmi to moja najsilniejsza inspiracja do pracy jako lekarz dentysta. Uważam samodoskonalenie za prawdziwą receptę na sukces, toteż nieustannie dążę do poszerzania swoich kompetencji w każdej dziedzinie stomatologii, a leczenie innych to po prostu moja pasja.

Stomatologia zachowawcza

Lek. dent. Iwona Grzeszek

Zajmuje się: implanty, korony i mosty, endodoncja, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

Uważam, że każdy Pacjent jest wyjątkowy oraz stanowi osobną historię. Dlatego poza gromadzonymi przez lata wiedzą i doświadczeniem wkładam w swoją pracę całe serce. W 1997 roku ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim z Oddziałami Stomatologicznymi Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2006 roku po zdanym egzaminie cieszę się tytułem specjalisty z dziedziny stomatologii ogólnej.

Stomatologia zachowawcza

Lek. dent. Sebastian Bugajski

Zajmuje się: implanty, korony i mosty, endodoncja, chirurgia stomatologiczna, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

W roku 2003 ukończyłem Uniwersytet Medyczny w Łodzi na kierunku lekarsko-dentystycznym. W stomatologii najbardziej odnalazłem się w zabiegach chirurgicznych oraz w wykonywaniu leczeń endodontycznych z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego. Cały czas pogłębiam swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach tematycznych.

Stomatologia zachowawcza

Lek. dent. Luiza Bruzdowicz

Zajmuje się: endodoncja, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna

Ukończyłam kierunek lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Podczas pracy zwracam szczególną uwagę na komfort Pacjenta i bezstresowy przebieg wizyty, kompleksowe podejście oraz dokładnie ułożony plan leczenia również są dla mnie bardzo istotne. Moje ulubione dziedziny stomatologii to endodoncja, stomatologia zachowawcza oraz stomatologia dziecięca. 

Leczenie zębów bez bólu

Wiele osób ciągle obawia się wizyty w gabinecie stomatologicznym. Powód jest jeden: strach przed bólem. W naszej klinice dokładamy wszelkich starań, aby każdy zabieg przeprowadzany był w komfortowych warunkach. Z tego powodu postanowiliśmy obok tradycyjnych rozwiązań skorzystać również z nowoczesnego komputerowego znieczulenia. Za cały proces podania środka znieczulającego odpowiada specjalny mikroprocesor. To powoduje, że nie tylko przebieg leczenia, ale również moment znieczulenia jest praktycznie nieodczuwalny dla Pacjenta. Jednocześnie należy zaznaczyć, że decyzję o możliwości skorzystania z komputerowego znieczulenia podejmuje indywidualnie lekarz przeprowadzający zabieg.

Nowoczesne znieczulenia to nie wszystko. W naszym gabinecie pracuje zespół ekspertów, który przeszedł szereg szkoleń i warsztatów przygotowujących go do przyjmowania Pacjentów borykających się z dentofobią. Połączenie szkoleń prowadzonych w kraju i za granicą oraz wieloletniego doświadczenia lekarzy powoduje, że Pacjenci borykający się ze strachem przed dentystą mogą czuć się w naszym gabinecie komfortowo. Jeśli boisz się dentysty, koniecznie powiedz o tym naszemu zespołowi przed wizytą. To pozwala ekspertom Dentistca wdrożyć odpowiednie procedury, aby Twoje leczenia odbyło się bezstresowo.

Umów się na wizytę

Poznaj atuty:

 • Koszt konsultacji  200 zł
 • Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia
 • Poznasz plan i koszty leczenia

  *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane  Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!

  Stomatologia zachowawcza

  Zauważyłeś u siebie niepokojące objawy? Koniecznie odwiedź naszą klinikę. Twoja szybka reakcja pozwoli zapobiec pojawieniu się poważniejszych konsekwencji w przyszłości. W Dentistice stosujemy skuteczne rozwiązania umożliwiające przywrócenie zdrowia w jamie ustnej przy zachowaniu wysokiego komfortu. Przekonaj się sam i umów się na wizytę. Możesz to zrobić, dzwoniąc pod numer +48 530 016 530 lub wypełniając formularz.

  Przeczytaj najczęstsze pytania Pacjentów dotyczące stomatologii zachowawczej

  Materiał kompozytowy jest utwardzany za pomocą specjalnej lampy, przez co nie istnieje ryzyko, że wypełnienie wypadnie lub się odkształci. Można więc bez obaw jeść i pić po zakończonym zabiegu.

  Zaleca się, aby na wizyty kontrolne udawać się przynajmniej raz na pół roku. W ten sposób lekarz ma możliwość ocenienia stanu zdrowia jamy, a tym samym wykryć wczesne zmiany. Może dzięki temu ustrzec się przed koniecznością wykonania bardziej skomplikowanego i złożonego leczenia w przyszłości.

  W Dentistice w trakcie leczenia stosujemy wysokiej jakości materiał kompozytowy, przez co możliwe jest uzyskanie trwałych efektów.

  gabinet dentystyczny w toruniu
  0
  GABINETÓW
  dentysta toruń
  0
  WYLECZONYCH PACJENTÓW
  stomatolog toruń
  0
  LAT DOŚWIADCZENIA
  stomatologia toruń
  0
  OSÓB W ZESPOLE
  stomatolog toruń

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wybierzesz swojego dentystę

  Przeczytaj porady ekspertów

  Uczulenie na protezę zębową – czy jest częste? Jak się objawia i jak sobie z nim radzić?
  Dentistica proteza na implantach protezy Toruń

  Uczulenie na protezę zębową jest kwestią, która dotyka część osób korzystających z tych rozwiązań stomatologicznych. Skutki takiego stanu rzeczy mogą być poważne i tym samym znacząco wpływać na komfort życia Pacjentów. Z tego też względu bardzo ważne jest zapoznanie się z przyczynami występowania uczulenia oraz sposobami radzenia sobie z tym problemem.     Objawy uczulenia […]


  Proteza overdenture – koszt
  Dentistica implanty protezy Toruń

  Proteza overdenture to rodzaj uzupełnienia protetycznego mocowany na filarach za pomocą zatrzasków. Rolę filarów mogą pełnić zęby własne Pacjenta lub implanty. Ten rodzaj protezy ma wiele zalet, ale z jakimi wiąże się kosztami?     Proteza overdenture – cena Ile kosztuje proteza overdenture? Cena jest uwarunkowana czynnikami, które różnią się w zależności od danego przypadku. […]


  Przechowywanie protez zębowych
  Dentistica protezy przechowywanie przechowywanie protez Przechowywanie protez zębowych Toruń

  Przechowywanie protez zębowych W jaki sposób należy przechowywać protezę zębową? Czy można na noc pozostawić ją na zębach? W jaki sposób ją pielęgnować? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.     Czy powinno się spać z protezą? Czy protezę powinno się wyjmować na noc? Nie trzeba tego robić, jeżeli użytkuje się protezę częściową czy […]


  Projekty unijne

  DENTISTICA KATARZYNA PAŃCZYK SP. Z O.O. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wdrożenie innowacji usługowych przez DENTISTICA Katarzyna Pańczyk Spółka Jawna”.

  Celem projektu jest wdrożenie innowacyjnej usługi korekty wad zgryzu przy wykorzystaniu metody pośredniej klejenia zamków w technice CAD/CAM.
  Dofinansowanie projektu z UE: 328 847,98 zł

  www.mapadotacji.gov.pl

  © Wszelkie prawa zastrzeżone

  Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę

  ZĘBY W 1 DZIEŃ PROTEZA NA 4 IMPLANTACH

  Wypełnij formularz

   *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

   Zadzwoń:
   +48 530 016 530