średnia ocena
4.7 / 5

Na czym polega wybielanie zębów?


DSC 6330a Easy Resize.com - Na czym polega wybielanie zębów?
Dentistica stomatologia estetyczna Toruń wybielanie

Chociaż uzębienie Pacjentów cieszy się nieraz dobrym zdrowiem, to jego estetyka jest zaburzana przez pewne niedoskonałości, a najczęstszą z nich jest oczywiście nieodpowiedni kolor. W wielu przypadkach winę ponoszą uciążliwe przebarwienia, wynikające np. z częstego picia kawy, herbaty lub napojów gazowanych, jednakże wpływ ma także naturalna barwa zębiny prześwitująca przez szkliwo. Wybielanie zębów jest mało inwazyjnym zabiegiem rozwiązującym opisany problem, a jego efekty są widoczne w krótkim czasie!

 

Kiedy wykonuje się zabieg wybielania zębów?

Zabieg wybielania zębów u dentysty przeprowadza się w przypadku Pacjentów dysponujących zdrowym uzębieniem, jednakże niezadowolonych z jego koloru. Zaznaczmy, że zanim podejmiemy się tej czynności, przeprowadzamy dokładną diagnostykę oraz usuwamy ewentualne ogniska próchnicy, co zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa. Istnieją różne metody wybielania zębów, jednakże nasza klinika przeprowadza je za pomocą specjalnych nakładek, co daje Pacjentowi pełną kontrolę nad procesem – kończy go, kiedy osiągnie satysfakcjonujący odcień uśmiechu lub przedłuża, gdy nie został on uzyskany.

 

Gabinetowe wybielanie zębów

Wybielanie zębów metodą gabinetową przynosi natychmiastowe efekty i jest szczególnie rekomendowane osobom, które chcą poprawić kolor swoich zębów np. przed ważnymi uroczystościami okolicznościowymi. Polega ona na wstępnej higienizacji jamy ustnej, a następnie na pokryciu uzębienia żelem wybielającym. Wnika on w głębsze tkanki zębów, jego właściwości zaś są aktywowane dzięki światłu emitowanemu przez specjalną lampę. Przebarwienia zaczynają się utleniać oraz zanikać, co znacząco poprawia barwę uśmiechu (nawet o kilka odcieni). Zabieg trwa przeważnie od 30 minut do 1 godziny, czas ten zależy od konkretnego przypadku.

 

Metoda nakładkowa – na czym polega?

Nakładkowa metoda wybielania zębów wymaga dwóch wizyt w gabinecie stomatologicznym. Podczas pierwszej dentysta pobiera wyciski uzębienia leczonej osoby oraz przesyła je do laboratorium, gdzie technik stworzy spersonalizowane nakładki. Na drugiej wizycie nasz ekspert przekazuje je Pacjentowi wraz ze specjalnym płynem wybielającym i wytycznymi dotyczącymi użytkowania.

 

Dalszą część procesu Pacjent przeprowadza osobiście, w domowym zaciszu, gdzie napełnia on wspomnianą nakładkę płynem wybielającym oraz zakłada na zęby do snu. Substancja wnika w głębsze tkanki zębów, powodując stopniowe utlenianie się i zanikanie przebarwień, poprawiając kolor uzębienia. Pierwsze efekty widoczne są po około 4 dniach, a docelowy efekt pojawia się mniej więcej po 10-14 dniach. Należy zaznaczyć, że nakładkowe wybielanie nie powoduje tak dużej nadwrażliwości, która może się pojawić w przypadku zastosowania innych metod.

 

Wybielanie zębów martwych

Zęby leczone kanałowo po pewnym czasie mogą stracić swój kolor i nabrać odcienia szarości a kłopot jest szczególnie uciążliwy, gdy dotyczy to przedniej części uśmiechu. Rozwiązanie stanowi wówczas specjalny zabieg wybielania, który wykonuje się po przeprowadzeniu dokładnej diagnostyki. Jeżeli kwalifikacja Pacjenta przebiegła pomyślnie, stomatolog wykonuje niewielki otwór w komorze zęba oraz wprowadza przez niego specjalną wkładkę wybielającą. Zdarzają się przypadki, że wybielanie zębów wymaga kilku wizyt, na których wspomniana wkładka jest wybielana. Kiedy już osiągniemy pożądany efekt, przepłukuje się komorę zęba, suszy oraz zamyka ząb dopasowanym kolorystycznie materiałem.

