fbpx
średnia ocena
4.7 / 5

Diagnostyka

Diagnostyka stomatologiczna  Toruń 

DSC 6452ai Easy Resize.com - Diagnostyka

Podstawą sukcesu przy każdym leczeniu jest stworzenie konkretnego planu. Zdecydowanie zwiększa on jakość terapii i pozwala na uzyskanie najlepszych możliwych efektów, jednocześnie redukując ryzyko niechcianych komplikacji. Nadaje to całej procedurze przewidywalnego charakteru, a Pacjent ma od samego początku świadomość jej przebiegu. Precyzyjne planowanie leczenia możliwe jest dzięki nowoczesnym technologiom i specjalistycznym urządzeniom, w które Klinika Dentistica jest zaopatrzona.

Pełna diagnostyka w jednym miejscu

Mając na uwadze cenny czas naszych Pacjentów, zadbaliśmy o to, by częścią Kliniki Dentistica stało się dobrze wyposażone centrum diagnostyczne, za którego sprawą wykonanie wszelkich badań niezbędnych do rozpoznania choroby będzie trwało możliwie najkrócej. W wielu przypadkach wszystkie badania mogą się odbyć podczas pierwszej wizyty! Posiadane przez nas narzędzia umożliwiają pełną wizualizację stanu jamy ustnej Pacjenta i dobranie takich metod, które będą dla niego najkorzystniejsze.

Nasze technologie

Mając na uwadze cenny czas naszych Pacjentów, zadbaliśmy o to, by częścią Kliniki Dentistica stało się dobrze wyposażone centrum diagnostyczne, za którego sprawą wykonanie wszelkich badań niezbędnych do rozpoznania choroby będzie trwało możliwie najkrócej. W wielu przypadkach wszystkie badania mogą się odbyć podczas pierwszej wizyty! Posiadane przez nas narzędzia umożliwiają pełną wizualizację stanu jamy ustnej Pacjenta i dobranie takich metod, które będą dla niego najkorzystniejsze.

 

Nasze technologie

 

Punktowe zdjęcie RTG uzębienia – na wykonanym zdjęciu pojedynczego zęba dokładnie widzimy go w całości, włącznie z korzeniem, kanałami i wszelkimi otaczającymi go strukturami. Jest to zazwyczaj badanie poprzedzające leczenia zachowawcze lub kanałowe oraz stosowane w przypadku, gdy Pacjent skarży się na ból zęba. Odgrywa rolę jednego z narzędzi dokładnego planowania i minimalizuje ryzyko ewentualnych trudności. Szczególne znaczenie ma przy leczeniu kanałowym, kiedy to stomatolog na jego podstawie (w większości przypadków) jest w stanie określić, czy nie pojawiają się ukryte kanały lub jaki mają kształt i jaka jest ich ilość;


panoramiczne zdjęcia RTG – ujęte zostają na nich struktury wszystkich tkanek kostnych, jak i zęby. Dzięki ograniczonej dawce promieniowania, na które wystawiony jest Pacjent, badanie to jest bezpieczne, komfortowe i krótkie. Poddana mu osoba musi jedynie przez kilkanaście sekund pozostać w bezruchu, utrzymując pionową postawę ciała. Jednocześnie głowica porusza się wokół głowy Pacjenta, wysyłając wiązkę RTG za pośrednictwem specjalnej lampy. Efekt w postaci obrazu zostaje wyświetlony na monitorze, a skonfigurowany program komputerowy pozwala cyfrowo przetworzyć powstałe zdjęcie.

 

RTG cefalometryczne – zdjęcie czaszki Pacjenta w pozycji bocznej. Wykorzystuje się je głównie przy diagnozowaniu wad zgryzu i ustalaniu planu leczenia ortodontycznego. Na uzyskiwanym w ten sposób obrazie zawarte zostają czaszka, tkanki twarde twarzy, podniebienie oraz zatoki przynosowe. Na jego podstawie stomatolog jest w stanie zdiagnozować wady zgryzu o podłożu anatomicznym i przeprowadzić stosowne pomiary niezbędne przy planowaniu leczenia;

kamera wewnątrzustna – niewielkiego rozmiaru przyrząd, za pomocą którego stomatolog dokonuje podstawowego badania stanu uzębienia i nadzoruje efekty leczenia. Kamera umieszczana jest w ustach Pacjenta, zaś obraz przekazywany jest na ekran monitora. Zasadniczą korzyścią płynącą z zastosowania kamery jest łatwość, z jaką lekarz może przedstawić problemy trapiące zęby, a dokładne zobrazowanie pomaga Pacjentowi na przyswojenie ich genezy i rozwiązania;

 

tomograf komputerowy – jest nieocenioną pomocą w przypadku leczenia implantologicznego, wykonuje dokładne, trójwymiarowe zdjęcia kości Pacjenta. Dzięki dedykowanym programom komputerowym stomatolog w prosty sposób planuje zabiegi i określa uwarunkowania anatomiczne Pacjenta. Może też być wykorzystany do diagnostyki zęba przed leczeniem kanałowym oraz w przypadku zębów i zmian okołowierzchołkowych. Urządzenie emituje w stronę badanej osoby niską dawkę promieniowania, a jego zastosowanie uznaje się za bezpieczne. Jednocześnie zaleca się, by nie wykonywać go częściej niż dwa razy w roku. Przeciwwskazaniem do wykonania badania jest również ciąża;

 

DSD, czyli Digital Smile Design – innowacyjny sposób planowania leczenia stomatologicznego. Polega na wykonaniu dokładnych zdjęć twarzy Pacjenta, pobraniu wycisków pod silikonowy indeks (przygotowany przez technika dentystycznego), a następnie tymczasowym umieszczeniu go w ustach pacjenta przez stomatologa. Dzięki temu procesowi, który najczęściej trwa dwie wizyty, pacjent na własnych zębach może zobaczyć kształt ostatecznej pracy zaplanowanej według cyfrowego projektu i dopiero wtedy podjąć decyzję o ewentualnym leczeniu.

Umów się na wizytę

Poznaj atuty:

 • Koszt konsultacji  150 zł
 • Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia
 • Poznasz plan i koszty leczenia

  *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane  Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!

  DSC 6282a 2 - Diagnostyka

  Co możesz teraz zrobić?

  Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii i bardzo dobrze przygotowanemu centrum diagnostycznemu możesz mieć pewność, że twoje leczenie zostaje przeprowadzone kompleksowo i z wykorzystaniem godnych zaufania wyników badań. Tak rzetelne podejście do planu leczenia w ogromnym stopniu redukuje ryzyko niechcianych komplikacji i podnosi bezpieczeństwo samej terapii. Jeśli chcesz odmienić swój uśmiech i pozbyć się kłopotów z zębami, Klinika Dentistica to pewny wybór! Możesz się z nami skontaktować pod numerem 530 016 530 lub wypełniając formularz.

  gabinet dentystyczny w toruniu
  0
  GABINETÓW
  dentysta toruń
  0
  WYLECZONYCH PACJENTÓW
  stomatolog toruń
  0
  LAT DOŚWIADCZENIA
  stomatologia toruń
  0
  OSÓB W ZESPOLE
  stomatolog toruń

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wybierzesz swojego dentystę

  Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę