średnia ocena
4.7 / 5

Ortodoncja

Ortodoncja  Toruń 

ortodonta Toruń

Niezadowalający wygląd uśmiechu z powodu
krzywych zębów to dla wielu Pacjentów poważny
problem. Jednak estetyka to bardzo często tylko
czubek góry lodowej. Starcie zębów, pęknięcia
szkliwa, choroby dziąseł czy uczucie zmęczenia
mięśni twarzy to jedynie kilka konsekwencji, do jakich
prowadzą wady zgryzu. Można jednak ich uniknąć,
podejmując skuteczne leczenie ortodontyczne, które
pozwala przywrócić zęby do optymalnego położenia,
co tym samym korzystnie wpływa na wiele aspektów
życia.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o ortodoncji

Ortodoncja zajmuje się leczeniem wad zgryzu. Podstawową metodą wykorzystywaną w terapii są aparaty ortodontyczne. Ich działanie polega na wywieraniu odpowiednich sił na uzębienie, co pozwala uzyskać optymalne warunki w jamie ustnej. Ostatecznym efektem są proste zęby, które korzystnie wpływają na wygląd całego uśmiechu, ale przede wszystkim sprawiają, że życie staje się przyjemniejsze i łatwiejsze! 

W Dentistice stawiamy na sprawdzone i innowacyjne rozwiązania, które zapewniają komfort podczas leczenia oraz wysoką skuteczność. Jedną z takich metod stosowanych w naszej klinice są niewidoczne nakładki. Pozwalają one przywrócić zęby do ich optymalnego położenia, zachowując jednocześnie dyskrecję w trakcie trwania leczenia. Dodatkową zaletą aparatu nakładkowego poza dyskrecją (wykonany jest z przezroczystego materiału) jest wygoda (można go ściągać na czas jedzenia i mycia zębów). Z tego właśnie powodu jest to rozwiązanie coraz chętniej wybierane przez Pacjentów, szczególnie osoby, które prowadzą aktywny tryb życia. 

Standardową metodą leczenia ortodontycznego w naszej klinice są aparaty stałe – metalowe i kosmetyczne. Jest to rozwiązanie, które skutecznie pozwala pozbyć się problemu krzywych zębów niezależnie od wieku. 30, 40 czy 50 lat – dla sukcesu leczenia ortodontycznego w Dentistice nie ma to większego znaczenia!

 

Nie zapominamy również o problemach ortodontycznych występujących u dzieci. W takich sytuacjach korzystamy często z ruchomych aparatów. Świetnie sprawdzają się w przypadku, kiedy dziecko posiada jeszcze zęby mleczne. Można dzięki temu poprawić wzajemne relacje szczęki i żuchwy, wpływając korzystnie na potencjał wzrostowy kości oraz stworzyć miejsce dla zębów stałych. Często współpracujemy z innymi specjalistami – jeśli występuje taka konieczność, kierujemy naszych Pacjentów do logopedy, laryngologa lub fizjoterapeuty. Wczesna profilaktyka wad zgryzu i rozpoczęcie leczenia to najlepszy sposób, żeby zapobiec poważniejszym problemom z uzębieniem w życiu dorosłym

Leczenie ortodontyczne w Dentistica!

W Dentistica sprawiamy, że leczenie ortodontyczne jest indywidualnie dopasowane do Pacjenta.
Oferujemy w jego trakcie aparaty ruchome, aparaty stałe (metalowe lub estetyczne, w tym językowe) oraz przezroczyste nakładki korygujące wady zgryzu.
W naszej klinice mocowanie zamków aparatów ortodontycznych stałych odbywa na dwa sposoby: metodą tradycyjną-bezpośrednią oraz metodą pośrednią zaprojektowaną i produkowaną komputerowo.
W metodzie pośredniej za pomocą skanera wewnątrzustnego pobierany jest skan uzębienia Pacjenta. Następnie lekarz w specjalnym oprogramowaniu komputerowym planuje rozmieszczenie zamków. Tak przygotowany projekt przesyłany jest do naszego centrum laboratoryjnego, gdzie za pomocą drukarki 3D produkowane są szyny transferowe. Dzięki nim możliwe jest precyzyjne naklejenie zamków ortodontycznych w jamie ustnej. To metoda, która często znacznie skraca czas montażu aparatu ortodontycznego.
Leczenie tą metodą możliwe jest w klinice Dentistica dzięki współfinansowaniu sprzętów w ramach projektu pt. „Wdrożenie innowacji usługowych przez DENTISTICA Katarzyna Pańczyk Spółka Jawna” (numer projektu RPKP.01.06.02-04-0367/19) realizowanego w ramach Działania 1.6 Wspieranie tworzenia i rozszerzania zaawansowanych zdolności w zakresie rozwoju produktów i usług, Poddziałania: 1.6.2. Dotacje dla innowacyjnych MŚP, Schemat 2: Rozwój sektora MŚP poprzez wdrażanie innowacji w przedsiębiorstwach usługowych – pomoc zwrotna w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014- 2020.