 

Wybielanie zębów a stare wypełnienia

Ważny jest fakt, że wybielanie zębów w żaden sposób nie wpływa na dotychczasowe wypełnienia, które zostały zastosowane do odbudowy ubytków. Dlatego też rekomendujemy Pacjentom ich wymianę, gdyż zapewni ona najlepsze możliwe efekty estetyczne. Nasza klinika posługuje się wyłącznie wysokiej jakości materiałami światłoutwardzalnymi, wyróżniającymi się nieprzeciętną wytrzymałością i wiernie naśladującymi naturalne tkanki zębów.

 

Wytyczne po przeprowadzonym wybielaniu zębów

Przeprowadzenie samego wybielania zębów to jedno, ale utrzymanie jego długotrwałych efektów jest zupełnie inną sprawą. Po zabiegu sugeruje się utrzymać białą dietę przynajmniej 14 dni od realizacji. Polega ona na unikaniu produktów o barwiącym działaniu, takich jak kawa, herbata, napoje gazowane, czerwone wino lub niektóre owoce (jagody, borówki, czarna porzeczka). Zaznaczmy, że po upłynięciu tego czasu również warto rozsądnie ograniczyć ich spożycie, aby można było cieszyć się pięknym kolorem zębów w przyszłości.

 

Czy wybielanie wpłynie na zdrowie zębów?

Wybielanie to mało inwazyjny zabieg wyróżniający się wysokim bezpieczeństwem, pod warunkiem, że jest on wykonywany pod czujnym okiem eksperta. Obecnie rynek stomatologiczny pełen jest metod, które rzekomo umożliwiają Pacjentowi poprawę koloru uśmiechu bez konsultacji z dentystą, jednakże odradzamy ich wykorzystanie. Paski wybielające, specjalne pasty czy inne produkty dostępne w popularnych drogeriach nie przyniosą efektu wykazywanego przez profesjonalne sposoby i w wielu przypadkach mogą osłabić strukturę uzębienia. Szczególnie dotyczy to wspomnianych past, które często zawierają składniki ścierne uszkadzające szkliwo.

 

Umów się na wizytę!

Jeżeli kolor Twoich zębów nie zadowala Cię w pełni, umów się na wizytę w Dentistica! Stosowana przez nas metoda wybielania zębów skutecznie poprawi ich estetykę przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa! Możesz się z nami skontaktować, dzwoniąc pod numer +48 530 016 530 lub wypełniając formularz.Przeczytaj porady ekspertów

Protezy zębowe szkieletowe
Dentistica proteza szkieletowa protezy Toruń

Czym charakteryzują się protezy szkieletowe? Jakie są ich rodzaje? Dla kogo taka proteza jest dobrym rozwiązaniem?         Dla kogo zaleca się protezy szkieletowe? Proteza szkieletowa jest protezą częściową, a zatem znajduje zastosowanie w przypadku częściowych braków zębowych. Nie można jej natomiast zastosować u Pacjentów, którzy nie posiadają żadnych zębów, chyba, że zastąpi […]


Czy po leczeniu kanałowym może boleć?
ból po leczeniu kanałowym czym jest leczenie kanałowe Dentistica dentofobia leczenie kanałowe Toruń

Wielu pacjentów obawia się, że po leczeniu kanałowym pojawi się ból, co w pewnym stopniu wynika z mitów i stereotypów związanych z tym zabiegiem. Nie da się bowiem nie zauważyć, że właśnie endodoncji wiele osób obawia się najbardziej. W rzeczywistości jednak, po przeprowadzeniu leczenia kanałowego, większość pacjentów nie odczuwa znaczącego bólu. Niemniej jednak istnieją sytuacje, […]


Czy należy usuwać ósemki?
Dentistica ósemki Toruń zęby mądrości

Ósemki to zęby, które potrafią nam przysparzać mnóstwo problemów. Nie zawsze się tak jednak dzieje i nie zawsze dają nam one o sobie znać – wiele osób nie ma pojęcia o ich istnieniu. Kiedy zatem należy je usuwać? Czy należy robić to prewencyjnie, czy może warto jednak się z tym wstrzymać? Odpowiadamy.     Czym […]


Projekty unijne

DENTISTICA KATARZYNA PAŃCZYK SP. Z O.O. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wdrożenie innowacji usługowych przez DENTISTICA Katarzyna Pańczyk Spółka Jawna”.

Celem projektu jest wdrożenie innowacyjnej usługi korekty wad zgryzu przy wykorzystaniu metody pośredniej klejenia zamków w technice CAD/CAM.
Dofinansowanie projektu z UE: 328 847,98 zł

www.mapadotacji.gov.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone

Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę

ZĘBY W 1 DZIEŃ PROTEZA NA 4 IMPLANTACH

Wypełnij formularz

    *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

    Zadzwoń:
    +48 530 016 530