fbpx
średnia ocena
4.7 / 5

Specjalista protetyki stomatologicznej


Kompleksowe leczenie stomatologiczne jest skomplikowanym procesem, którego ważnym ogniwem jest wysoko wykwalifikowany zespół ekspertów, reprezentujących wąskie dziedziny stomatologii. Dzięki temu możliwe jest holistyczne podejście do problemów w jamie ustnej Pacjenta, mające na celu rozpoznanie źródła danej dolegliwości i na tej podstawie zaplanowanie poszczególnych etapów leczenia przyczynowego.

 

W klinice stomatologicznej Dentistica w duchu takiej właśnie filozofii leczenia pracują eksperci z poszczególnych działów stomatologii. Każdy Pacjent jest przez naszych lekarzy traktowany indywidualnie, a jego problemy z uzębieniem rozpatrywane gruntownie i wieloaspektowo, w oparciu o ich doświadczenie i rzetelną wiedzę medyczną.

 

Wybitnym ekspertem w klinice Dentistica jest lek. dent. Marcin Gajkowski, który specjalizuje się w kompleksowym leczeniu z zakresu protetyki stomatologicznej, implantoprotetyki oraz stomatologii estetycznej. Jego styl pracy z Pacjentem cechuje się wysokim poziomem empatii, gruntowną analityką oraz precyzyjnym planowaniem wszystkich etapów leczenia. Przykładem takiego właśnie podejścia jest stosowana w codziennej praktyce innowacyjna metodą wirtualnej wizualizacji uśmiechu DSD (Digital Smile Design). Dzięki niej Pacjent ma możliwość zobaczenia swojego przyszłego uśmiechu przed podjęciem decyzji o terapii. Ten aspekt leczenia implantoprotetycznego korzystnie wpływa na komfort psychiczny Pacjenta, który zyskuje większą motywację i poczucie bezpieczeństwa. Perspektywa pięknego uśmiechu, którą ogląda wraz z lekarzem na ekranie komputera, redukuje poziom stresu i ułatwia wzajemną komunikację.

 

Lek. dent Marcin Gajkowski czerpie ogromną satysfakcję z otwartych rozmów z Pacjentami, którzy szczerze rozmawiają z nim o swoich obawach czy wątpliwościach. Na każdym etapie leczenia mogą liczyć na empatię, życzliwe podejście i wsparcie psychiczne. Najlepszą nagrodą za jego pracę jest pierwszy uśmiech Pacjenta z nowym uzębieniem. Ten moment wzruszenia i prawdziwej radości nadaje prawdziwy sens jego pracy.

To jednak nie jedyna pasja lek. dent. Marcina Gajkowskiego, który poza wykonywaniem kompleksowego leczenia, prowadzi również prestiżowe szkolenia dla lekarzy z całej Polski z zakresu protetyki i implantoprotetyki według autorskiego projektu „Tooth on fire”www.toothonfire.pl 

Wiele informacji o prowadzonych szkoleniach znajdziecie również na facebookowym profilu TUTAJ.

 

Podczas szkoleń teoretycznych i warsztatowych nasz ekspert dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem i rozległą wiedzą na temat kompleksowej terapii stomatologicznej. Szczególną uwagę poświęca opracowaniu skutecznego planu leczenia, którego istotnym elementem jest współpraca z wieloma specjalistami (m.in. ortodontą, implantologiem, endodontą oraz technikiem dentystycznym). Dużym atutem prowadzonych przez niego szkoleń jest możliwość wykorzystania przez lekarzy w praktyce pogłębionej wiedzy oraz sprawdzenia umiejętności przed rozpoczęciem praktyki w gabinecie.

 

Lek. dent. Marcin Gajkowski jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, który ukończył w 2013 r. Następnie przeprowadził się do Torunia, gdzie w 2018 r. uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie protetyki stomatologicznej .

 

Poza wypracowaną metodyką leczenia, stale poszerza swoją wiedzę stomatologiczną i rozwija praktyczne umiejętności, biorąc udział w licznych kursach, szkoleniach i kongresach.

 

Jest członkiem licznych krajowych oraz międzynarodowych towarzystw zrzeszających wybitnych dentystów w danej dziedzinie stomatologii. Przynależy do wąskiego grona lekarzy dentystów należących do Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (PASE).

 

Artykuły autorstwa Dr Gajkowskiego możecie znaleźć również na strony międzynarodowych producentów, jak Digital Smile Design, który znajdziecie TUTAJ

 

Najważniejsze kursy odbyte przez lek. dent. Marcina Gajkowskiego

  1. Komplikacje w chirurgii implantologicznej, organizowany przez Wydawnictwo Kwintesencja, Warszawa, 2015.
  2. Implantoprotetyka stomatologiczna – podstawy teoretyczne i pokazy procedury zabiegowej, Collegium Medicum, Uniwersytet Jagielloński, 2017.
  3. DSD MEMBER, DSD Experience, Luboń, 2017.
  4. Perfekcyjny Uśmiech- Zaawansowane licówki- Od prostych przypadków kosmetycznych po zaawansowane przypadki funkcjonalne, Warszawa, 2015.
  5. Okluzja i planowanie leczenia, Nowa Stomatologia, Włocławek, 2017.
  6. Innowacyjne metody preparacji pod licówki, korony, mosty, onlaye. Uzupełnienia pełnoceramiczne, cyrkonowe i na podbudowie metalowej, ART ORAL, Warszawa, 2017.
  7. II Congress Ceramists No Limits, Łódź, 2015.
  8. Profesjonalna komunikacja i obsługa pacjenta w gabinecie stomatologicznym, organizowany przez Consulting & Training Group, Gdańsk, 2015.
  9. Współautor publikacji naukowej o DSD i planowaniu leczenia, w prestiżowym czasopiśmie „Quintessence”, dedykowanemu lekarzom stomatologom.

