średnia ocena
4.7 / 5

Protezy zębowe

Protezy zębowe  Toruń 

Ortodoncja Toruń

Utrata zębów to poważny problem. Na szczęście pomóc może protetyk – piękny i szeroki uśmiech może powrócić za sprawą estetycznych protez zębowych. Jest to skuteczne rozwiązanie, które pomogło odmienić życie wielu Pacjentów. Nowoczesne rekonstrukcje pozwalają poprawić wygląd twarzy oraz przywrócić pełną funkcjonalność w jamie ustnej. Po zakończeniu kompleksowego leczenia w Dentistice znowu będziesz mógł cieszyć się każdym dniem, spożywać ulubione potrawy oraz śmiać się bez obaw!

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o protezach zębów

Protetyka to dział stomatologii zajmujący się rekonstrukcją utraconych lub uszkodzonych zębów. W jej ramach oprócz protez zębowych wykonuje się korony i mosty. Odbudowy te pozwalają skutecznie osiągnąć cel, jakim jest estetyczne i funkcjonalne zrekonstruowanie uzębienia. Po zakończonym leczeniu odzyskasz piękny oraz zdrowy uśmiech. Znowu będziesz mógł cieszyć się smakiem swoich ulubionych potraw oraz śmiać się bez zasłaniania ust.

W naszej klinice stosujemy różne rozwiązania. Z powodzeniem wykorzystujemy zarówno tradycyjne, np. ruchome protezy akrylowe, jak i nowoczesne protezy na implantach czy też mosty na implantach. Indywidualne podejście oraz różnorodne metody stosowane w Dentistice pozwalają nam dobrać uzupełnienia braków zębowych, które spełnią oczekiwania Pacjenta. W naszej klinice przeprowadzamy również leczenie bezzębia metodą “Zęby w 1 dzień”. Za jej sprawą w krótkim czasie można odbudować cały uśmiech! Do wszczepionych implantów niemal natychmiast mocuje się protezę tymczasową, a Pacjent może wrócić od razu do normalnego funkcjonowania, zanim jeszcze protetyk przygotuje protezę docelową. To szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na zbyt długie przerwy w pracy i codziennym funkcjonowaniu.

Rodzaje protez zębowych

W Dentistice stawiamy na całościowe podejście do Pacjenta. Dbamy o to, aby wychodził z gabinetu ze zdrowym i funkcjonalnym uśmiechem. Nasz doświadczony zespół stale się rozwija, a my inwestujemy w nowoczesne technologie i metody leczenia. Podobnie jest w protetyce.

Tradycyjne odbudowy protetyczne:

 

 • Protezy akrylowe – jest to tradycyjna metoda leczenia. Jej działanie polega na przeniesieniu siły żucia na błonę śluzową, która z kolei przenosi ją na kość. Pozwala w krótkim czasie odbudować braki zębowe w żuchwie lub szczęce. Charakteryzuje się stosunkowo niską wytrzymałością. Nie zapobiega również procesowi zaniku kości. Dlatego to ekonomiczne rozwiązanie najczęściej stosowane jest jako etap przejściowy przed zastosowaniem innej odbudowy zębów;
 • Protezy szkieletowe – są wykorzystywane przy niewielkich brakach zębowych, jako alternatywa dla zastosowania mostów protetycznych. Budowa protez szkieletowych pozwala na stabilne zamocowanie do pozostałych zębów. W tym ekonomicznym rozwiązaniu część podniebienna jest stosunkowo mała, przez co można odczuwać wszystkie smaki i temperaturę posiłków. Protezy szkieletowe zapewniają komfort użytkowania, jednocześnie mogą być widoczne metalowe elementy mocujące. Jako że są oparte na pozostałych zębach, to na nie przenoszą siłę żucia. W ten sposób ich działanie jest stosunkowo wierne naturalnemu mechanizmowi;
 • Protezy teleskopowe – opierają swoje działanie na tzw. teleskopach, czyli dwóch koronach. Pierwszą z nich przytwierdza się do oszlifowanego zęba, natomiast drugą wkleja się do wewnętrznej części protezy. Pozwala to stabilnie zamocować rekonstrukcję. Jest to rozwiązanie, które idealnie się sprawdzi u Pacjentów z małą ilością zębów. Protezy teleskopowe są estetyczną alternatywą dla rekonstrukcji szkieletowych, ponieważ nie posiadają metalowych zewnętrznych elementów. Protezy teleskopowe szczególnie rekomenduje się Pacjentom wcześniej niekorzystającym z żadnych protez, a także tym, którzy cierpią z powodu braku zębów bocznych lub startych zębów przednich. Należy dodać, że zastosowanie rekonstrukcji tego typu wymaga większego wkładu w utrzymanie higieny;

