średnia ocena
4.7 / 5

Prace protetyczne na implantach


Prace protetyczne na implantach
Dentistica implanty protezy Toruń

Nowoczesna stomatologia zna różne sposoby na odbudowę brakującego uzębienia. Można jednak bez przesady stwierdzić, że nie ma lepszych metod niż zastosowanie prac wykorzystujących implanty.

 
 
 
 
 

Czym wyróżniają się prace na implantach?

Prace protetyczne, o których dziś opowiemy, są mocowane na implantach. Implant to niewielki element przypominający śrubkę, który wszczepia się w kość szczęki lub żuchwy. Ponieważ jest wykonany z tytanu, który jest biozgodnym materiałem, organizm go nie odrzuca. Integruje się z tkanką kostną – jest przez nią obrastany, dzięki czemu zastępuje naturalny korzeń zęba i staje się stabilną podstawą pod wybraną pracę protetyczną. Prace na implantach mogą zostać zastosowane zarówno w przypadku pojedynczych, jak i bardziej rozległych braków zębowych, a nawet do odbudowy całego uzębienia.

 
Prace protetyczne na implantach
 

Jakie zalety mają prace protetyczne na implantach?

Czym uzupełnienia protetyczne na implantach różnią się od innych? Przewagę nad innymi protezami zapewnia im przede wszystkim wyjątkowa stabilność uzyskana dzięki implantom. Umocowana na nich praca protetyczna nie przemieszcza się w jamie ustnej. Dzięki temu korzystanie z niej jest o wiele bardziej komfortowe i zasadniczo nie różni się od używania naturalnych zębów. Nie trzeba się obawiać, że proteza mogłaby wypaść przy jedzeniu, śmiechu czy kichaniu, jak ma to niestety miejsce niekiedy w przypadku innych uzupełnień protetycznych.

 

Kolejną dużą zaletą jest to, że prace na implantach przywracają pełną funkcjonalność jamy ustnej (a nie tylko częściową, jak niektóre inne protezy). Zamocowanie na sztucznym korzeniu sprawia, że można używać uzupełnień protetycznych jak własnych zębów, gryząc bez problemu nawet twarde pokarmy.

 

Oprócz tego mocowanie na implantach sprawia, że podczas spożywania pokarmów siły żucia są w fizjologiczny sposób przenoszone na kość żuchwy lub szczęki, co zapewnia jej prawidłowe obciążenie, dzięki czemu spowolniony zostaje proces zaniku kości.

 

Warto dodać, że wykonane z tytanu implanty są bardzo trwałe i wytrzymałe, a materiały wykorzystywane do wykonania umocowanych na nich prac również odznaczają się dużą odpornością na mechaniczne urazy, a poza tym także nienaganną estetyką – takie uzupełnienia protetyczne są właściwie nie do odróżnienia od naturalnych zębów.

 

Uśmiech w 1 dzień – pełnołukowe prace na implantach

Jedną ze szczególnie wartych polecenia prac na implantach jest proteza pełnołukowa, umożliwiająca odzyskanie kompletnego uśmiechu już w ciągu jednego dnia. W tym rozwiązaniu odbudowuje się pełny łuk zębowy. Ale nie oznacza to, że każdy z brakujących zębów trzeba zastąpić implantem – wystarczy zaledwie 4-6 implantów do rekonstrukcji całego łuku. Pełnią one funkcje filarów mostu protetycznego, które zostają połączone przęsłem. Właśnie dzięki temu można tak szybko wykonać ten zabieg. Po jego przeprowadzeniu Pacjent korzysta z funkcjonalnej protezy tymczasowej, która potem – po wygojeniu tkanek i integracji implantów z kością – zostaje wymieniona na docelową pracę protetyczną.

 

Dowiedz się więcej!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o pracach protetycznych na implantach, odwiedź klinikę Dentistica. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 530 016 530 lub wypełniając formularz.Przeczytaj porady ekspertów

Proteza overdenture – koszt
Dentistica implanty protezy Toruń

Proteza overdenture to rodzaj uzupełnienia protetycznego mocowany na filarach za pomocą zatrzasków. Rolę filarów mogą pełnić zęby własne Pacjenta lub implanty. Ten rodzaj protezy ma wiele zalet, ale z jakimi wiąże się kosztami?     Proteza overdenture – cena Ile kosztuje proteza overdenture? Cena jest uwarunkowana czynnikami, które różnią się w zależności od danego przypadku. […]


Przechowywanie protez zębowych
Dentistica protezy przechowywanie przechowywanie protez Przechowywanie protez zębowych Toruń

Przechowywanie protez zębowych W jaki sposób należy przechowywać protezę zębową? Czy można na noc pozostawić ją na zębach? W jaki sposób ją pielęgnować? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.     Czy powinno się spać z protezą? Czy protezę powinno się wyjmować na noc? Nie trzeba tego robić, jeżeli użytkuje się protezę częściową czy […]


Protezy zębowe szkieletowe
Dentistica proteza szkieletowa protezy Toruń

Czym charakteryzują się protezy szkieletowe? Jakie są ich rodzaje? Dla kogo taka proteza jest dobrym rozwiązaniem?         Dla kogo zaleca się protezy szkieletowe? Proteza szkieletowa jest protezą częściową, a zatem znajduje zastosowanie w przypadku częściowych braków zębowych. Nie można jej natomiast zastosować u Pacjentów, którzy nie posiadają żadnych zębów, chyba, że zastąpi […]


Projekty unijne

DENTISTICA KATARZYNA PAŃCZYK SP. Z O.O. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wdrożenie innowacji usługowych przez DENTISTICA Katarzyna Pańczyk Spółka Jawna”.

Celem projektu jest wdrożenie innowacyjnej usługi korekty wad zgryzu przy wykorzystaniu metody pośredniej klejenia zamków w technice CAD/CAM.
Dofinansowanie projektu z UE: 328 847,98 zł

www.mapadotacji.gov.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone

Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę

ZĘBY W 1 DZIEŃ PROTEZA NA 4 IMPLANTACH

Wypełnij formularz

    *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

    Zadzwoń:
    +48 530 016 530