Kliknij w link aby zobaczyć sprzęt zakupiony w ramach dotacji unijnych (galerię zdjęć możecie zobaczyć klikając w odnośnik z tytułu). SPRZĘT ZAKUPIONY W RAMACH DOTACJI UNIJNYCH.


Wdrożenie innowacji usługowych przez DENTISTICA Katarzyna Pańczyk Spółka Jawna

OrtodoncjaO wyborze metody mocowania zamków decyduje lekarz, w zależności od wskazań oraz po dokładnym przygotowaniu planu leczenia dla konkretnego Pacjenta. 

 

Filmik przedstawia zakładanie aparatu ortodontycznego metodą pośrednią. Leczenie ortodontyczne za pomocą aparatów stałych zakładanych metodą pośrednią możliwe jest w klinice Dentistica dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach projektu pt. „Wdrożenie innowacji usługowych przez DENTISTICA Katarzyna Pańczyk Spółka Jawna” (numer projektu RPKP.01.06.02-04-0367/19) realizowanego w ramach Działania 1.6 Wspieranie tworzenia i rozszerzania zaawansowanych zdolności w zakresie rozwoju produktów i usług, Poddziałania: 1.6.2. Dotacje dla innowacyjnych MŚP, Schemat 2: Rozwój sektora MŚP poprzez wdrażanie innowacji w przedsiębiorstwach usługowych – pomoc zwrotna w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014- 2020

Rodzaje wad ortodontycznych i metody ich leczenia

    • Tyłozgryz – jest to najczęściej występujący rodzaj wad zgryzu. Polega na nadmiernym przesunięciu dolnego łuku zębowego względem górnego. Ma to niekorzystny wpływ na wygląd twarzy z profilu. Metody leczenia różnią się w zależności od wieku pacjenta – u dzieci i nastolatków możemy wykorzystać potencjał wzrostowy, stosując tak zwane aparaty czynnościowe. U dorosłych rozwiązaniem może być aparat stały, a w przypadku zaawansowanych wad zgryzu również leczenie zespołowe chirurgiczno-ortodontyczne. 
    • Przodozgryz – można powiedzieć, że jest to wada odwrotna do tyłozgryzu, ponieważ polega na wysunięciu dolnego łuku zębowego względem górnego. Dysfunkcja ta często warunkowana jest nieprawidłową pozycją języka w jamie ustnej, jednak największy wpływ na nadmierny wzrost żuchwy mogą mieć również geny. Bardzo ważne jest wczesne leczenie takiej wady – w okresie wzrostu. U osób dorosłych możemy stosować tak zwany kamuflaż ortodontyczny lub przy znacznym nasileniu wady również leczenie we współpracy z chirurgiem.
    • Zgryz głęboki – polega na tym, że zęby górne zakrywają nadmiernie uzębienie w żuchwie w wymiarze pionowym. Najpoważniejszym problemem w tym przypadku jest nadmierne ścieranie się zębów. Ponadto zgryz głęboki zwiększa ryzyko wystąpienia chorób przyzębia. Z tych właśnie powodów konieczne jest przeprowadzenie leczenia ortodontycznego, które może polegać na zastosowaniu aparatu.
    • Zgryz krzyżowy –  to sytuacja, w której górny łuk zębowy jest węższy niż dolny. Wada ta często związana jest z niewystarczającym wzrostem szczęki. Zgryz krzyżowy u dzieci często połączony jest z przerostem migdałków lub dysfunkcją języka, dlatego w niektórych przypadkach ważna jest współpraca ortodonty z logopedą i laryngologiem. Ważne jest wczesne wykrycie tej wady zgryzu, ponieważ górna szczęka kończy swój rozwój wcześniej, niż dolna. W przypadku jednostronnego zgryzu krzyżowego konsekwencją może być niesymetryczny wzrost dolnej szczęki, wpływający na rysy twarzy.
    • Zgryz przewieszony – występuje w przypadku, gdy szczęka jest zbyt szeroka w stosunku do żuchwy, co powoduje, że górne boczne zęby całkowicie zakrywają dolne boczne zęby. U dzieci oraz u osób dorosłych konieczne jest wtedy zastosowanie aparatu ortodontycznego.
    • Zgryz otwarty – jest to poważna wada zgryzu, która polega na tym, że zęby ze szczęki nie stykają się w ogóle z uzębieniem w żuchwie w odcinku przednim lub bocznym. Zgryz otwarty często spowodowany jest nieprawidłową pozycją języka w jamie ustnej lub nawykami takimi jak ssanie palca, kciuka. Wówczas ważna jest wczesna diagnoza i współpraca z logopedą. U dorosłych zgryz otwarty leczy się w zależności od stopnia zaawansowania – czasem wystarczy aparat stały, jednak w niektórych przypadkach wskazany jest zabieg chirurgiczny.

