fbpx
średnia ocena
4.7 / 5

Protezy zębowe

Protezy zębowe  Toruń 

Protezy zębowe Toruń

Utrata zębów to poważny problem. Na szczęście piękny i szeroki uśmiech może powrócić za sprawą estetycznych protez zębowych. Jest to skuteczne rozwiązanie, które pomogło odmienić życie wielu Pacjentów. Nowoczesne rekonstrukcje pozwalają poprawić wygląd twarzy oraz przywrócić pełną funkcjonalność w jamie ustnej. Po zakończeniu kompleksowego leczenia w Dentistice znowu będziesz mógł cieszyć się każdym dniem, spożywać ulubione potrawy oraz śmiać się bez obaw!

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o protezach zębów

Protetyka to dział stomatologii zajmujący się rekonstrukcją utraconych lub uszkodzonych zębów. W jej ramach oprócz protez zębowych wykonuje się korony i mosty. Odbudowy te pozwalają skutecznie osiągnąć cel, jakim jest estetyczne i funkcjonalne zrekonstruowanie uzębienia. Po zakończonym leczeniu odzyskasz piękny oraz zdrowy uśmiech. Znowu będziesz mógł cieszyć się smakiem swoich ulubionych potraw oraz śmiać się bez zasłaniania ust.

W naszej klinice stosujemy różne rozwiązania. Z powodzeniem wykorzystujemy zarówno tradycyjne, np. ruchome protezy akrylowe, jak i nowoczesne protezy na implantach czy też mosty na implantach. Indywidualne podejście oraz różnorodne metody stosowane w Dentistice pozwalają nam dobrać uzupełnienia braków zębowych, które spełnią oczekiwania Pacjenta. W naszej klinice przeprowadzamy również leczenie bezzębia metodą All-on-4. Za jej sprawą w krótkim czasie można odbudować cały uśmiech! Do wszczepionych implantów niemal natychmiast mocuje się protezę tymczasową, a Pacjent może wrócić od razu do normalnego funkcjonowania. To szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na zbyt długie przerwy w pracy i codziennym funkcjonowaniu.

Rodzaje protez zębowych

W Dentistice stawiamy na całościowe podejście do Pacjenta. Dbamy o to, aby wychodził z gabinetu ze zdrowym i funkcjonalnym uśmiechem. Nasz doświadczony zespół stale się rozwija, a my inwestujemy w nowoczesne technologie i metody leczenia. Podobnie jest w protetyce.


Tradycyjne odbudowy protetyczne:


 • Protezy akrylowe – jest to tradycyjna metoda leczenia. Jej działanie polega na przeniesieniu siły żucia na błonę śluzową, która z kolei przenosi ją na kość. Pozwala w krótkim czasie odbudować braki zębowe w żuchwie lub szczęce. Charakteryzuje się stosunkowo niską wytrzymałością. Nie zapobiega również procesowi zaniku kości. Dlatego to ekonomiczne rozwiązanie najczęściej stosowane jest jako etap przejściowy przed zastosowaniem innej odbudowy zębów;

 • Protezy szkieletowe – są wykorzystywane przy niewielkich brakach zębowych, jako alternatywa dla zastosowania mostów protetycznych. Budowa protez szkieletowych pozwala na stabilne zamocowanie do pozostałych zębów. W tym ekonomicznym rozwiązaniu część podniebienna jest stosunkowo mała, przez co można odczuwać wszystkie smaki i temperaturę posiłków. Protezy szkieletowe zapewniają komfort użytkowania, jednocześnie mogą być widoczne metalowe elementy mocujące. Jako że są oparte na pozostałych zębach, to na nie przenoszą siłę żucia. W ten sposób ich działanie jest stosunkowo wierne naturalnemu mechanizmowi;

 • Protezy teleskopowe – opierają swoje działanie na tzw. teleskopach, czyli dwóch koronach. Pierwszą z nich przytwierdza się do oszlifowanego zęba, natomiast drugą wkleja się do wewnętrznej części protezy. Pozwala to stabilnie zamocować rekonstrukcję. Jest to rozwiązanie, które idealnie się sprawdzi u Pacjentów z małą ilością zębów. Protezy teleskopowe są estetyczną alternatywą dla rekonstrukcji szkieletowych, ponieważ nie posiadają metalowych zewnętrznych elementów. Protezy teleskopowe szczególnie rekomenduje się Pacjentom wcześniej niekorzystającym z żadnych protez, a także tym, którzy cierpią z powodu braku zębów bocznych lub startych zębów przednich. Należy dodać, że zastosowanie rekonstrukcji tego typu wymaga większego wkładu w utrzymanie higieny;

