średnia ocena
4.7 / 5

Wizyta konsultacyjna


Wizyta konsultacyjna
Dentistica dentysta konsultacja Toruń

Pierwsza wizyta u stomatologa jest wizytą konsultacyjną. Nie przeprowadza się w jej trakcie żadnych zabiegów. A zatem jakiemu celowi służy?

 

Jaki jest cel wizyty konsultacyjnej?

 

Warto na początek poruszyć wątek stomatologii holistycznej. Jest to filozofia leczenia, która kładzie nacisk na wzajemne zależności występujące w organizmie. Chodzi o to, że w ciele wszystko jest w pewien sposób połączone. Dotyczy to zarówno poszczególnych części organizmu, jak i chorób i dysfunkcji, które często wzajemnie na siebie wpływają. Z tej przyczyny leczenie miejscowe może się w pewnych przypadkach okazać niewystarczające i doraźne. Dopiero leczenie kompleksowe, biorące pod uwagę całokształt sytuacji w organizmie, może w takich przypadkach znaleźć prawdziwe źródło problemu i przywrócić Pacjentowi pełne zdrowie i funkcjonalność jamy ustnej.

A ponieważ leczenie kompleksowe to złożony proces, jego sukces zależy od dokładnego i dobrego rozplanowania wszystkich jego etapów. Właśnie taki jest cel wizyty konsultacyjnej. Stanowi ona podstawę skutecznej terapii. Przeprowadza się ją, aby zdiagnozować problemy Pacjenta i na tej zasadzie zaplanować leczenie.

 

 

 

Jak przebiega wizyta konsultacyjna?

 

Podczas wizyty konsultacyjnej lekarz dokonuje badania stomatologicznego, czyli dokładnego sprawdzenia stanu jamy ustnej. Nie jest to badanie wyłącznie zębów, lecz także dziąseł, warg, języka, ślinianek, policzków, podniebienia, stawów skroniowo-żuchwowych, mięśni żuchwy, kości podtrzymujących zęby, prawidłowości zgryzu. Lekarz dokonuje też oceny ryzyka próchnicy zębów, chorób dziąseł i kości oraz pojawienia się chorób nowotworowych. Sprawdza także, które miejsca wymagają protetycznych czy nawet implantologicznych uzupełnień.

Ale wizyta konsultacyjna to nie tylko przegląd stomatologiczny. Aby można było dobrze zaplanować leczenie, konieczne jest także przeprowadzenie wywiadu lekarskiego. To wymiana informacji między Pacjentem a lekarzem, dzięki której lekarz dowiaduje się o ogólnym stanie zdrowia Pacjenta. Szczególnie uwzględnia przy tym choroby przewlekłe, ponieważ część z nich stanowi przeciwwskazanie do określonych zabiegów medycznych. Przeprowadzenie wnikliwego wywiadu lekarskiego pozwala na zaplanowanie leczenia w ten sposób, aby było ono nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne dla Pacjenta.

Efektem wizyty konsultacyjnej jest sporządzony przez lekarza wstępnego planu leczenia obejmujący wszystkie etapy na drodze do przywrócenia Pacjentowi pełnego zdrowia i funkcjonalności jamy ustnej. Dzięki zapoznaniu się z planem Pacjent zyskuje poczucie komfortu i bezpieczeństwa podczas leczenia, które staje się dla niego procesem przewidywalnym i transparentnym.

 

Wizyta konsultacyjna

 

 

 

Co możesz teraz zrobić?

 

Chociaż podczas wizyty konsultacyjnej nie przeprowadza się żadnych zabiegów, ma ona kluczowe znaczenie dla powodzenia terapii. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, przyjdź do naszego gabinetu. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 530 016 530 bądź wypełniając formularz.Przeczytaj porady ekspertów

Bonding – jak zmienia wygląd uśmiechu?
bonding Dentistica stomatologia estetyczna Toruń

Chcesz odmienić swój uśmiech na lepsze? Stomatologia estetyczna zna różne sposoby, które pozwalają osiągnąć ten cel. Jedną z takich metod jest bonding.       Czym jest bonding? Bonding to metoda korekcji estetycznej uzębienia, która polega na pokryciu przedniej powierzchni zębów materiałem kompozytowym bazującym na naturalnej żywicy. Zjawisko adhezji, czyli wzajemnego przylegania warstw różnych materiałów […]


Uczulenie na protezę zębową – czy jest częste? Jak się objawia i jak sobie z nim radzić?
Dentistica proteza na implantach protezy Toruń

Uczulenie na protezę zębową jest kwestią, która dotyka część osób korzystających z tych rozwiązań stomatologicznych. Skutki takiego stanu rzeczy mogą być poważne i tym samym znacząco wpływać na komfort życia Pacjentów. Z tego też względu bardzo ważne jest zapoznanie się z przyczynami występowania uczulenia oraz sposobami radzenia sobie z tym problemem.     Objawy uczulenia […]


Proteza overdenture – koszt
Dentistica implanty protezy Toruń

Proteza overdenture to rodzaj uzupełnienia protetycznego mocowany na filarach za pomocą zatrzasków. Rolę filarów mogą pełnić zęby własne Pacjenta lub implanty. Ten rodzaj protezy ma wiele zalet, ale z jakimi wiąże się kosztami?     Proteza overdenture – cena Ile kosztuje proteza overdenture? Cena jest uwarunkowana czynnikami, które różnią się w zależności od danego przypadku. […]


Projekty unijne

DENTISTICA KATARZYNA PAŃCZYK SP. Z O.O. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wdrożenie innowacji usługowych przez DENTISTICA Katarzyna Pańczyk Spółka Jawna”.

Celem projektu jest wdrożenie innowacyjnej usługi korekty wad zgryzu przy wykorzystaniu metody pośredniej klejenia zamków w technice CAD/CAM.
Dofinansowanie projektu z UE: 328 847,98 zł

www.mapadotacji.gov.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone

Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę

ZĘBY W 1 DZIEŃ PROTEZA NA 4 IMPLANTACH

Wypełnij formularz

    *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

    Zadzwoń:
    +48 530 016 530