    • Stłoczenia – powstają, gdy zęby są zbyt szerokie w stosunku do ilości dostępnego miejsca w łukach zębowych. Powoduje to, że wyrastają one obrócone lub pod niewłaściwym kątem. Czasem może dojść do tego, że ząb stały zupełnie nie mieści się w łuku zębowym i wówczas dochodzi do jego zatrzymania w kości. Taka sytuacja  wymaga jak najszybszej interwencji. Rozwiązaniem może być zastosowanie aparatu ortodontycznego. Przy poważniejszych wadach konieczne jest przeprowadzenie ekstrakcji, czyli zabiegu usunięcia niektórych zębów.

Rodzaje aparatów ortodontycznych

Tradycyjne aparaty metalowe ruchome (wyjmowane)

 

Jest to rozwiązanie przeznaczone dla najmłodszych Pacjentów wykorzystywane do korekcji wad zgryzu. Zastosowanie ruchomych aparatów ortodontycznych na wczesnym etapie życia dziecka pozwala zapobiec rozwojowi poważniejszych wad zgryzu, a w konsekwencji konieczności przeprowadzania bardziej złożonego i kosztownego leczenia w przyszłości.

Na konieczność zastosowania ruchomego aparatu u dzieci mogą wskazywać następujące objawy:

 

  • problemy z wymową niektórych głosek,
  • częste oddychanie przez usta, sen z otwartą buzią,
  • stłoczenie uzębienia lub występowanie nadmiernych szpar między zębami,
  • przedwczesna utrata zębów mlecznych, co może skutkować wystąpieniem nieprawidłowości w obrębie zgryzu,
  • wysunięta lub cofnięta bródka twarzy, 
  • asymetryczne rysy twarzy.

Ruchome aparaty można bez problemu wyjmować z ust w różnych sytuacjach, np. podczas jedzenia, picia czy mycia zębów. Z tego powodu ważne jest, aby rodzice szczególnie czuwali nad całą terapią. Systematyczność w noszeniu aparatu przez dziecko oraz stosowanie się do zaleceń lekarza pozwala uzyskać odpowiednie efekty leczenia. Należy również pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych w gabinecie stomatologicznym, podczas których ekspert oceni przebieg terapii.

 

Filmik przedstawia zakładanie aparatu ortodontycznego metodą pośrednią. Leczenie ortodontyczne za pomocą aparatów stałych zakładanych metodą pośrednią możliwe jest w klinice Dentistica dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach projektu pt. „Wdrożenie innowacji usługowych przez DENTISTICA Katarzyna Pańczyk Spółka Jawna” (numer projektu RPKP.01.06.02-04-0367/19) realizowanego w ramach Działania 1.6 Wspieranie tworzenia i rozszerzania zaawansowanych zdolności w zakresie rozwoju produktów i usług, Poddziałania: 1.6.2. Dotacje dla innowacyjnych MŚP, Schemat 2: Rozwój sektora MŚP poprzez wdrażanie innowacji w przedsiębiorstwach usługowych – pomoc zwrotna w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014- 2020.

Tradycyjne aparaty metalowe, stałe (niewyjmowane)

Jest to standardowe rozwiązanie stosowane w przypadku leczenia ortodontycznego. Aparaty te zbudowane są z zamków, łuków, pierścieni, czyli elementów kotwiczących, oraz ligatur – gumek, których kolor można dopasować do swoich preferencji. Łuk ortodontyczny wywiera na zęby odpowiednią siłę, dzięki której zęby się prostują. Aby osiągnąć oczekiwane efekty, konieczne jest regularne zgłaszanie się na wizyty kontrolne, podczas których lekarz kontroluje przebieg leczenia oraz reguluje

aparat w taki sposób, żeby jego działanie było jak najbardziej efektywne. Cała terapia z zastosowaniem tego rozwiązania najczęściej trwa około dwóch lat. Warto jednak pamiętać, że czas ten może się różnić, ponieważ uzależniony jest od indywidualnych uwarunkowań.

Niewidoczne nakładki ortodontyczne (aligner)

Nowoczesne leczenie ortodontyczne wcale nie musi wiązać się z noszeniem tradycyjnego aparatu. Alternatywą dla niego są niewidoczne nakładki. Jest to wyjątkowe rozwiązanie opracowane w Stanach Zjednoczonych. Pacjenci są zgodni: główną zaletą tego rozwiązania jest dyskrecja i wygoda. Osiągnięcie takiego efektu możliwe jest za sprawą zastosowania specjalnego, przezroczystego materiału. Dla wielu osób jest to niezwykle ważne, ponieważ pozwala poczuć im się komfortowo w trakcie wykonywania wielu codziennych czynności.

 

Aparat nakładkowy pozwala także odpowiednio zadbać o higienę jamy ustnej. Dzieje się tak, ponieważ nakładki można ściągnąć w dowolnym momencie, przez co szczotkowanie i nitkowanie zębów nie jest utrudnione. Jak się więc okazuje, codzienne czynności profilaktyczne przy zastosowaniu aparatu nakładkowego niewiele się różnią od tych wykonywanych przed rozpoczęciem do leczenia. Wszystko to sprawia, że jest to rozwiązanie coraz chętniej wybierane przez naszych Pacjentów.

W Dentistice za przebieg terapii z wykorzystaniem niewidocznych nakładek odpowiada nasz wykwalifikowany i doświadczony zespół.

Aparaty lingwalne

Jest to całkowicie niewidoczny rodzaj aparatów ortodontycznych. Są to konstrukcje stałe, które podobnie jak ich klasyczne odpowiedniki mocuje się na zębach przy pomocy specjalnego cementu. Różnica natomiast polega na ich umiejscowieniu – przytwierdzane są do zębów od strony języka. Aparaty lingwalne są produkowane na indywidualne zamówienie dla każdego pacjenta. Ważną zaletą, szczególnie dla Pacjentów w młodym wieku, jest mniejsze ryzyko powikłań związanych z higieną.

Odwapnienia, czyli białe plamy na szkliwie, pojawiają się rzadziej niż przy tradycyjnych aparatach, a jeśli już

do nich dojdzie – są one ukryte od strony wnętrza jamy ustnej.

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

Ortodoncja

Lek. dent. Izabela Czołgosz

Specjalista ortodoncji
Zajmuje się:
ortodoncja

W 2011 roku ukończyłam Akademię Medyczną w Gdańsku. Po ukończeniu studiów przez dwa lata pracowałam w tym mieście, świadcząc usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Od samego początku moim głównym zainteresowaniem było leczenie dzieci i dorosłych cierpiących na wady zgryzu. Przez kolejne lata szkoliłam się w zakresie ortodoncji na wielu kursach w Polsce i za granicą.


W 2017 roku pomyślnie ukończyłam 3-letni program specjalizacyjny z dziedziny ortodoncji na Uniwersytecie Aarhus w Danii. 