   Rozwiązania wykorzystujące implanty:

   • Protezy na implantach – przy tym rozwiązaniu konieczne jest przeprowadzenie zabiegu implantacji. W miejsce po utraconych korzeniach zęba wszczepia się implanty (małe, tytanowe śruby). Stają się one podstawą do zamocowania korony, mostu lub protezy. Nie bez powodu rozwiązanie to nazywane jest przez wielu „trzecimi zębami człowieka”. Rekonstrukcja na implantach jest stabilnie zamocowana. Przy tym rozwiązaniu nie istnieje ryzyko zadławienia ani wypadnięcia w najmniej oczekiwanym momencie. Można ponownie wrócić do normalnego, codziennego funkcjonowania;
   • Protezy overdenture – nowoczesna metoda stosowana w przypadku bezzębia, którą osadza się na implantach. Ruchoma rekonstrukcja overdenture zapewnia wysoką stabilność oraz estetykę i przywraca pełną funkcjonalność w jamie ustnej. Jej jedynym mankamentem jest to, że podobnie jak w protezach tradycyjnych należy ją wyjmować z ust na noc i regularnie dbać o jej stan techniczny. Ważnym atutem protez overdenture jest zahamowanie zaniku kości wyrostka zębodołowego oraz możliwość swobodnego ich wyjęcia, gdyby uległy uszkodzeniu;
   • Zęby w 1 dzień – alternatywa dla overdenture, której główną przewagą jest fakt, że protezy zębowej nie musisz wyjmować z ust na noc! To nowoczesne rozwiązanie stosowane w przypadku bezzębia mocowane jest na stałe w ustach Pacjenta. Polega na uprzednim wszczepieniu 4 lub 6 implantów w miejsca po utraconych korzeniach. Następnie w stosunkowo krótkim czasie (od 1 do 7 dni) mocuje się odbudowę tymczasową. Po zintegrowaniu się implantów z kością wymieniana jest ona na stałą rekonstrukcję, którą w tym czasie przygotował protetyk. Warto dodać, że przeprowadzenie leczenia przy pomocy tej metody nie wymaga przeszczepu kości, nawet gdy Pacjent boryka się z jej poważnym zanikiem lub całkowitym brakiem. Ze względu na stosunkowo szybki czas wykonania rozwiązanie rekomenduje się osobom niemogącym pozwolić sobie na dłuższe przerwy w codziennym funkcjonowaniu.

   Korzyści z leczenia protetycznego w Dentistice

   Protetyka stomatologiczna w Toruniu pozwala przywrócić piękny uśmiech. W ten sposób poprawiony zostaje wygląd całej twarzy, ale przede wszystkie zmianie ulega całe życie! Estetyczne zęby sprawiają, że odzyskasz pewność siebie, a Twoje życie towarzyskie i zawodowe zmieni się na lepsze. Będziesz mógł śmiać się bez obaw oraz spożywać ulubione potrawy. Koniec ze wstydem i zakrywaniem ust rękoma w towarzystwie.

   W wielu przypadkach zastosowanie protezy pozwala skutecznie uporać się z wadami wymowy. Jak to możliwe? Niektóre dźwięki wymagają pełnego kontaktu języka z uzębieniem, aby je poprawnie wypowiedzieć. Dlatego zastosowanie protez, które rekonstruują utracone zęby, może skutecznie rozwiązać ten problem. Nienaganna dykcja pozwala poczuć się komfortowo. Strach przed wystąpieniami publicznymi odejdzie w zapomnienie!

   Zrekonstruowanie uzębienia korzystnie wpływa również na zdrowie. Po zakończonym leczeniu bez problemu można spożywać wszystkie posiłki. Jest to ważne, ponieważ można dostarczyć wraz z dietą niezbędne składniki odżywcze do organizmu. Ogranicza się także ryzyko przeciążenia układu trawiennego wskutek niedokładnie rozdrobnionego pożywienia w jamie ustnej. Co ważne, odbudowanie zębów pozwala znowu cieszyć się smakiem ulubionych potraw bez uczucia bólu.

   Jedną z funkcji zębów jest prawidłowe obciążenie kości. Zapobiega to utracie tkanki kostnej. W przypadku pojawienia się nawet pojedynczej luki dochodzi do zaniku kości. Pogorszona zostaje przez to estetyka twarzy oraz funkcjonalność w jamie ustnej. Można temu jednak zapobiec! Rozwiązaniem są protezy na implantach. Tytanowa śruba po wszczepieniu przejmuje funkcje korzenia. Przywracana jest w ten sposób naturalna sytuacja w jamie ustnej, a tym samym zahamowany zostaje zanik kości. Ta metoda leczenia pozwala zapobiec wystąpieniu poważniejszych konsekwencji w przyszłości.

   Poznaj naszych ekspertów

   Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

   Protezy zębowe

   Lek. dent. Izabela Oder-Dekowska

   Zajmuje się: protezy, korony i mosty, stomatologia zachowawcza

   Stomatologią zajmuję się od 23 lat. Chociaż moja rodzina nie miała tradycji lekarskich, już jako dziecko fascynowała mnie ta dziedzina medycyny, chociaż miałam wiele pomysłów na życie.


   Ukończyłam studia w Akademii Medycznej w Gdańsku w 1995 roku. Odbyty przeze mnie staż w Papieskiej Klinice w Gemelli (Rzym) oraz praktyki w polskich gabinetach tylko utwierdziły mnie w przekonaniu o właściwym wyborze ścieżki zawodowej.
   Do Zespołu Centrum Stomatologii Estetycznej, Implantologii oraz Ortodoncji Dentistica dołączyłam w 2017 roku.

   Protezy zębowe

   Lek. dent. Paulina Osińska-Chybińska

   Zajmuje się: protezy, korony i mosty, endodoncja, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, bonding

   Przymierz swój nowy uśmiech przed rozpoczęciem leczenia!

   Decyzja o podjęciu kompleksowego leczenia nie jest prosta. W takiej sytuacji pojawia się wiele wątpliwości. Czy uzyskane efekty spełnią moje oczekiwania? W naszej klinice możesz się o tym przekonać jeszcze przed rozpoczęciem leczenia stomatologicznego! W Dentistice korzystamy z opracowanej w Brazylii innowacyjnej technologii cyfrowego projektowania uśmiechu. Pozwala ona z niezwykłą precyzją przygotować cyfrową wizualizację przyszłego uśmiechu Pacjenta, który przygotuje protetyk. Nasz ekspert przy indywidualnym projektowaniu uwzględnia cechy wyglądu, takie jak kształt twarzy czy nosa. Ty również możesz wziąć udział w przygotowaniach nad wizualizacją uśmiechu! Masz realny wpływ na to, jakie efekty zostaną uzyskane po zakończonym leczeniu!

   Najważniejszą zaletą cyfrowego projektowania uśmiechu jest możliwość stworzenia tzw. mockupa. Jest to swojego rodzaju próbna odbudowa, którą Pacjent zakłada na swoje stare zęby. Dzięki takiej “przymiarce” możesz zobaczyć w lustrze, jak będzie wyglądał Twój uśmiech po zakończeniu leczenia. Zastosowanie tej technologii pozwala rzeczywiście przymierzyć nowe zęby jeszcze przed rozpoczęciem całej terapii!

   Bezbolesne leczenie w Dentistice

   W naszej klinice w niektórych przypadkach korzystamy z komputerowego znieczulenia. To właśnie ono sprawia, że każdy zabieg jest komfortowy. W rozwiązaniu tym zastosowano innowacyjne technologie. Warto podkreślić, że decyzję o możliwości skorzystania z komputerowego znieczulenia podejmuje lekarz przeprowadzający dany zabieg.

