średnia ocena
4.7 / 5

Wizyta konsultacyjna


Wizyta konsultacyjna
Dentistica dentysta konsultacja Toruń

Pierwsza wizyta u stomatologa jest wizytą konsultacyjną. Nie przeprowadza się w jej trakcie żadnych zabiegów. A zatem jakiemu celowi służy?

 

Jaki jest cel wizyty konsultacyjnej?

 

Warto na początek poruszyć wątek stomatologii holistycznej. Jest to filozofia leczenia, która kładzie nacisk na wzajemne zależności występujące w organizmie. Chodzi o to, że w ciele wszystko jest w pewien sposób połączone. Dotyczy to zarówno poszczególnych części organizmu, jak i chorób i dysfunkcji, które często wzajemnie na siebie wpływają. Z tej przyczyny leczenie miejscowe może się w pewnych przypadkach okazać niewystarczające i doraźne. Dopiero leczenie kompleksowe, biorące pod uwagę całokształt sytuacji w organizmie, może w takich przypadkach znaleźć prawdziwe źródło problemu i przywrócić Pacjentowi pełne zdrowie i funkcjonalność jamy ustnej.

A ponieważ leczenie kompleksowe to złożony proces, jego sukces zależy od dokładnego i dobrego rozplanowania wszystkich jego etapów. Właśnie taki jest cel wizyty konsultacyjnej. Stanowi ona podstawę skutecznej terapii. Przeprowadza się ją, aby zdiagnozować problemy Pacjenta i na tej zasadzie zaplanować leczenie.

 

 

 

Jak przebiega wizyta konsultacyjna?

 

Podczas wizyty konsultacyjnej lekarz dokonuje badania stomatologicznego, czyli dokładnego sprawdzenia stanu jamy ustnej. Nie jest to badanie wyłącznie zębów, lecz także dziąseł, warg, języka, ślinianek, policzków, podniebienia, stawów skroniowo-żuchwowych, mięśni żuchwy, kości podtrzymujących zęby, prawidłowości zgryzu. Lekarz dokonuje też oceny ryzyka próchnicy zębów, chorób dziąseł i kości oraz pojawienia się chorób nowotworowych. Sprawdza także, które miejsca wymagają protetycznych czy nawet implantologicznych uzupełnień.

Ale wizyta konsultacyjna to nie tylko przegląd stomatologiczny. Aby można było dobrze zaplanować leczenie, konieczne jest także przeprowadzenie wywiadu lekarskiego. To wymiana informacji między Pacjentem a lekarzem, dzięki której lekarz dowiaduje się o ogólnym stanie zdrowia Pacjenta. Szczególnie uwzględnia przy tym choroby przewlekłe, ponieważ część z nich stanowi przeciwwskazanie do określonych zabiegów medycznych. Przeprowadzenie wnikliwego wywiadu lekarskiego pozwala na zaplanowanie leczenia w ten sposób, aby było ono nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne dla Pacjenta.

Efektem wizyty konsultacyjnej jest sporządzony przez lekarza wstępnego planu leczenia obejmujący wszystkie etapy na drodze do przywrócenia Pacjentowi pełnego zdrowia i funkcjonalności jamy ustnej. Dzięki zapoznaniu się z planem Pacjent zyskuje poczucie komfortu i bezpieczeństwa podczas leczenia, które staje się dla niego procesem przewidywalnym i transparentnym.

 

Wizyta konsultacyjna

 

 

 

Co możesz teraz zrobić?

 

Chociaż podczas wizyty konsultacyjnej nie przeprowadza się żadnych zabiegów, ma ona kluczowe znaczenie dla powodzenia terapii. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, przyjdź do naszego gabinetu. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 530 016 530 bądź wypełniając formularz.Przeczytaj porady ekspertów

Przechowywanie protez zębowych
Dentistica protezy przechowywanie przechowywanie protez Przechowywanie protez zębowych Toruń

Przechowywanie protez zębowych W jaki sposób należy przechowywać protezę zębową? Czy można na noc pozostawić ją na zębach? W jaki sposób ją pielęgnować? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.     Czy powinno się spać z protezą? Czy protezę powinno się wyjmować na noc? Nie trzeba tego robić, jeżeli użytkuje się protezę częściową czy […]


Protezy zębowe szkieletowe
Dentistica proteza szkieletowa protezy Toruń

Czym charakteryzują się protezy szkieletowe? Jakie są ich rodzaje? Dla kogo taka proteza jest dobrym rozwiązaniem?         Dla kogo zaleca się protezy szkieletowe? Proteza szkieletowa jest protezą częściową, a zatem znajduje zastosowanie w przypadku częściowych braków zębowych. Nie można jej natomiast zastosować u Pacjentów, którzy nie posiadają żadnych zębów, chyba, że zastąpi […]


Czy po leczeniu kanałowym może boleć?
ból po leczeniu kanałowym czym jest leczenie kanałowe Dentistica dentofobia leczenie kanałowe Toruń

Wielu pacjentów obawia się, że po leczeniu kanałowym pojawi się ból, co w pewnym stopniu wynika z mitów i stereotypów związanych z tym zabiegiem. Nie da się bowiem nie zauważyć, że właśnie endodoncji wiele osób obawia się najbardziej. W rzeczywistości jednak, po przeprowadzeniu leczenia kanałowego, większość pacjentów nie odczuwa znaczącego bólu. Niemniej jednak istnieją sytuacje, […]


Projekty unijne

DENTISTICA KATARZYNA PAŃCZYK SP. Z O.O. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wdrożenie innowacji usługowych przez DENTISTICA Katarzyna Pańczyk Spółka Jawna”.

Celem projektu jest wdrożenie innowacyjnej usługi korekty wad zgryzu przy wykorzystaniu metody pośredniej klejenia zamków w technice CAD/CAM.
Dofinansowanie projektu z UE: 328 847,98 zł

www.mapadotacji.gov.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone

Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę

ZĘBY W 1 DZIEŃ PROTEZA NA 4 IMPLANTACH

Wypełnij formularz

    *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

    Zadzwoń:
    +48 530 016 530