Ortodoncja

Lek. dent. Małgorzata Sowińska

Zajmuje się: ortodoncja

Ukończyłam Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, na kierunku Lekarsko-dentystycznym. Stomatologiem jestem z zamiłowania, a moja największą pasja to ortodoncja – od początku swojej drogi zawodowej kształcę się w tym kierunku. Ukończyłam trzymiesięczny kurs ortodontyczny na Uniwersytecie w Aarhus w Danii (International Short Term Course in Orthodontics). W klinice Dentistica leczenie ortodontyczne prowadzę pod okiem specjalistki ortodoncji – doktor Izabeli Czołgosz. Na co dzień zajmuję się także stomatologią zachowawczą oraz dziecięcą.

Leczenie ortodontyczne krok po kroku

1. W Dentistice każde leczenie rozpoczynamy od wizyty konsultacyjnej. W jej trakcie przeprowadzimy z Tobą wywiad medyczny. Ekspert oceni stan zdrowia jamy ustnej, wykorzystując w tym celu np. zdjęcia pantomograficzne i cefalometryczne, a w razie konieczności wykona tomografię komputerową. Wszystkie te badania można wykonać na miejscu, w naszym prywatnym centrum diagnostycznym. Na tej podstawie zostanie określona wada zgryzu, z jaką się borykasz.

2. Kolejnym krokiem jest przedstawienie planu leczenia uwzględniającego alternatywy, a także kosztorysu. Następnie po przeprowadzeniu odpowiedniej higienizacji i ewentualnych zabiegów przygotowawczych (np. ekstrakcja) następuje zamocowanie aparatu do zębów. Wtedy również lekarz ustali z Tobą terminy kolejnych wizyt kontrolnych.

3. Przywrócenie optymalnego położenia zębów trwa zazwyczaj około 2 lat. W ciągu całej terapii należy pamiętać o regularnym uczęszczaniu na wizyty kontrolne. Podczas nich lekarz ocenia postęp leczenia i dokonuje wszystkich koniecznych korekt, których celem jest uzyskanie najlepszego efektu, a higienistka oczyści zęby, co jest szczególnie ważne przy aparatach klejonych na stałe.

Dlaczego warto skorzystać z leczenia ortodontycznego?

Dla wielu Pacjentów niezwykle ważną korzyścią wynikającą z leczenia ortodontycznego jest przywrócenie uzębienia do jego optymalnego położenia. Po zakończonej terapii problem krzywych zębów odchodzi w zapomnienie! Odzyskać można w ten sposób pewność siebie i zacząć znowu cieszyć się każdym dniem. Uśmiech w końcu nie będzie schodził z Twojej twarzy!

Poprawa estetyki to tak naprawdę tylko wierzchołek góry lodowej. Jak się okazuje, przeprowadzenie skutecznego leczenia ortodontycznego ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie całej jamy ustnej. Oznacza to, że wykonywanie prostych czynności, takich jak żucie pokarmów, przestaje być problemem. Odpowiednie rozdrobnienie pożywienia jest istotne, ponieważ pozwala uchronić się przed nadmiernym obciążeniem układu trawiennego, co może niekorzystnie wpływać na ogólny stan zdrowia. Dlatego również z tego powodu warto zdecydować się na skuteczne i kompleksowe leczenie ortodontyczne.

Wady zgryzu mogą powodować nierównomierne rozkładanie się sił żucia w jamie ustnej, co z kolei w wielu przypadkach powoduje nadmierne ścieranie się uzębienia, a nawet jego kruszenie. Koniecznością okazać się może potrzeba zrekonstruowania utraconych fragmentów w przyszłości. Tym poważnym konsekwencjom można jednak skutecznie zapobiec, podejmując leczenie ortodontyczne. To właśnie ono może przyczynić się do tego, że przez długie lata zachowasz zdrowe i mocne zęby.

Wady ortodontyczne mogą przyczyniać się również do znacznych napięć mięśni szyi czy nawracających, migrenowych bólów głowy. Po przeprowadzeniu leczenia, w niepamięć odejdzie uczucie sztywności karku albo dokuczliwy ból, przez co znowu będziesz mógł cieszyć się każdym dniem

Warto również pamiętać, że jedną z zalet leczenia ortodontycznego może być poprawa higieny jamy ustnej. Jak to możliwe? Krzywe zęby w wielu przypadkach uniemożliwiają dotarcie szczoteczką do wszystkich przestrzeni. Konsekwencje są oczywiste: pojawienie się lub rozwój próchnicy czy chorób przyzębia. Rozwiązaniem tego problemu może być przeprowadzenie skutecznego leczenia ortodontycznego. Za jego sprawą zęby przywracane są do optymalnego położenia, przez co znacznie łatwiej zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej, wykorzystując szczoteczkę czy nić dentystyczną w trakcie codziennych, domowych zabiegów profilaktycznych. Jak się więc okazuje, leczenie ortodontyczne korzystnie wpływa na wiele aspektów życia, w tym na zdrowie całego organizmu.

