średnia ocena
4.7 / 5

Wybielanie nakładkowe


Wybielanie nakładkowe
Dentistica dentysta stomatologia estetyczna Toruń wybielanie nakładkowe wybielanie zębów

Piękny biały uśmiech to marzenie, które jak najbardziej można zrealizować – dzisiejsza stomatologia ma wiele metod pozwalających osiągnąć ten cel. Jedną z nich jest wybielanie nakładkowe.

 

Na czym polega wybielanie nakładkowe?

 

Wybielanie nakładkowe jest metodą rozjaśniania odcienia zębów, w której wykorzystuje się specjalne nakładki i aplikowany na ich wewnętrzną stronę wybielający żel. Metoda ta ma dwa etapy. Pierwszy to etap gabinetowy. W gabinecie stomatologicznym lekarz pobiera wycisk obu łuków zębowych albo wykonuje ich skan. Na tej podstawie zostaną wykonane nakładki indywidualnie dopasowane do zębów Pacjenta. Potem następuje etap domowy. Polega on na tym, że Pacjent samodzielnie używa nakładek.

 

 

 

Jak przebiega leczenie nakładkowe?

 

Wybielanie – każde, nie tylko nakładkowe – powinno być przeprowadzane jedynie na zdrowych zębach. Dlatego zanim przystąpisz do wybielania nakładkowego, lekarz musi sprawdzić stan Twojego uzębienia. Jeśli podczas przeglądu stomatologicznego zostaną wykryte zmiany próchnicze bądź ubytki, to przed wybielaniem konieczne stanie się przeprowadzenie leczenia. Warto nadmienić, że w takim przypadku w ramach leczenia zostaną założone jedynie wypełnienia tymczasowe, które zostaną wymienione na stałe dopiero po wybielaniu. To dlatego, że oczywiście dopiero po przeprowadzeniu wybielania można dopasować wypełnienia do nowego koloru zębów.

Następny krok to pobranie wycisków lub wykonanie skanu wewnątrzustnego. W oparciu o uzyskane w ten sposób dane sporządza się gipsowe modele uzębienia, na podstawie których zostaną wykonane nakładki. Pacjent otrzymuje komplet nakładek na własny użytek, razem ze strzykawkami zawierającymi preparat wybielający w odpowiednim stężeniu (odpowiednim, czyli takim, jakie wybiera lekarz na podstawie czynników takich jak obecny i docelowy kolor zębów, a także ich wrażliwość).

Podczas samodzielnego korzystania z nakładek Pacjent powinien stosować się do zaleceń lekarza. W zależności od rodzaju preparatu oraz efektu, jaki chce się uzyskać, nakładki zakłada się na całą noc lub tylko na cztery godziny w ciągu dnia. Cały proces wybielania zajmuje od dwóch do czterech tygodni.

 

Wybielanie nakładkowe

Wybielanie nakładkowe – czy warto?

Wybielanie nakładkowe to skuteczna metoda, dzięki której można rozjaśnić zęby o kilka odcieni. Jest też stosunkowo niedroga – w każdym razie tańsza niż inne sposoby. Do jej zalet należy także bezpieczeństwo. Preparaty, które są używane w wybielaniu nakładkowym, mają dość niskie stężenie substancji wybielających, dzięki czemu obywa się bez efektów ubocznych

A czy metoda ta ma jakieś minusy? Przede wszystkim wymaga ona zaangażowania ze strony Pacjenta – bez jego samodyscypliny nie przyniesie upragnionych rezultatów. Nakładki trzeba zakładać regularnie i nosić na zębach przez wymaganą ilość czasu, w przeciwnym razie efekt nie tylko nie będzie zadowalający, ale wręcz może być gorszy niż przed podjęciem wybielania.

 

 

 

Co możesz teraz zrobić?

 

Aby dowiedzieć się więcej o wybielaniu nakładkowym, odwiedź Dentisticę. Na wizytę u nas możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 530 016 530 bądź wypełniając formularz.Przeczytaj porady ekspertów

Przechowywanie protez zębowych
Dentistica protezy przechowywanie przechowywanie protez Przechowywanie protez zębowych Toruń

Przechowywanie protez zębowych W jaki sposób należy przechowywać protezę zębową? Czy można na noc pozostawić ją na zębach? W jaki sposób ją pielęgnować? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.     Czy powinno się spać z protezą? Czy protezę powinno się wyjmować na noc? Nie trzeba tego robić, jeżeli użytkuje się protezę częściową czy […]


Protezy zębowe szkieletowe
Dentistica proteza szkieletowa protezy Toruń

Czym charakteryzują się protezy szkieletowe? Jakie są ich rodzaje? Dla kogo taka proteza jest dobrym rozwiązaniem?         Dla kogo zaleca się protezy szkieletowe? Proteza szkieletowa jest protezą częściową, a zatem znajduje zastosowanie w przypadku częściowych braków zębowych. Nie można jej natomiast zastosować u Pacjentów, którzy nie posiadają żadnych zębów, chyba, że zastąpi […]


Czy po leczeniu kanałowym może boleć?
ból po leczeniu kanałowym czym jest leczenie kanałowe Dentistica dentofobia leczenie kanałowe Toruń

Wielu pacjentów obawia się, że po leczeniu kanałowym pojawi się ból, co w pewnym stopniu wynika z mitów i stereotypów związanych z tym zabiegiem. Nie da się bowiem nie zauważyć, że właśnie endodoncji wiele osób obawia się najbardziej. W rzeczywistości jednak, po przeprowadzeniu leczenia kanałowego, większość pacjentów nie odczuwa znaczącego bólu. Niemniej jednak istnieją sytuacje, […]


Projekty unijne

DENTISTICA KATARZYNA PAŃCZYK SP. Z O.O. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Wdrożenie innowacji usługowych przez DENTISTICA Katarzyna Pańczyk Spółka Jawna”.

Celem projektu jest wdrożenie innowacyjnej usługi korekty wad zgryzu przy wykorzystaniu metody pośredniej klejenia zamków w technice CAD/CAM.
Dofinansowanie projektu z UE: 328 847,98 zł

www.mapadotacji.gov.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone

Rejestracja online Zadzwoń Wyznacz trasę

ZĘBY W 1 DZIEŃ PROTEZA NA 4 IMPLANTACH

Wypełnij formularz

    *Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

    Zadzwoń:
    +48 530 016 530