średnia ocena
4.7 / 5

Protezy zębowe na implantach


Protezy zębowe Toruń
Dentistica implanty protezy Toruń

Brak nawet jednego zęba to niemały kłopot, a co dopiero mówić o sytuacji, gdy luki w uzębieniu są większe? Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi nowoczesna protetyka. Ruchome protezy to rozwiązanie na krótko – po pewnym czasie mogą zacząć sprawiać problemy. Z wielu względów lepszym wyjściem może się okazać proteza mocowana na implantach.

 

Co powinieneś wiedzieć o protezach na implantach?

Utrata naturalnego uzębienia to zawsze problem, bez względu na to, czy traci się jeden czy więcej zębów. Nie chodzi tu tylko o pogorszenie estetyki uśmiechu, choć oczywiście jest ona zauważalna (brak nawet jednego zęba może wpłynąć na zmianę kształtu twarzy) i niewątpliwie wpływa niekorzystnie na samopoczucie. Brak zębów ogranicza sprawność w jamie ustnej, co odbija się na zdrowiu i komforcie Pacjenta. Utrudnione zostaje gryzienie i przeżuwanie pokarmów, zwłaszcza tych twardych.

Gdy pojawia się luka w uzębieniu, kość traci swoje naturalne obciążenie. Do tej pory z dużą siłą oddziaływał na nią ząb. Teraz tkanka kostna w tym miejscu przestaje być używana, na skutek czego zaczyna zanikać.

 

Co zrobić, aby nie dopuścić do takich przykrych konsekwencji? Rozwiązaniem jest implant lub proteza zębowa oparta na implantach. Czym właściwie są protezy? To rekonstrukcje, które umożliwiają odbudowę pełnego łuku zębowego lub rozległych braków zębowych. Protezy mogą być ruchome lub mocowane na stałe w jamie ustnej, przy czym protezy stałe mocowane na implantach prezentują pod wieloma względami wyższy standard.

 

Umów się na wizytę

Poznaj atuty:

 • Koszt konsultacji  150 zł
 • Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia
 • Poznasz plan i koszty leczenia

  *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane  Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!

  DSC 6282a 2 - Protezy zębowe na implantach

  Dlaczego proteza ruchoma może nie wystarczać?

  Tradycyjne ruchome protezy wciąż są popularnym rozwiązaniem, niestety daleko im do doskonałości, dlatego w wielu przypadkach protezy ruchome traktowane są jedynie jako tymczasowe wyjście. Najczęściej są zrobione z akrylu, którego zdolność odbijania światła jest ograniczona. W efekcie estetyka uśmiechu jest obniżona i odbiega od naturalnej.

   

  Protezy ruchome przywracają wprawdzie podstawową funkcjonalność, ale nie zapewniają komfortu użytkowania. Mogą wiązać się z odczuciem dyskomfortu w jamie ustnej, zwłaszcza gdy są już długo używane. Z wiekiem tkanki miękkie zmieniają swój kształt, może też dochodzić do zaniku tkanki kostnej. Z tego powodu nawet proteza, która była na początku dobrze dopasowana, zaczyna z czasem przemieszczać się w jamie ustnej. Efektem jest duży dyskomfort. Użytkownik protezy zaczyna mieć coraz częściej obawy – dodajmy, że nie bezpodstawne – iż proteza wypadnie w najmniej odpowiedniej sytuacji.

   

  Jak łatwo się domyślić, w rezultacie osoba nosząca ruchomą protezę nie może czuć się w pełni swobodnie w towarzystwie. Nierzadko można zauważyć, że unika żywiołowych reakcji, a nawet pojawia się u niej odruch zasłaniania ust ręką w towarzystwie.

   

  Dlatego, chociaż ruchoma proteza może się sprawdzić jako doraźne rozwiązanie, na dłuższą metę może wiązać się z dyskomfortem fizycznym i psychicznym. To jedna z przyczyn, dla których warto wziąć pod uwagę wykonanie stabilniejszej i dającej większe poczucie swobody protezy na implantach.

   

  Jak powstaje proteza na implantach?

  Implant to tytanowa lub cyrkonowa śruba wkręcana do kości, aby zastąpić korzeń zęba. Na niej, z użyciem wykonanego z metalu lub ceramiki łącznika, mocowana jest korona protetyczna lub osadzany jest most. Organizm nie traktuje implantu jako ciała obcego – jego utrzymanie jest możliwe dzięki procesowi osteointegracji, czyli integracji implantu z kością.

   

  Pierwszym krokiem jest wizyta konsultacyjna, podczas której stomatolog przeprowadza wywiad medyczny. Trzeba też wykonać kompleksową diagnostykę, na podstawie której indywidualnie zostanie sporządzony odpowiedni i rzetelny plan całego zabiegu.

   

  Po wszczepieniu implantów (od ich ilości zależy czas trwania zabiegu) trzeba odczekać kilka tygodni, by wygoiły się rany, a implanty zintegrowały się z otaczającymi je tkankami kostnymi. Dopiero wtedy można przystąpić do mocowania wypełnień protetycznych.

   

  Trzeba wykonać wyciski zębów i przekazać je do laboratorium protetycznego, aby można było wykonać spersonalizowaną rekonstrukcję zębów. Protezy następnie mocowane są na stałe na implantach… i to właściwie wszystko. Od tej pory Pacjent będzie tylko zobowiązany zgłaszać się na wizyty kontrolne.

   

  Dlaczego warto wybrać protezę na implantach?

  Do najważniejszych zalet protez mocowanych na implantach należy pełna funkcjonalność w jamie ustnej. Dzięki implantom siły żucia przenoszone są na kość. Nacisk szczęk jest podobny jak w przypadku naturalnego uzębienia. Dlatego spożywanie posiłków odbywa się w sposób jak najbardziej zbliżony do sytuacji, gdy używa się naturalnego uzębienia. Warto wiedzieć, że w przypadku ruchomej protezy możliwości żucia sięgają jedynie 25% stanu naturalnego. W przeciwieństwie do ruchomych protez, te mocowane na implantach nie ograniczają możliwości przeżuwania i gryzienia twardych pokarmów.

   

  Protezy na implantach są godne polecenia również z czysto zdrowotnego punktu widzenia. Implanty zachowują się tak samo jak naturalne korzenie zębowe. Dzięki temu utrzymany zostaje dobry stan kości szczęki i żuchwy, co zapobiega procesowi zaniku tkanki kostnej, do którego może dojść w przypadku braku obciążenia protetycznego. Dolegliwość ta, zwana atrofią kości, ma duże znaczenie dla estetyki – sprawia, że pogarszają się rysy twarzy i pojawiają się głębokie zmarszczki.

  Umów się na wizytę

  Poznaj atuty:

  • Koszt konsultacji  150 zł
  • Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia
  • Poznasz plan i koszty leczenia

   *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane   Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!

   DSC 6282a 2 - Protezy zębowe na implantach

   Proteza na implantach pozwala tego uniknąć.

   Skoro już mówimy o kwestiach estetycznych, to protezy na implantach lepiej niż inne uzupełnienia protetyczne sprawdzają się w odwzorowywaniu naturalnego uśmiechu. W protezach takich nie ma widocznych elementów mocujących, co w połączeniu z wysokiej jakości materiałami sprawia, iż znakomicie zostaje odwzorowany wygląd naturalnych zębów.

    

   Następną ważną zaletą takich protez jest ich stabilność i trwałość. Charakteryzują się o wiele większą retencją (utrzymaniem w danym miejscu w jamie ustnej) niż protezy konwencjonalne. Przy zachowaniu odpowiedniej higieny mogą służyć przez wiele lat, docelowo nawet przez resztę życia.

    

   Uzupełnienie protetyczne mocowane na stałe to dla Pacjenta duży komfort. Nie musi już obawiać się, że proteza się przemieści czy wypadnie z ust. Nie ma potrzeby stosowania żadnych klejów mocujących, jak przy protezie ruchomej. Brak też elementów uciskających dziąsła. Poza tym przy protezach ruchomych część podniebienna hamuje odczuwanie smaku. W przypadku protezy na implantach nie ma części podniebiennej, więc ten problem przestaje Pacjenta dotyczyć.

    

   Umów się na wizytę!

   Masz luki w uzębieniu i chciałbyś je uzupełnić w taki sposób, by twój uśmiech wyglądał naturalnie? A może męczysz się z ruchomą protezą i chciałbyś zamienić ją na taką, dzięki której mógłbyś odzyskać pełną sprawność w jamie ustnej i znów czuć się komfortowo w towarzystwie? Nie czekaj, skonsultuj się z nami! Możesz umówić się na wizytę, dzwoniąc pod numer +48 530 016 530 lub wypełniając formularz.   Przeczytaj porady ekspertów

   Protezy zębowe szkieletowe
   Dentistica proteza szkieletowa protezy Toruń

   Czym charakteryzują się protezy szkieletowe? Jakie są ich rodzaje? Dla kogo taka proteza jest dobrym rozwiązaniem?         Dla kogo zaleca się protezy szkieletowe? Proteza szkieletowa jest protezą częściową, a zatem znajduje zastosowanie w przypadku częściowych braków zębowych. Nie można jej natomiast zastosować u Pacjentów, którzy nie posiadają żadnych zębów, chyba, że zastąpi […]


   Czy po leczeniu kanałowym może boleć?
   ból po leczeniu kanałowym czym jest leczenie kanałowe Dentistica dentofobia leczenie kanałowe Toruń

   Wielu pacjentów obawia się, że po leczeniu kanałowym pojawi się ból, co w pewnym stopniu wynika z mitów i stereotypów związanych z tym zabiegiem. Nie da się bowiem nie zauważyć, że właśnie endodoncji wiele osób obawia się najbardziej. W rzeczywistości jednak, po przeprowadzeniu leczenia kanałowego, większość pacjentów nie odczuwa znaczącego bólu. Niemniej jednak istnieją sytuacje, […]


   Czy należy usuwać ósemki?
   Dentistica ósemki Toruń zęby mądrości

   Ósemki to zęby, które potrafią nam przysparzać mnóstwo problemów. Nie zawsze się tak jednak dzieje i nie zawsze dają nam one o sobie znać – wiele osób nie ma pojęcia o ich istnieniu. Kiedy zatem należy je usuwać? Czy należy robić to prewencyjnie, czy może warto jednak się z tym wstrzymać? Odpowiadamy.     Czym […]


   Projekty unijne

   DENTISTICA KATARZYNA PAŃCZYK SP. Z O.O. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wdrożenie innowacji usługowych przez DENTISTICA Katarzyna Pańczyk Spółka Jawna”.

   Celem projektu jest wdrożenie innowacyjnej usługi korekty wad zgryzu przy wykorzystaniu metody pośredniej klejenia zamków w technice CAD/CAM.
   Dofinansowanie projektu z UE: 328 847,98 zł

   www.mapadotacji.gov.pl

   © Wszelkie prawa zastrzeżone

   Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę

   ZĘBY W 1 DZIEŃ PROTEZA NA 4 IMPLANTACH

   Wypełnij formularz

    *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

    Zadzwoń:
    +48 530 016 530