średnia ocena
4.7 / 5
Proteza na czterech implantach Toruń

Zęby w 1 dzień Proteza na 4 implantach

CHCĘ SIĘ UMÓWIĆ

W Dentistica przeprowadzamy rekonstrukcję uzębienia metodą “Zęby w 1 dzień”, czyli przy użyciu pełnołukowej protezy stałej na czterech lub sześciu implantach. To doskonałe rozwiązanie w przypadku rozległych braków zębowych, a nawet całkowitego braku zębów.

Proteza, o której mowa, jest mostem osadzonym na czterech lub sześciu implantach. W tym rozwiązaniu taka ilość implantów jest wystarczająca do odbudowy pełnego łuku zębowego. Pełnią one funkcje filarów mostu, które zostają połączone przęsłem z koron zębowych.

 

Proteza na czterech implantach krok po kroku

1 Konsultacja
diagnostyka

Pierwszym krokiem jest wizyta konsultacyjna, podczas której lekarz poznaje indywidualne uwarunkowania, potrzeby i oczekiwania Pacjenta. Bierze je pod uwagę, tworząc plan leczenia. Wykonuje się także diagnostykę obrazową, opartą na zdjęciach RTG i tomografii komputerowej. Pozwala ona poznać uwarunkowania anatomiczne i zaplanować zabieg w taki sposób, by był on nie tylko skuteczny, ale również bezpieczny dla Pacjenta.

zęby w jeden dzień Toruń

2 Pobranie wycisków uzębienia

Na podstawie wycisków w laboratorium technik dentystyczny przygotuje tymczasową i docelową protezę.

 

protezy na czterech implantach Toruń

3 Implantacja

W kość szczęki lub żuchwy wszczepia się implanty. To niewielkie elementy przypominające śrubki. W przypadku tej protezy wystarczą cztery lub sześć implantów. Dwa z nich wszczepiane są pod kątem. Ta metoda zwiększa pole manewru lekarza, ułatwiając mu wybór na implanty takiego miejsca, w którym znajduje się odpowiednia ilość tkanki kostnej. Dzięki temu rozwiązaniu metodę “Zęby w 1 dzień” można z powodzeniem stosować nawet u osób ze znacznym zanikiem kości.

zęby w jeden dzień Toruń

4 Zamocowanie
protezy tymczasowej

Dzięki tej procedurze Pacjent od razu po wyjściu z gabinetu może się już cieszyć nowym uśmiechem.

 

Chirurgia stomatologiczna Toruń

5 Gojenie

To proces trwający kilka miesięcy. W tym czasie następuje gojenie się tkanek oraz integracja implantów z kością. Ponieważ implanty są wykonane z tytanu, który jest materiałem biozgodnym, są one obrastane przez tkankę kostną. W ten sposób mogą w pełni przejąć funkcje naturalnych korzeni zębowych i stać się stabilną podstawą pod protezę.

 

zęby w 1 dzień Toruń

6 Zamocowanie
docelowej protezy

Gdy zakończy się okres gojenia, tymczasową protezę wymienia się na finalną.

 

protezy na czterech implantach Toruń

Zęby w 1 dzień – dlaczego warto?

 

Proteza przywraca pełną funkcjonalność jamy ustnej – możesz jeść nawet twarde pokarmy

 

Spowalnia proces zaniku kości – dzięki implantom siły żucia są w fizjologiczny sposób przenoszone na kość, zostaje ona więc obciążona, co spowalnia proces jej zaniku

 

Nie trzeba każdego brakującego zęba zastępować implantem – wystarczą zaledwie cztery lub sześć  implantów do odbudowy całego łuku.

 

Oszczędzasz czas – zabieg implantacji odbywa się w ciągu jednej wizyty, od razu po nim korzystasz z funkcjonalnej tymczasowej protezy.

 

Metoda może być zastosowana również w przypadku osób z zanikiem kości – nie trzeba do tego przeprowadzać dodatkowych zabiegów przygotowawczych, takich jak sterowana regeneracja kości, dzięki czemu – znów – oszczędzasz czas i pieniądze.

 

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o metodzie “Zęby w 1 dzień”, odwiedź klinikę Dentistica. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 530 016 530 lub wypełniając formularz.

 

Przeczytaj porady ekspertów

Przechowywanie protez zębowych
Dentistica protezy przechowywanie przechowywanie protez Przechowywanie protez zębowych Toruń

Przechowywanie protez zębowych W jaki sposób należy przechowywać protezę zębową? Czy można na noc pozostawić ją na zębach? W jaki sposób ją pielęgnować? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.     Czy powinno się spać z protezą? Czy protezę powinno się wyjmować na noc? Nie trzeba tego robić, jeżeli użytkuje się protezę częściową czy […]


Protezy zębowe szkieletowe
Dentistica proteza szkieletowa protezy Toruń

Czym charakteryzują się protezy szkieletowe? Jakie są ich rodzaje? Dla kogo taka proteza jest dobrym rozwiązaniem?         Dla kogo zaleca się protezy szkieletowe? Proteza szkieletowa jest protezą częściową, a zatem znajduje zastosowanie w przypadku częściowych braków zębowych. Nie można jej natomiast zastosować u Pacjentów, którzy nie posiadają żadnych zębów, chyba, że zastąpi […]


Czy po leczeniu kanałowym może boleć?
ból po leczeniu kanałowym czym jest leczenie kanałowe Dentistica dentofobia leczenie kanałowe Toruń

Wielu pacjentów obawia się, że po leczeniu kanałowym pojawi się ból, co w pewnym stopniu wynika z mitów i stereotypów związanych z tym zabiegiem. Nie da się bowiem nie zauważyć, że właśnie endodoncji wiele osób obawia się najbardziej. W rzeczywistości jednak, po przeprowadzeniu leczenia kanałowego, większość pacjentów nie odczuwa znaczącego bólu. Niemniej jednak istnieją sytuacje, […]


Projekty unijne

DENTISTICA KATARZYNA PAŃCZYK SP. Z O.O. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wdrożenie innowacji usługowych przez DENTISTICA Katarzyna Pańczyk Spółka Jawna”.

Celem projektu jest wdrożenie innowacyjnej usługi korekty wad zgryzu przy wykorzystaniu metody pośredniej klejenia zamków w technice CAD/CAM.
Dofinansowanie projektu z UE: 328 847,98 zł

www.mapadotacji.gov.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone

Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę

ZĘBY W 1 DZIEŃ PROTEZA NA 4 IMPLANTACH

Wypełnij formularz

    *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

    Zadzwoń:
    +48 530 016 530