Rozwiązania wykorzystujące implanty:


 • Protezy na implantach – przy tym rozwiązaniu konieczne jest przeprowadzenie zabiegu implantacji. W miejsce po utraconych korzeniach zęba wszczepia się implanty (małe, tytanowe śruby). Stają się one podstawą do zamocowania korony, mostu lub protezy. Nie bez powodu rozwiązanie to nazywane jest przez wielu „trzecimi zębami człowieka”. Rekonstrukcja na implantach jest stabilnie zamocowana. Przy tym rozwiązaniu nie istnieje ryzyko zadławienia ani wypadnięcia w najmniej oczekiwanym momencie. Można ponownie wrócić do normalnego, codziennego funkcjonowania;

 • Protezy overdenture – nowoczesna metoda stosowana w przypadku bezzębia, którą osadza się na implantach. Ruchoma rekonstrukcja overdenture zapewnia wysoką stabilność oraz estetykę i przywraca pełną funkcjonalność w jamie ustnej. Jej jedynym mankamentem jest to, że podobnie jak w protezach tradycyjnych należy ją wyjmować z ust na noc i regularnie dbać o jej stan techniczny. Ważnym atutem protez overdenture jest zahamowanie zaniku kości wyrostka zębodołowego oraz możliwość swobodnego ich wyjęcia, gdyby uległy uszkodzeniu;

 • All-on-4/all-on-6 – alternatywa dla overdenture, której główną przewagą jest fakt, że protezy zębowej nie musisz wyjmować z ust na noc! To nowoczesne rozwiązanie stosowane w przypadku bezzębia mocowane jest na stałe w ustach Pacjenta. Polega na uprzednim wszczepieniu 4 lub 6 implantów w miejsca po utraconych korzeniach. Następnie w stosunkowo krótkim czasie (od 1 do 7 dni) mocuje się odbudowę tymczasową. Po zintegrowaniu się implantów z kością wymieniana jest ona na stałą rekonstrukcję. Warto dodać, że przeprowadzenie leczenia przy pomocy metody all-on-4/all-on-6 nie wymaga przeszczepu kości, nawet gdy Pacjent boryka się z jej poważnym zanikiem lub całkowitym brakiem. Ze względu na stosunkowo szybki czas wykonania rozwiązanie rekomenduje się osobom niemogącym pozwolić sobie na dłuższe przerwy w codziennym funkcjonowaniu.

Korzyści z leczenia protetycznego w Dentistice

Przeprowadzenie kompleksowego leczenia pozwala przywrócić piękny uśmiech. W ten sposób poprawiony zostaje wygląd całej twarzy, ale przede wszystkie zmianie ulega całe życie! Estetyczne zęby sprawiają, że odzyskasz pewność siebie, a Twoje życie towarzyskie i zawodowe zmieni się na lepsze. Będziesz mógł śmiać się bez obaw oraz spożywać ulubione potrawy. Koniec ze wstydem i zakrywaniem ust rękoma w towarzystwie.

W wielu przypadkach zastosowanie protezy pozwala skutecznie uporać się z wadami wymowy. Jak to możliwe? Niektóre dźwięki wymagają pełnego kontaktu języka z uzębieniem, aby je poprawnie wypowiedzieć. Dlatego zastosowanie protez, które rekonstruują utracone zęby, może skutecznie rozwiązać ten problem. Nienaganna dykcja pozwala poczuć się komfortowo. Strach przed wystąpieniami publicznymi odejdzie w zapomnienie!

Zrekonstruowanie uzębienia korzystnie wpływa również na zdrowie. Po zakończonym leczeniu bez problemu można spożywać wszystkie posiłki. Jest to ważne, ponieważ można dostarczyć wraz z dietą niezbędne składniki odżywcze do organizmu. Ogranicza się także ryzyko przeciążenia układu trawiennego wskutek niedokładnie rozdrobnionego pożywienia w jamie ustnej. Co ważne, odbudowanie zębów pozwala znowu cieszyć się smakiem ulubionych potraw bez uczucia bólu.

Jedną z funkcji zębów jest prawidłowe obciążenie kości. Zapobiega to utracie tkanki kostnej. W przypadku pojawienia się nawet pojedynczej luki dochodzi do zaniku kości. Pogorszona zostaje przez to estetyka twarzy oraz funkcjonalność w jamie ustnej. Można temu jednak zapobiec! Rozwiązaniem są protezy na implantach. Tytanowa śruba po wszczepieniu przejmuje funkcje korzenia. Przywracana jest w ten sposób naturalna sytuacja w jamie ustnej, a tym samym zahamowany zostaje zanik kości. Ta metoda leczenia pozwala zapobiec wystąpieniu poważniejszych konsekwencji w przyszłości.