Zobacz certyfikaty z powyższych szkoleń

Co możesz teraz zrobić?

Marzysz o pięknym i zdrowym uśmiechu, jednak na drodze do realizacji tego celu stoją poważniejsze problemy stomatologiczne? Trafiłeś pod dobry adres! W klinice stomatologicznej nasz ekspert lek.dent Marcin Gajkowski specjalizuje się w kompleksowym leczeniu, którego celem jest rozwiązanie wszystkich problemów w jamie ustnej Pacjenta. W oparciu o szczegółową diagnostykę autorską metodologię, zaproponuje skuteczne rozwiązanie, skrojone na miarę potrzeb każdego Pacjenta. Efekty jego pracy wyróżniają się nieprzeciętną funkcjonalnością oraz estetyką. Aby się o tym przekonać, wystarczy skontaktować się z nami, dzwoniąc pod numer +48 530 016 530.

 

Przeczytaj pozostałe wpisy na naszym blogu

Pomożemy Tobie i Twojej rodzinie

Dzisiejsze czasy wymuszają na naszym życiu pewną dynamikę i intensywność. Wkraczając w zawieruchę codzienności, często nie jesteśmy w stanie poświęcić odpowiedniej ilości czasu na sprawy, które mają niezwykle istotne znaczenie dla naszego codziennego funkcjonowania. Konsekwencją tego jest powolne zaniedbywanie zdrowia swojego i naszych bliskich.   Dlatego właśnie stworzyliśmy miejsce, w którym zebraliśmy specjalistów z każdej […]


Wpływ diety na zęby
Dentistica dieta profilaktyka Toruń

Piękny uśmiech jest obecnie niezwykle istotny, zarówno w sferze towarzyskiej, jak również zawodowej. Wiele osób dokłada wszelkich starań, aby zachować jamę ustną w dobrej kondycji, jednak mimo to pewne problemy tak czy tak się pojawiają. Źródło kłopotu bywa trudne do odnalezienia i często jest całkowicie niezwiązane z uzębieniem – przykład stanowi nieodpowiednia dieta, która znacząco […]


Jak „kobiece sprawy” wpływają na zdrowie jamy ustnej?
Dentistica hormony profilaktyka Toruń

Zaburzenia gospodarki hormonalnej mają znaczny wpływ zarówno u mężczyzn, jak i kobiet na zdrowie jamy ustnej oraz bywają powodem niebezpiecznych schorzeń, dotykających głównie błon śluzowych lub dziąseł.       Tabletki antykoncepcyjne – częsty powód grzybicy jamy ustnej Panie przyjmujące farmakologiczne środki antykoncepcyjne często skarżą się na nieprzyjemne dolegliwości niewiadomego pochodzenia. Jedną z nich są […]


Przeczytaj porady ekspertów

Na czym polega chirurgiczne usuwanie zęba?
Dentistica Toruń

Usunięcie zęba czasami jest przykrą koniecznością. Nie zawsze jednak można je przeprowadzić w zwykłym trybie. Zdarzają się sytuacje, gdy tylko wykwalifikowany chirurg może przeprowadzić je jak należy.   Czym chirurgiczne usuwanie zęba różni się od zwykłego? Ekstrakcja, czyli usunięcie zęba, nie należy do rzadkich zabiegów, mimo że obecnie traktowane jest jako ostateczność i jeśli nie […]


Protezy zębowe na implantach
Dentistica implanty protezy Toruń

Brak nawet jednego zęba to niemały kłopot, a co dopiero mówić o sytuacji, gdy luki w uzębieniu są większe? Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi nowoczesna protetyka. Ruchome protezy to rozwiązanie na krótko – po pewnym czasie mogą zacząć sprawiać problemy. Z wielu względów lepszym wyjściem może się okazać proteza mocowana na implantach.   Co […]


Jak „kobiece sprawy” wpływają na zdrowie jamy ustnej?
Dentistica hormony profilaktyka Toruń

Zaburzenia gospodarki hormonalnej mają znaczny wpływ zarówno u mężczyzn, jak i kobiet na zdrowie jamy ustnej oraz bywają powodem niebezpiecznych schorzeń, dotykających głównie błon śluzowych lub dziąseł.       Tabletki antykoncepcyjne – częsty powód grzybicy jamy ustnej Panie przyjmujące farmakologiczne środki antykoncepcyjne często skarżą się na nieprzyjemne dolegliwości niewiadomego pochodzenia. Jedną z nich są […]


© Wszelkie prawa zastrzeżone

Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę