średnia ocena
4.7 / 5

Proteza overdenture – koszt


Ortodoncja Toruń
Dentistica implanty protezy Toruń

Proteza overdenture to rodzaj uzupełnienia protetycznego mocowany na filarach za pomocą zatrzasków. Rolę filarów mogą pełnić zęby własne Pacjenta lub implanty. Ten rodzaj protezy ma wiele zalet, ale z jakimi wiąże się kosztami?

 
 

Proteza overdenture – cena

Ile kosztuje proteza overdenture? Cena jest uwarunkowana czynnikami, które różnią się w zależności od danego przypadku. Właśnie dlatego na rynku usług stomatologicznych można zaobserwować dużą rozpiętość cen – proteza overdenture może kosztować od jednego do kilku tysięcy złotych. I dlatego również w Dentistice wyceniamy ją indywidualnie dla każdego Pacjenta. A o jakich właściwie czynnikach mówimy? Co ma wpływ na koszt protezy overdenture?

 
 

Od czego zależy cena protezy overdenture?

Koszty protezy są uzależnione od indywidualnej sytuacji danego Pacjenta. Jednak przede wszystkim zależą od charakteru zębów filarowych. Proteza overdenture może być zamocowana na zębach własnych Pacjenta lub na implantach wszczepionych w kość żuchwy lub szczęki. Tańszą z tych dwóch opcji jest wykorzystanie naturalnych zębów. Przed zamocowaniem protezy wymagają one tylko odpowiedniego przygotowania.

Implanty jako filary dla protezy overdenture wiążą się z większymi kosztami, przy czym dokładna cena też będzie się różnić w zależności od konkretnego przypadku. Ma na nią wpływ głównie liczba zastosowanych implantów. Trzeba pamiętać, że każdy implant wiąże się z wykonaniem zabiegu implantacji. Na dodatek w części przypadków dochodzą dodatkowe koszty, związane z koniecznością przeprowadzenia przed implantacją zabiegów przygotowawczych. Chodzi tu o sytuacje, gdy w szczęce bądź żuchwie brakuje tkanki kostnej w odpowiedniej ilości i dobrym stanie. Wówczas konieczne bywa przygotowanie podłoża kostnego pod implanty, co wiąże się z przeprowadzeniem takich zabiegów jak sterowana regeneracja kości lub podniesienie dna zatoki szczękowej.

 
 

dentysta Toruń

 
 

Proteza overdenture – czy warto?

Chociaż cena protezy overdenture ustalana jest indywidualnie do każdego przypadku, trzeba mieć świadomość, że nie należy ona do tanich. Dlatego ważne pytanie brzmi: czy ten rodzaj protezy jest wart swojej ceny?

Trzeba wziąć tu pod uwagę, że proteza overdenture łączy w sobie zalety protez ruchomych i stałych. Tak jak protezy ruchome, Pacjent może bez problemu wyjmować ją z ust, gdy sytuacja tego wymaga, a następnie wkładać z powrotem. Dzięki temu łatwiejsze jest na przykład utrzymanie w czystości protezy i jamy ustnej. Jednocześnie proteza overdenture dzięki zamocowaniu na zatrzaskach odznacza się stabilnością, której tradycyjne protezy ruchome nie mają. Nie przemieszcza się w jamie ustnej i nie ma ryzyka jej wypadnięcia.

Dzięki zamocowaniu na filarach proteza ta przywraca pełną funkcjonalność jamy ustnej, pozwalając na spożywanie nawet twardych pokarmów. Ten sposób mocowania sprawia także, że siły żucia są w fizjologiczny sposób przenoszone na kość, co spowalnia proces jej zaniku.

 
 

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o protezie overdenture i innych rozwiązaniach protetycznych, odwiedź Dentisticę. Na wizytę u nas możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 530 016 530 lub wypełniając formularz.Przeczytaj porady ekspertów

Przechowywanie protez zębowych
Dentistica protezy przechowywanie przechowywanie protez Przechowywanie protez zębowych Toruń

Przechowywanie protez zębowych W jaki sposób należy przechowywać protezę zębową? Czy można na noc pozostawić ją na zębach? W jaki sposób ją pielęgnować? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.     Czy powinno się spać z protezą? Czy protezę powinno się wyjmować na noc? Nie trzeba tego robić, jeżeli użytkuje się protezę częściową czy […]


Protezy zębowe szkieletowe
Dentistica proteza szkieletowa protezy Toruń

Czym charakteryzują się protezy szkieletowe? Jakie są ich rodzaje? Dla kogo taka proteza jest dobrym rozwiązaniem?         Dla kogo zaleca się protezy szkieletowe? Proteza szkieletowa jest protezą częściową, a zatem znajduje zastosowanie w przypadku częściowych braków zębowych. Nie można jej natomiast zastosować u Pacjentów, którzy nie posiadają żadnych zębów, chyba, że zastąpi […]


Czy po leczeniu kanałowym może boleć?
ból po leczeniu kanałowym czym jest leczenie kanałowe Dentistica dentofobia leczenie kanałowe Toruń

Wielu pacjentów obawia się, że po leczeniu kanałowym pojawi się ból, co w pewnym stopniu wynika z mitów i stereotypów związanych z tym zabiegiem. Nie da się bowiem nie zauważyć, że właśnie endodoncji wiele osób obawia się najbardziej. W rzeczywistości jednak, po przeprowadzeniu leczenia kanałowego, większość pacjentów nie odczuwa znaczącego bólu. Niemniej jednak istnieją sytuacje, […]


Projekty unijne

DENTISTICA KATARZYNA PAŃCZYK SP. Z O.O. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wdrożenie innowacji usługowych przez DENTISTICA Katarzyna Pańczyk Spółka Jawna”.

Celem projektu jest wdrożenie innowacyjnej usługi korekty wad zgryzu przy wykorzystaniu metody pośredniej klejenia zamków w technice CAD/CAM.
Dofinansowanie projektu z UE: 328 847,98 zł

www.mapadotacji.gov.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone

Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę

ZĘBY W 1 DZIEŃ PROTEZA NA 4 IMPLANTACH

Wypełnij formularz

    *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

    Zadzwoń:
    +48 530 016 530