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

DSC 5819a e1550437557755 - Protezy zębowe

Lek. dent. Marcin Gajkowski

Specjalista protetyki stomatologicznej

Zajmuje się: stomatologia estetyczna, protetyka na implantach, protetyka

Uśmiech odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka, dlatego moim celem jest zapewnienie Pacjentowi takiego uzębienia, z którym będzie się czuł swobodnie oraz pewnie.


Uwielbiam moment, w którym mój Pacjent po raz pierwszy uśmiecha się z nowymi zębami – jest to uczucie nie do opisania oraz największa nagroda, jaką mogę otrzymać. Dlatego właśnie zostałem lekarzem dentystą.

DSC 5869a 1 e1550437653579 - Protezy zębowe

Lek. dent. Izabela Oder-Dekowska

Zajmuje się: stomatologia estetyczna, zachowawcza, leczenie kanałowe, protetyka, chirurgia stomatologiczna

Stomatologią zajmuję się od 23 lat. Chociaż moja rodzina nie miała tradycji lekarskich, już jako dziecko fascynowała mnie ta dziedzina medycyny, chociaż miałam wiele pomysłów na życie.


Ukończyłam studia w Akademii Medycznej w Gdańsku w 1995 roku. Odbyty przeze mnie staż w Papieskiej Klinice w Gemelli (Rzym) oraz praktyki w polskich gabinetach tylko utwierdziły mnie w przekonaniu o właściwym wyborze ścieżki zawodowej.
Do Zespołu Centrum Stomatologii Estetycznej, Implantologii oraz Ortodoncji Dentistica dołączyłam w 2017 roku.

DSC 5848a 2 - Protezy zębowe

Lek. dent. Agnieszka Biniak

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, leczenie kanałowe, medycyna estetyczna

Jestem absolwentką kierunku Lekarsko-dentystycznego Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach, osiągając przy tym bardzo dobry wynik.


Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach.

Koncentruję się na kompleksowym podejściu do pacjentów, stawiając na dopasowanie zabiegów do ich potrzeb. Przepełnia mnie pasja oraz czuję ciągły głód wiedzy, nieprzerwanie poszerzając horyzonty, aby jak najlepiej pomóc pacjentom.

DSC 3738 OST 681x1024 1 - Protezy zębowe

Lek. dent. Iwona Grzeszek

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, leczenie kanałowe pod mikroskopem, protetyka, stomatologia estetyczna

Uważam, że każdy Pacjent jest wyjątkowy oraz stanowi osobną historię. Dlatego poza gromadzonymi przez lata wiedzą i doświadczeniem wkładam w swoją pracę całe serce. W 1997 roku ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim z Oddziałami Stomatologicznymi Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2006 roku po zdanym egzaminie cieszę się tytułem specjalisty z dziedziny stomatologii ogólnej.

Sebastian Bugajski Easy Resize.com - Protezy zębowe

Lek. dent. Sebastian Bugajski

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, leczenie kanałowe pod mikroskopem, protetyka, chirurgia, periodontologia

W roku 2003 ukończyłem Uniwersytet Medyczny w Łodzi na kierunku lekarsko-dentystycznym. W stomatologii najbardziej odnalazłem się w zabiegach chirurgicznych oraz w wykonywaniu leczeń endodontycznych z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego. Cały czas pogłębiam swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach tematycznych.

Paulina ost - Protezy zębowe

Lek. dent. Paulina Osińska-Chybińska

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, leczenie kanałowe pod mikroskopem, protetyka, medycyna estetyczna

Przymierz swój nowy uśmiech przed rozpoczęciem leczenia!

Decyzja o podjęciu kompleksowego leczenia nie jest prosta. W takiej sytuacji pojawia się wiele wątpliwości. Czy uzyskane efekty spełnią moje oczekiwania? W naszej klinice możesz się o tym przekonać jeszcze przed rozpoczęciem leczenia stomatologicznego! W Dentistice korzystamy z opracowanej w Brazylii innowacyjnej technologii Digital Smile Design. Pozwala ona z niezwykłą precyzją przygotować cyfrową wizualizację przyszłego uśmiechu Pacjenta. Nasz ekspert przy indywidualnym projektowaniu uwzględnia cechy wyglądu, takie jak kształt twarzy czy nosa. Ty również możesz wziąć udział w przygotowaniach nad wizualizacją uśmiechu! Masz realny wpływ na to, jakie efekty zostaną uzyskane po zakończonym leczeniu!