   Umów się na wizytę

   Poznaj atuty:

   • Koszt konsultacji  200 zł
   • Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia
   • Poznasz plan i koszty leczenia

    *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane    Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!

    Protezy zębowe

    Pragniesz cieszyć się nowym i pięknym uśmiechem? Chcesz odmienić swoje życie? W naszej klinice stomatologicznej pomożemy spełnić Twoje marzenie! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 530 016 530.

    Przeczytaj najczęstsze pytania Pacjentów dotyczące leczenia protetycznego

    Stworzenie odbudowy protetycznej wymaga ogromnej precyzji i wysokich umiejętności techników, dlatego przygotowanie protezy trwa zazwyczaj od 5 dni do 2-3 tygodni.

    Akrylowe protezy nie przywracają pełnej funkcjonalności w jamie ustnej, dlatego niemożliwym może okazać się spożywanie niektórych produktów, w szczególności twardych. Problem ten zostaje rozwiązany przy protezach mocowanych na implantach.

    Przede wszystkim pamiętać należy, że w przypadku stosowania ruchomej protezy konieczne jest jej wyciąganie na noc i pozostawienie w suchym oraz czystym miejscu. Odbudowy czyści się za pomocą specjalnych szczoteczek oraz past. Świetnym dodatkiem do codziennej higieny jamy ustnej będzie również korzystanie z irygatora

    gabinet dentystyczny w toruniu
    0
    GABINETÓW
    dentysta toruń
    0
    WYLECZONYCH PACJENTÓW
    stomatolog toruń
    0
    LAT DOŚWIADCZENIA
    stomatologia toruń
    0
    OSÓB W ZESPOLE
    stomatolog toruń

    10 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wybierzesz swojego dentystę

    Przeczytaj porady ekspertów

    Uczulenie na protezę zębową – czy jest częste? Jak się objawia i jak sobie z nim radzić?
    Dentistica proteza na implantach protezy Toruń

    Uczulenie na protezę zębową jest kwestią, która dotyka część osób korzystających z tych rozwiązań stomatologicznych. Skutki takiego stanu rzeczy mogą być poważne i tym samym znacząco wpływać na komfort życia Pacjentów. Z tego też względu bardzo ważne jest zapoznanie się z przyczynami występowania uczulenia oraz sposobami radzenia sobie z tym problemem.     Objawy uczulenia […]


    Proteza overdenture – koszt
    Dentistica implanty protezy Toruń

    Proteza overdenture to rodzaj uzupełnienia protetycznego mocowany na filarach za pomocą zatrzasków. Rolę filarów mogą pełnić zęby własne Pacjenta lub implanty. Ten rodzaj protezy ma wiele zalet, ale z jakimi wiąże się kosztami?     Proteza overdenture – cena Ile kosztuje proteza overdenture? Cena jest uwarunkowana czynnikami, które różnią się w zależności od danego przypadku. […]


    Przechowywanie protez zębowych
    Dentistica protezy przechowywanie przechowywanie protez Przechowywanie protez zębowych Toruń

    Przechowywanie protez zębowych W jaki sposób należy przechowywać protezę zębową? Czy można na noc pozostawić ją na zębach? W jaki sposób ją pielęgnować? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.     Czy powinno się spać z protezą? Czy protezę powinno się wyjmować na noc? Nie trzeba tego robić, jeżeli użytkuje się protezę częściową czy […]


    Projekty unijne

    DENTISTICA KATARZYNA PAŃCZYK SP. Z O.O. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wdrożenie innowacji usługowych przez DENTISTICA Katarzyna Pańczyk Spółka Jawna”.

    Celem projektu jest wdrożenie innowacyjnej usługi korekty wad zgryzu przy wykorzystaniu metody pośredniej klejenia zamków w technice CAD/CAM.
    Dofinansowanie projektu z UE: 328 847,98 zł

    www.mapadotacji.gov.pl

    © Wszelkie prawa zastrzeżone

    Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę

    ZĘBY W 1 DZIEŃ PROTEZA NA 4 IMPLANTACH

    Wypełnij formularz

     *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

     Zadzwoń:
     +48 530 016 530