Umów się na wizytę

Poznaj atuty:

  • Koszt konsultacji  200 zł
  • Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia
  • Poznasz plan i koszty leczenia

    *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane



    Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!

    Ortodoncja

    Kompleksowa diagnostyka

    W Dentstice jesteśmy przekonani, że początkiem sukcesu każdego leczenia jest szczegółowa i kompleksowa diagnostyka, na podstawie której przygotowuje się dokładny plan terapii. Z tego powodu nasza klinika została wyposażona w innowacyjne urządzenia do badania, takie jak tomograf komputerowy, pantomograf z cefalostatem czy radiowizjografia cyfrowa. Są to technologie, bez których wręcz niemożliwe jest prowadzenie skutecznego leczenia ortodontycznego. Przeprowadzenie badań w naszym prywatnym centrum diagnostycznym pozwala prawidłowo ocenić stan zdrowia jamy ustnej, dzięki czemu ekspert może dobrać odpowiednie metody leczenia, a także przygotować precyzyjny plan terapii.

    Świetnie zdajemy sobie sprawę, że obecnie czas jest na wagę złota. Dlatego możliwość wykonania wszystkich badań w jednym miejscu to ogromna zaleta! W ten sposób możesz znacznie zaoszczędzić swój czas. Warto pamiętać, że dla wielu osób takie rozwiązanie jest komfortowe, ponieważ niwelowany jest stres z koniecznością udania się do nowego, wcześniej nieznanego miejsca.

    Pośrednie klejenie zamków w aparatach ortodontycznych

    W Dentistica staramy się, aby leczenie ortodontyczne było możliwie najskuteczniejsze. Mocujemy zamki aparatów ortodontycznych różnymi sposobami, a metoda pośrednia to jedna z nich. Jest ona znacznie wydajniejsza, gdyż zauważalnie skraca czas ich mocowania do uzębienia, zaś ryzyko późniejszego odpadania jest minimalizowane. Koszty leczenia są takie same, jak w przypadku tradycyjnych metod klejenia zamków, przy jednoczesnym zachowaniu większej skuteczności.


    W metodzie pośredniej pobieramy wycisk uzębienia za pomocą skanera wewnątrzustnego. Potem lekarz projektuje umiejscowienie zamków dzięki specjalnemu programowi komputerowemu. Powstały projekt jest przesyłany do naszego centrum laboratoryjnego, gdzie wykonujemy szyny transferowe dzięki drukarce 3D. Tym sposobem zamki aparatu są osadzone znacznie precyzyjniej, a czas mocowania aparatu ortodontycznego skraca się. Możliwość zastosowania tej innowacyjnej procedury jest możliwa dzięki dotacjom unijnym współfinansującym sprzęt. 


    Taki stan rzeczy został potwierdzony badaniami przeprowadzonymi przez naszą specjalistkę ortodoncji, lek. dent. Izabelę Czołgosz, a także dyplomowaną higienistkę stomatologiczną Anne Wesołowską. Badaniu poddani zostali Pacjenci, którzy wymagali przyklejenia co najmniej 4 zamków, osadzonych na całkowicie wyrżnięte zęby.

    Zespół ekspertów

    Dentisticę tworzą doświadczeni eksperci specjalizujący się w różnych dziedzinach stomatologii. Ich ścisła współpraca na każdym etapie leczenia sprawia, że możliwe jest prawidłowe rozpoznanie źródła problemu, przygotowanie odpowiednich metod leczenia, a także skuteczne przeprowadzenie całej terapii. Do dyspozycji naszego zespołu są nowoczesne technologie oraz prywatne centrum diagnostyczne, które wyposażone zostało w innowacyjne urządzenia. Wszystko to zapewnia komfort Pacjenta podczas leczenia, bezpieczeństwo oraz efektywność działań. O skuteczności stosowanych przez nas rozwiązań świadczy ponad 7500 Pacjentów, którzy opuścili mury naszej kliniki z pięknym uśmiechem.

    Ortodoncja Toruń

    Umów się na konsultację!

    Krzywe zęby nie pozwalają Ci spokojnie spać? Pragniesz odmienić swoje życie? Koniecznie zdecyduj się na kompleksowe leczenie ortodontyczne w Dentistice. Przywrócimy optymalne położenie zębów, a tym samym poprawimy jakość Twojego życia. Nie zwlekaj dłużej i złap za słuchawkę. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 530 016 530.

    Przeczytaj najczęstsze pytania Pacjentów dotyczące leczenia ortodontycznego

    Na terapię ortodontyczną można zdecydować się niezależnie od wieku. Leczenie te skutecznie przeprowadza się również u osób mających 30, 40 czy 50 lat.

    Przyjmuje się, że leczenie ortodontyczne trwa średnio 2 lata. W przypadku zastosowania niewidocznych nakładek czas ten może być skrócony nawet o kilka miesięcy.

    Zastosowanie aparatu mocowanego na stałe może wywoływać lekki dyskomfort przez kilka dnia po jego założeniu. Taki problem nie pojawia się w przypadku wykorzystania niewidocznego aparatu nakładkowego.

    gabinet dentystyczny w toruniu
    0
    GABINETÓW
    dentysta toruń
    0
    WYLECZONYCH PACJENTÓW
    stomatolog toruń
    0
    LAT DOŚWIADCZENIA
    stomatologia toruń
    0
    OSÓB W ZESPOLE
    stomatolog toruń

    10 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wybierzesz swojego dentystę

    Ortodoncja
    Wdrożenie innowacji usługowych przez DENTISTICA Katarzyna Pańczyk Spółka Jawna

    Przeczytaj porady ekspertów

    Przechowywanie protez zębowych
    Dentistica protezy przechowywanie przechowywanie protez Przechowywanie protez zębowych Toruń

    Przechowywanie protez zębowych W jaki sposób należy przechowywać protezę zębową? Czy można na noc pozostawić ją na zębach? W jaki sposób ją pielęgnować? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.     Czy powinno się spać z protezą? Czy protezę powinno się wyjmować na noc? Nie trzeba tego robić, jeżeli użytkuje się protezę częściową czy […]


    Protezy zębowe szkieletowe
    Dentistica proteza szkieletowa protezy Toruń

    Czym charakteryzują się protezy szkieletowe? Jakie są ich rodzaje? Dla kogo taka proteza jest dobrym rozwiązaniem?         Dla kogo zaleca się protezy szkieletowe? Proteza szkieletowa jest protezą częściową, a zatem znajduje zastosowanie w przypadku częściowych braków zębowych. Nie można jej natomiast zastosować u Pacjentów, którzy nie posiadają żadnych zębów, chyba, że zastąpi […]


    Czy po leczeniu kanałowym może boleć?
    ból po leczeniu kanałowym czym jest leczenie kanałowe Dentistica dentofobia leczenie kanałowe Toruń

    Wielu pacjentów obawia się, że po leczeniu kanałowym pojawi się ból, co w pewnym stopniu wynika z mitów i stereotypów związanych z tym zabiegiem. Nie da się bowiem nie zauważyć, że właśnie endodoncji wiele osób obawia się najbardziej. W rzeczywistości jednak, po przeprowadzeniu leczenia kanałowego, większość pacjentów nie odczuwa znaczącego bólu. Niemniej jednak istnieją sytuacje, […]


    Projekty unijne

    DENTISTICA KATARZYNA PAŃCZYK SP. Z O.O. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wdrożenie innowacji usługowych przez DENTISTICA Katarzyna Pańczyk Spółka Jawna”.

    Celem projektu jest wdrożenie innowacyjnej usługi korekty wad zgryzu przy wykorzystaniu metody pośredniej klejenia zamków w technice CAD/CAM.
    Dofinansowanie projektu z UE: 328 847,98 zł

    www.mapadotacji.gov.pl

    © Wszelkie prawa zastrzeżone

    Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę

    ZĘBY W 1 DZIEŃ PROTEZA NA 4 IMPLANTACH

    Wypełnij formularz

      *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

      Zadzwoń:
      +48 530 016 530