Najważniejszą zaletą Digital Smile Design jest możliwość stworzenia tzw. mockupa. Jest to swojego rodzaju próbna odbudowa, którą Pacjent zakłada na swoje stare zęby. Dzięki takiej “przymiarce” możesz zobaczyć w lustrze, jak będzie wyglądał Twój uśmiech po zakończeniu leczenia. Zastosowanie Digital Smile Design pozwala rzeczywiście przymierzyć nowe zęby jeszcze przed rozpoczęciem całej terapii!

Bezbolesne leczenie w Dentistice

W naszej klinice w niektórych przypadkach korzystamy z komputerowego znieczulenia SleeperOne. To właśnie ono sprawia, że każdy zabieg jest komfortowy. W rozwiązaniu tym zastosowano innowacyjne technologie. Warto podkreślić, że decyzję o możliwości skorzystania z komputerowego znieczulenia podejmuje lekarz przeprowadzający dany zabieg.

Umów się na wizytę

Poznaj atuty:

 • Koszt konsultacji  150 zł
 • Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia
 • Poznasz plan i koszty leczenia

  *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane  Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!

  DSC 6282a 2 - Protezy zębowe

  Pragniesz cieszyć się nowym i pięknym uśmiechem? Chcesz odmienić swoje życie? W naszej klinice stomatologicznej pomożemy spełnić Twoje marzenie! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 530 016 530.

  Przeczytaj najczęstsze pytania Pacjentów dotyczące leczenia protetycznego

  Stworzenie odbudowy protetycznej wymaga ogromnej precyzji i wysokich umiejętności techników, dlatego przygotowanie protezy trwa zazwyczaj od 5 dni do 2-3 tygodni.

  Akrylowe protezy nie przywracają pełnej funkcjonalności w jamie ustnej, dlatego niemożliwym może okazać się spożywanie niektórych produktów, w szczególności twardych. Problem ten zostaje rozwiązany przy protezach mocowanych na implantach.

  Przede wszystkim pamiętać należy, że w przypadku stosowania ruchomej protezy konieczne jest jej wyciąganie na noc i pozostawienie w suchym oraz czystym miejscu. Odbudowy czyści się za pomocą specjalnych szczoteczek oraz past. Świetnym dodatkiem do codziennej higieny jamy ustnej będzie również korzystanie z irygatora

  gabinet dentystyczny w toruniu
  0
  GABINETÓW
  dentysta toruń
  0
  WYLECZONYCH PACJENTÓW
  stomatolog toruń
  0
  LAT DOŚWIADCZENIA
  stomatologia toruń
  0
  OSÓB W ZESPOLE
  stomatolog toruń

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wybierzesz swojego dentystę

  Przeczytaj porady ekspertów

  Na czym polega chirurgiczne usuwanie zęba?
  Dentistica Toruń

  Usunięcie zęba czasami jest przykrą koniecznością. Nie zawsze jednak można je przeprowadzić w zwykłym trybie. Zdarzają się sytuacje, gdy tylko wykwalifikowany chirurg może przeprowadzić je jak należy.   Czym chirurgiczne usuwanie zęba różni się od zwykłego? Ekstrakcja, czyli usunięcie zęba, nie należy do rzadkich zabiegów, mimo że obecnie traktowane jest jako ostateczność i jeśli nie […]


  Protezy zębowe na implantach
  Dentistica implanty protezy Toruń

  Brak nawet jednego zęba to niemały kłopot, a co dopiero mówić o sytuacji, gdy luki w uzębieniu są większe? Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi nowoczesna protetyka. Ruchome protezy to rozwiązanie na krótko – po pewnym czasie mogą zacząć sprawiać problemy. Z wielu względów lepszym wyjściem może się okazać proteza mocowana na implantach.   Co […]


  Jak „kobiece sprawy” wpływają na zdrowie jamy ustnej?
  Dentistica hormony profilaktyka Toruń

  Zaburzenia gospodarki hormonalnej mają znaczny wpływ zarówno u mężczyzn, jak i kobiet na zdrowie jamy ustnej oraz bywają powodem niebezpiecznych schorzeń, dotykających głównie błon śluzowych lub dziąseł.       Tabletki antykoncepcyjne – częsty powód grzybicy jamy ustnej Panie przyjmujące farmakologiczne środki antykoncepcyjne często skarżą się na nieprzyjemne dolegliwości niewiadomego pochodzenia. Jedną z nich są […]


  © Wszelkie prawa zastrzeżone

  Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę