średnia ocena
4.7 / 5

Stomatologia estetyczna – czy ogranicza się tylko do prostych zabiegów?


Stomatologia estetyczna – czy ogranicza się tylko do prostych zabiegów?
Dentistica ortodoncja stomatologia estetyczna Toruń wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna większości kojarzy się z poprawą wyglądu zębów za pomocą mniej skomplikowanych zabiegów, takich jak wybielanie czy bonding. Zauważmy jednak, że w ramach leczenia wykorzystywane są rozwiązania z całkowicie innych dziedzin, takich jak protetyka czy ortodoncja.
   

 

Leczenie ortodontyczne a poprawa wyglądu uśmiechu

 

Poprawę estetyki uśmiechu nieraz trzeba rozpocząć od unormowania warunków zgryzu Pacjenta. Założenie licówek lub materiałów kompozytowych maskujących niedoskonałości będzie nieskuteczne, gdy Pacjent boryka się z wadą ortodontyczną prowadzącą np. do przeciążania zębów. Wówczas stosowane rekonstrukcje będą ulegały uszkodzeniom, a ich żywotność znacznie się zmniejszy.
W ramach leczenia ortodontycznego stosuje się specjalne aparaty, ale przy pewnych wadach zgryzu konieczne są też zabiegi chirurgiczne. Wspomniane zabiegi najczęściej polegają na usunięciu zębów, które np. zabierają miejsce w łuku lub zaburzają ustawienie swoich sąsiadów. Ekstrakcje najczęściej przeprowadzane są w przypadku ósemek, będących częstym źródłem wad zgryzu. Aparaty ortodontyczne z kolei wywierają na uzębienie określony nacisk, co powoduje jego przemieszczanie oraz prostowanie.

 

Stomatologia estetyczna – czy ogranicza się tylko do prostych zabiegów?

 

 

Protetyka w stomatologii estetycznej

 

Braki w uzębieniu pogarszają estetykę uśmiechu nawet gorzej, niż jego brzydki kolor. Dlatego całe leczenie w wielu przypadkach nie może obejść się bez zastosowania odpowiednich rekonstrukcji protetycznych, które uzupełnią ubytki. Często zdarza się też, że niedoskonałości zębów wynikają z uszkodzeń niemożliwych do zażegnania standardowymi metodami, a w takim przypadku sensowniejszym wyjściem jest nałożenie np. korony lub mostu.
   

 

Czy higienizacja zębów może poprawić estetykę uzębienia?

 

Leczenie z zakresu stomatologii estetycznej zaczyna się właśnie od dokładnego oczyszczenia jamy ustnej. Kamień nazębny oraz inne osady pokrywające uzębienie przybierają żółte, szare lub nawet brunatne barwy, co zauważalnie pogarsza wygląd uśmiechu. Usunięcie ich często skutecznie eliminuje problem, a po dodatkowym polerowaniu szkliwa, wygładzającego jego powierzchnię, zęby ulegają zauważalnemu odświeżeniu, jeśli ich kolor zaś dalej nie satysfakcjonuje, można przeprowadzić zabieg wybielania.
   

 

Umów się na wizytę!

 

Jeśli interesuje Cię skuteczna poprawa estetyki uśmiechu przy pomocy nowoczesnych metod, zgłoś się do Dentistica! W naszej ofercie można znaleźć pełen wachlarz usług związanych ze wszystkimi dziedzinami stomatologii, a wszystkie procedury przeprowadzamy według najwyższych światowych standardów. Wizytę możesz umówić, dzwoniąc pod numer +48 530 016 530 lub wypełniając formularz.Przeczytaj porady ekspertów

Uczulenie na protezę zębową – czy jest częste? Jak się objawia i jak sobie z nim radzić?
Dentistica proteza na implantach protezy Toruń

Uczulenie na protezę zębową jest kwestią, która dotyka część osób korzystających z tych rozwiązań stomatologicznych. Skutki takiego stanu rzeczy mogą być poważne i tym samym znacząco wpływać na komfort życia Pacjentów. Z tego też względu bardzo ważne jest zapoznanie się z przyczynami występowania uczulenia oraz sposobami radzenia sobie z tym problemem.     Objawy uczulenia […]


Proteza overdenture – koszt
Dentistica implanty protezy Toruń

Proteza overdenture to rodzaj uzupełnienia protetycznego mocowany na filarach za pomocą zatrzasków. Rolę filarów mogą pełnić zęby własne Pacjenta lub implanty. Ten rodzaj protezy ma wiele zalet, ale z jakimi wiąże się kosztami?     Proteza overdenture – cena Ile kosztuje proteza overdenture? Cena jest uwarunkowana czynnikami, które różnią się w zależności od danego przypadku. […]


Przechowywanie protez zębowych
Dentistica protezy przechowywanie przechowywanie protez Przechowywanie protez zębowych Toruń

Przechowywanie protez zębowych W jaki sposób należy przechowywać protezę zębową? Czy można na noc pozostawić ją na zębach? W jaki sposób ją pielęgnować? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.     Czy powinno się spać z protezą? Czy protezę powinno się wyjmować na noc? Nie trzeba tego robić, jeżeli użytkuje się protezę częściową czy […]


Projekty unijne

DENTISTICA KATARZYNA PAŃCZYK SP. Z O.O. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wdrożenie innowacji usługowych przez DENTISTICA Katarzyna Pańczyk Spółka Jawna”.

Celem projektu jest wdrożenie innowacyjnej usługi korekty wad zgryzu przy wykorzystaniu metody pośredniej klejenia zamków w technice CAD/CAM.
Dofinansowanie projektu z UE: 328 847,98 zł

www.mapadotacji.gov.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone

Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę

ZĘBY W 1 DZIEŃ PROTEZA NA 4 IMPLANTACH

Wypełnij formularz

    *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

    Zadzwoń:
    +48 530 016 530